°C
   2020 09 24 Ketvirtadienis

   Prokuroras: ikiteisminis tyrimas dėl N. Venckienės baigtas

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2019-11-08 19:00:00

   Išaiškėjus Neringos Venckienės suėmimo terminui, Kauno apygardos prokuroras Darius Jakutis priėmė sprendimą paskelbti apie ikiteisminio tyrimo pabaigą.

   „Tai yra pasekmė šiandien visų įvykusių procesinių veiksmų, įskaitant ir vakar atliktus veiksmus, apklausą. Naujų aplinkybių, ko tyrimas nebūtų tikėjęsis, neišaiškėjo. Tai iš esmės, normalia tvarka, nusprendėme šiandien ikiteisminį tyrimą užbaigti (...). Toliau proceso dalyvis bus supažindinamas su bylos medžiaga“, – po teismo sprendimo suimti N. Venckienę 2 mėnesiams sakė prokuroras.

   ELTA primena, kad Kauno miesto apylinkės teismas tenkino prokuroro Dariaus Jakučio prašymą ir skyrė buvusiai teisėjai Neringai Venckienei kardomąją priemonę – suėmimą dviem mėnesiams. Įtariamosios advokatė Sonata Žukauskienė patikino, kad teismo sprendimą tikrai skųs Kauno apygardos teismui.

   „Aš esu nustebusi. Prokuroro prašymą patenkino pilnai. Paliko suėmimą ir nustatė terminą 2 mėnesius. Motyvai yra tokie, kad gali bėgti nuo teismo. Be abejonės skųsim (...) Iš 39 buvusių nusikaltimų liko tik 4, praktikoje už tokius nusikaltimus nėra priskiriama suėmimo bausmė. Man atrodo neprotinga paskirti 2 mėn. suėmimą. Kur ji bėgs? Jai nėra tikslo bėgti, ji prabuvus įkalinimo įstaigoje jau 21 mėnesį“, – teigė žurnalistams S. Žukauskienė.

   Teisėjas Arūnas Purvainis, laikinai einantis Kauno apylinkės teismo pirmininko pareigas, teigė, kad suėmimas 2 mėnesiams Neringai Venckienei skirtas, kad įtariamoji negalėtų pabėgti ir pasislėpti. Taip pat pasak teisėjo, įtariamoji turi ryšių JAV.

   „Įtariamoji turi stiprius ryšius užsienyje, konkrečiai JAV. Kur iki sulaikymo turėjo gyvenamąją vietą, užsiėmimą, veiklą. Ten gyvena jos šeimos nariai, konkrečiai, sūnus. O čia Lietuvoje ji neturi gyvenamosios vietos, užsiėmimo, darbo ir yra šiuo metu išsituokusi. Todėl vien tos aplinkybės ir gynyba, kuriomis įtariamoji bandė pagrįsti švelnesnes kardomąsias priemones (...) gyventi su tėvais, tėvų bute bei asmens dokumento neturėjimas nepagrindė objektyvios galimybės taikyti švelnesnes kardomąsias priemones. Buvo padaryta išvada, kad nebus pasiekti kardomajai priemonei keliami tikslai – užtikrintas įtariamosios dalyvavimas toliau procese“, – teigė jis.

   Tenkindamos Lietuvos prašymą perduoti N. Venckienę, JAV nurodė, kad, vadovaujantis šios šalies įstatymais, N. Venckienė Lietuvoje gali būti teisiama dėl keturių nusikalstamų veikų: dėl trukdymo teisėjo, prokuroro, ikiteisminio tyrimo pareigūno, advokato ar antstolio veiklai, dėl teismo sprendimo, nesusijusio su bausme, nevykdymo, dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo, dėl pasipriešinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui. Dėl kitų nusikalstamų veikų, kurios buvo nurodytos 2015 m. Generalinės prokuratūros prašyme dėl ekstradicijos, baudžiamasis persekiojimas negalės būti vykdomas.

   ELTA primena, kad, Seimui 2013 metais panaikinus N. Venckienės teisinę neliečiamybę, buvusi teisėja išvyko iš šalies. 2018 metų vasarį ji buvo suimta ir kalinama Čikagos kalėjime.

   Skaityti komentarus