°C
   2020 09 22 Antradienis

   R. Paksas gina A. Lukašenką: jis nėra diktatorius, o Lietuvos URM vadovybė turi trauktis

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2019-05-03 17:00:00

   Su Baltarusijos prezidentu ketvirtadienį susitikęs europarlamentaras Rolandas Paksas neslepia susižavėjimo Aleksandru Lukašenka ir teigia manąs, kad ne jis turi derinti savo susitikimus su už Lietuvos užsienio politiką atsakingomis institucijomis, tačiau pati Užsienio reikalų ministerijos (URM) vadovybė turi trauktis iš einamų pareigų. 

   R. Paksas sako, kad savo susitikimo su Baltarusijos vadovu, kuriame aptarė Astravo atominės elektrinės bei anksčiau Vladimirui Putinui pristatytą Kaliningrado srities demilitarizavimo klausimą, su URM nederino, nes, tvirtino jis, ministerijos pozicija kardinaliai prieštarauja tam, ko jis siekia tokiais vizitais. 

   „Aš neprivalau kaip Europos Parlamento narys nė su kuo derinti, išskyrus savo parlamentines tarnybas, kurios yra informuotos. Aš manau, kad parlamentaras turi būti tose vietose, kuriose jis yra reikalingas (...) Žinau, kad Užsienio reikalų ministerijos pozicija yra kategoriškai priešinga“, - teigė jis.

   Į žurnalistų klausimą, ar tokia nesuderinta pozicija nekenks Lietuvai, R. Paksas atsakė teigdamas, kad reikėtų keisti užsienio reikalų ministrą.

   „Aš manau, kad reikėtų keisti Užsienio reikalų ministerijos vadovus“, - sakė europarlamentaras.   „Aš tikrai nepritariu tai karinių vanagų politikai, kurią įgyvendina dabartinis politinis isteblišmentas. Ar jis bus informuotas mano važiavimu, ar nebus, aš darysiu tą patį“, - teigė R. Paksas.

   Jis buvo kategoriškas ir atsakydamas į klausimą, ar juo tiesiog nesinaudoja Rusijos režimas. 

   „Tai yra nesąmonė, niekas manimi nesinaudoja“, - tikino R. Paksas ir abejojo, ar apskritai toks klausimas yra logiškas. 

   R. Paksas 2018 m. pabaigoje negailėjęs pagyrų Kremliaus vadovui V. Putinui, pagiriamaisiais žodžiais apipylė ir paskutiniu Europos diktatoriumi vadinamą A. Lukašenką. Pasak jo, Baltarusijos prezidentas nėra diktatorius, esą jį taip vadina tik žurnalistai.    A. Lukašenkai europarlamentaras dedikavo iš esmės tuos pačius komplimentus, kaip V. Putinui. Gruodį žavėjęsis tai, kad, pasak jo, V. Putinas yra labai gerai informuotas ir sugeba pagauti mintį iš pusės sakinio, A. Lukašenkai taip pat priskyrė išskirtinį operavimą informacija. 

   „Man susidarė įspūdis, kad žmogus praktiškai viską žino apie savo valstybę - nuo smulkaus dalyko iki grandiozinio ir, kas man labiausiai patiko, Kaliningrado demilitarizavimo idėja (...) jam labai patiko. Jis taip pat sako, kad pastebi karinės psichozės akcentus Europos ir ne tik Europos politikoje ir reikia imtis kitokių veiksmų - ne vien tik ginkluotis iki dantų“, - sakė europarlamentaras. 

   ELTA primena, kad ketvirtadienį R. Paksas susitiko su Baltarusijos prezidentu, kuris, pasak jo, tikino, kad Baltarusija nori taikių ir draugiškų santykių su Lietuva. Tuo metu pats R. Paksas teigė, neva Lietuvai nepavyksta draugiškai sugyventi su kaimyninėmis valstybėmis, o tai esą reikia keisti.   R. Paksas taip pat tikino, esą Astravo AE statybos tema Lietuvoje yra smarkiai politizuota, o Lietuva turėtų sėsti prie derybų stalo ir su Baltarusija kurti tarptautinę ekspertų grupę, stebėsiančią Baltarusijos AE veikimą.

   Baltarusija kartu su rusų inžinieriais stato AE netoli Astravo miesto, nuo Vilniaus nutolusio vos per 50 km. Pirmasis elektrinės energinis blokas, planuojama, pradės veikti šių metų pabaigoje, antrasis - 2020-aisiais.

   Gruodžio pradžioje surengtoje spaudos konferencijoje R. Paksas teigė, kad buvo susitikęs su V. Putinu, kuriam pasiūlė Kaliningrado demilitarizavimo idėją. Politikas teigė, kad su Rusija galima, reikia, naudinga ir išmintinga kalbėtis. 

   Skaityti komentarus