°C
   2023 12 08 Penktadienis

   Rūtos Janutienės peticija Dovilės Šakalienės apkaltai

   Nuotrauka: Minfo koliažas

   Autorius: R. Janutienė
   2018-11-03 17:55:00

   Seimo narė Dovilė Šakalienė, manipuliuodama visuomenės nuomone ir jausmais, spekuliuodama mirusio vaiko istorija, pamindama visuomenės teisę susidaryti faktais pagrįstą nuomonę apie problemą, teikdama spekuliatyvius arba melagingus argumentus, organizuodama spaudimą Seimo nariams per žiniasklaidos priemones, pasiekė, kad būtų priimtos Vaiko teisių pagrindų įstatymo pataisos, kuriomis buvo maksimaliai išplėstos galimybės Vaiko teisių apsaugos tarnyboms paimti vaiką iš šeimos ir neribotam laikui vaiką nuo šeimos atskirti.

   Seimui priėmus įstatymą, Seimo narė Dovilė Šakalienė rūpinosi poįstatyminiais aktais, kuriais įstatymo normos, nustatančios šeimų išskyrimo galimybes, buvo dar labiau išplėstos.

   Pastarosiomis savaitėmis paviešinti vaikų atėmimo atvejai parodė, kad pasikeitusi teisinė bazė suteikia Vaiko teisių apsaugos tarnybai galimybę paimti vaiką iš šeimos ir laikyti jį (ją) neribotą laiką, net jei šeima vykdo visus tarnybos nurodymus. Tokiam procesui pradėti  dabar pakanka anoniminio skundo apie galimą smurtą.  Kadangi eilės atlikti teismo ekspertizes yra milžiniškos, tai ikiteisminiai tyrimai tęsiasi daugiau, nei metus ir visą tą laiką vaikai laikomi atskirti nuo šeimų. Tai pažeidžia nekaltumo prezumpciją.   Paaiškėjus, kad įgyvendinant įstatymą ne vieną kartą be pagrindo buvo pažeistos vaikų teisės augti šeimoje, šeimos ir privataus gyvenimo neliečiamumas, Dovilė Šakalienė nesiėmė savo klaidų taisyti, tačiau viešai melavo apie tarnybų smurtą patyrusios Kručinskų šeimos tariamą smurtavimą, neturėdama duomenų gynė galimai melagingą pranešimą apie smurtą pateikusius asmenis. Tuo pat metu Seimo narė Dovilė Šakalienė demonstravo išskirtinį abejingumą atskirto nuo tėvų vaikų kančiai ir jų teisei augti šeimoje.

   Tokiais savo veiksmais Dovilė Šakalienė pažeidė Seimo nario priesaiką gerbti ir vykdyti Lietuvos Respublikos Konstituciją, kuri įvardija šeimą kaip valstybės ir visuomenės pagrindą; nurodo, kad šeimoje ugdomos esminės etinės ir kultūrinės vertybės, užtikrinančios kiekvieno asmens gerovę ir Lietuvos valstybės bei tautos istorinį išlikimą. Todėl mes, rinkėjai, prašome Seimo narių inicijuoti Dovilės Šakalienės apkaltos procesą.

   PASIRAŠYTI PETICIJĄ

   Skaityti komentarus

   Gintautas 2019 25 05 09:14

   Peticija palaikau

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Jolita 2019 13 06 11:13

   Peticija palaikau. Tokias reikia bausti.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Angele 2019 22 09 10:16

   Sustabdyti Šakalienės industriją. Šito toleruoti negalima. Atleisti ją ir Kukuraitį iš einamų pareigų.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Danutė 2019 13 11 08:50

   Palaikau peticiją.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Sandra 2019 14 11 12:43

   Peticija palaikau. ..LAUK

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Liudmila 2022 17 11 10:45

   PETICIJA PALAIKAU

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai