°C
   2023 12 08 Penktadienis

   S.Skvernelis: bet kokia kita Vyriausybė tikrai yra geriau nei šita

   Nuotrauka: gimtasisrokiskis.lt nuotr.

   Autorius: ELTA informacija
   2022-11-13 21:00:00

   Opozicinės partijos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis sako matąs alternatyvų Ingridos Šimonytės vadovaujamam Ministrų kabinetui. Pasak jo, visas galimas alternatyvas būtina įvertinti, nes, pažymi politikas, bet kuri Vyriausybė yra geriau nei dabartinė.

   „Bet kokia kita Vyriausybė tikrai yra geriau nei ši, kurios dauguma ministrų yra ne savo vietose. Manau, kad net ir pačioje konservatorių partijoje ir frakcijoje šiandien yra žmonių, kurie galėtų būti gerais ministrais“, – „Žinių radijui“ sakė ekspremjeras.

   Politikas tvirtino, kad opozicijoje tariamasi dėl galimybės skelbti nepasitikėjimą dešiniųjų Ministrų kabinetu. Tiesa, leido suprasti S. Skvernelis, net Seimui pareiškus nepasitikėjimą I. Šimonytės Vyriausybe, opozicija perimti valdžios neskubėtų.

   „Yra įvairių variantų. Jei yra ši dauguma ir ji išlieka dauguma – tai ji gali suformuoti kitą Vyriausybę, nes niekas nekvestionuoja Seimo rinkimų rezultatų. Bet Vyriausybė nebūtinai turi būti sudaroma iš tų ministrų, kuriuos praktiškai kiekvieną galima interpeliuoti“, – sakė S. Skvernelis.

   „Jeigu tokiu atveju nepavyks sudaryti kitos Vyriausybės, prezidento pareiga yra pavesti kitoms politinėms jėgoms arba didžiausioms politinėms jėgoms siūlyti savo variantus. O alternatyvių variantų yra įvairiausių“, – teigė jis ir pažymėjo, kad jo vedama politinė jėga šiame Seime būtų dar per maža imtis formuoti naują Ministrų kabinetą.

   „Mes nesame didžiausia frakcija Seime. Paprastai toks pavedimas yra daromas didžiausiai frakcijai. Ir kaip bebūtų, net ir pavykus interpeliacijai Vyriausybe, vis tiek didžiausia frakcija Seime yra konservatoriai. Jie turi galimybę sudaryti naują Vyriausybę. O jei nepavyktų, tai jau tada kitos dėlionės“, – apibendrino politikas.

   Skaityti komentarus