°C
   2020 08 05 Trečiadienis

   S. Skvernelis: Dar viena svarbi naujiena

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: S. Skvernelio Facebook įrašas
   2020-03-24 22:00:00

   Dar viena svarbi naujiena. Vyriausybė pasirašė sutartį su JAV bendrovės „Thermo Fisher Scientific“ padaliniu Vilniuje dėl COVID-19 viruso nustatymo testų tiekimo Lietuvai.

   Dalis šių testų komponentų bus gaminami Lietuvoje, juos gamins „Thermo Fisher Scientific Baltics“ darbuotojai. Kita dalis komponentų ir reikalinga įranga keliauja iš kelių užsienio šalių.

   Tai puiki žinia mums. Ypač žinant, su kokiais sunkumais šiandien susiduriame norėdami tiek įsigyti, tiek pargabenti testus iš užsienio valstybių. Džiaugiuosi, jog čia, Lietuvoje, turime stiprius partnerius. Dedame visas pastangas, jog testų turėtume pakankamai – ir kad jų užtektų visiems norintiems.

   Jei viskas klostysis sklandžiai, mūsų medicinos darbuotojai šiuos itin tikslius molekulinės diagnostikos testus turėtų pradėti naudoti jau kitą savaitę.

   Aišku, daug ką lems tai, kaip operatyviai iš užsienio bus gauta reikiama įranga ir komponentai.

   Sistemoms pradėjus veikti pilnu pajėgumu bus galima atlikti iki 2 tūkstančių testų per parą ir vienu metu tirti 450 mėginių.

   Beje, šis testas JAV buvo patvirtintas tik kovo 13 d., tad paleisti naujo testo komponentų gamybą per keletą dienų - išties didelis iššūkis.

   Skaityti komentarus