°C
   2024 05 28 Antradienis

   S. Skvernelis nepritaria nuo mobilizacijos bėgančių Rusijos piliečių priėmimui: gali nukreipti ginklus mums į nugaras

   Nuotrauka: Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

   2022-09-22 11:00:00

   Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis nepritaria, kad Rusijos piliečiai, bėgantys nuo mobilizacijos, būtų priimti į Lietuvą. S. Skvernelis mano, kad rusų priėmimas gali sukelti pavojų šalies nacionaliniam saugumui.

   „Lietuvai tikrai neturėtų įsileidinėti tokių asmenų, nes tarp tokių asmenų gali būti specialiai pasiųstos nemenkos grupės žmonių, paruoštų, turinčių karinę patirtį. Kad mes įsileistume į šalį iš esmės penktą koloną, kuri galėtų po to, atsiradus dienai X, nukreipti ginklus mums į nugaras“, – pirmadienį Seime žurnalistams teigė S. Skvernelis.

   Anot ekspremjero, Rusijos piliečiai, norėdami pasipriešinti Vladimiro Putino režimui, turi kovoti savo šalies viduje, o ne bėgti į Vakarus.

   „Tai yra Rusijos visuomenė, jie turi dėl savo tėvynės ir laisvės kovoti pas save viduje, o jei jau kažkur kažkam tas persekiojimas kapi lyderiams kažkur yra, tai reikia individualiai svarstyti. Bet neatverti čia sienos ir nepriimti visų, kas bėga nuo mobilizacijos“, – svarstė jis bei pridūrė, kad Lietuvai tai būtų pavojingas sprendimas.

   Skaityti komentarus