°C
   2021 10 23 Šeštadienis

   SAM paviešino viešuosius pirkimus, skirtus komunikacijai

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   2021-10-06 09:00:00

   Po „Kitokių pasikalbėjimų“ skandalo viešojoje erdvėje kilus susidomėjimui Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) pastaruoju metu vykdytais viešaisiais pirkimais, ministerija pateikė viešųjų pirkimų, vykdytų per 2021 m., ataskaitą.

   Pateikti viešieji pirkimai finansuojami Valstybinio visuomenės sveikatos stiprinimo fondo lėšomis, Vyriausybės rezervo lėšomis ir Sveikatos apsaugos ministerijos biudžeto lėšomis, skirtomis komunikacijai.

   SAM pateikė 26 viešųjų pirkimų sutartis, kurios varijuoja nuo 726 eurų iki 240 tūkst. eurų.   ELTA primena, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) kreipėsi į Viešųjų pirkimų tarnybą (VPT), prašydama pagal kompetenciją įvertinti Sveikatos apsaugos ministerijos paskelbtą laidos „Kitokie pasikalbėjimai“ filmavimo ir viešinimo paslaugų viešąjį pirkimą.
   Skandalas prasidėjo, kai penktadienį buvęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga socialiniame feisbuko tinkle pasidalijo informacija, kad SAM įsipareigojo sumokėti 12 tūkst. eurų „Kitokių pasikalbėjimų“ kūrėjams už laidą, kurioje dalyvautų ministerijos visuomeninis konsultantas Edgaras Kulikauskas, prisistatantis Ciniško chirurgo pseudonimu.   Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys penktadienį žurnalistams komentavo, kad pinigai yra skiriami kūrėjams, o ne visuomeniniam patarėjui. Anot jo, paslauga pirkta viešųjų pirkimų būdu, „ir jei sąžiningai mokėta kūrėjams, tai aš tiktai galiu pasidžiaugti“.

   Po įvykusio skandalo vienas iš laidos kūrėjų Mantas Bertulis pareiškė, kad jam nereikia SAM pinigų.   Pirmadienį, po šio įvykio, iš pareigų paskelbė pasitraukianti ministro patarėja Aistė Šuksta.

   „Šiandien atsistatydinu iš ministro Arūno Dulkio patarėjos pareigų. Prisiimu atsakomybę už esamas ir galimas pasekmes, kurias sukėlė mano priimti sprendimai dėl SAM komunikacijos“, – paskelbė ji.

   Skaityti komentarus