°C
   2020 03 29 Sekmadienis

   Savivaldybėms reikia suteikti daugiau laisvės

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2020-02-26 19:00:00

   Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad savivaldybės pasieks daugiau, jei joms bus suteikta daugiau laisvių.

   „Savivaldybės tikrai nėra potencialūs nusikalstantys subjektai, savivaldybės yra tos valdžios institucijos, kurios yra atsakingos už gerovės kūrimą regionuose. Ir norint, kad jos pasiektų daugiau, reikia duoti joms daugiau laisvių“, – žurnalistams Kazlų rūdoje sakė G. Nausėda.

   Taip jis kalbėjo po susitikimo su Kazlų Rūdos, Marijampolės, Kalvarijos savivaldybių, taip pat Šakių ir Vilkaviškio rajonų merais.

   Pasak G. Nausėdos, šiuo metu formuojasi „dviejų greičių Lietuva“.

   „Savivaldybės juda į priekį greičiau nei kitos ministerijos, kurios turėtų nustatyti tas bazines teisines sąlygas“, – sakė prezidentas.

   „Kol tokia dviejų greičių Lietuva egzistuoja, nemanau, kad mes pasieksime gerą rezultatą, nes kai kada tas savivaldybių judėjimas į priekį yra tiesiog ribojamas teisės aktų arba tiesiog nesuvokimo centrinėje valdžioje“, – pridūrė jis.

   Kaip teigia prezidentas, kad centrinė valdžia nestabdytų savivaldybių, reikia daryti išvadas „tiek įstatymų keitimo prasme, tiek ir mėginimo suvesti savivaldybes su centrinės valdžios institucijomis prasme“.

   Anot jo, šis darbas jau pradėtas – nuo šių metų pradžios įsigaliojo įstatymų pataisos, liberalizuojančios vidaus sandorius, o Prezidentūros rengiamos Viešųjų pirkimų įstatymo pataisos turėtų būti pateiktos Seimui svarstyti pavasario sesijoje.

   „Šitie teisės aktų pakeitimai atliepia šia tendenciją ir leis efektyviau spręsti klausimus vietoje, nelaukiant, kol išspręs Vilnius“, – kalbėjo G. Nausėda.

   Prezidentas siūlo pertvarkyti viešųjų pirkimų sistemą, centralizuojant perkančiųjų organizacijų tinklą ir supaprastinant mažos vertės pirkimus.

   Šalies vadovas taip pat siūlo įtvirtinti, kad ginčus dėl pirkimo sąlygų privalomai ikiteismine tvarka nagrinėtų Viešųjų pirkimų tarnyba, o vertinant pirkimus būtų skatinamos socialinės ir aplinkosaugos iniciatyvos.

   Su savivaldybių atstovais trečiadienį susitikęs G. Nausėda taip pat aptarė problemas, susijusias su socialiniu būstu, aplinkosauga, investicijų pritraukimu į regionus, žemės įsigijimu bei švietimo tinklo pertvarka.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus

   Shantel Beatle 2020 28 02 04:10

   Ar girdėjote apie puikų vyrą, vadinamą dr. Ajayi, jis yra burtininkas, o mano santuokoje kilusi problema mane privedė prie jo. Man 51 metai, mano santuoka kažkada buvo sunki, nes buvau vedęs 15 metų ir negalėjau pastoti už savo vyrą. Tada vieną vakarą jis man pasakė, kad nori skyrybų, tą vakarą net išsikėlė iš namų. rinkdamasis kai kuriuos jo dalykus, aš jam maldavau, bet visas mano malonumas krito ant kurčios ausies ir tai sugadino mano širdį, nes aš ieškojau pagalbos iš įvairių šaltinių, tačiau niekas manęs neveikė. Aš ėjau per „Facebook“ puslapį, kai pamačiau moters liudijimą, kaip burtų žinovė, vadinama dr. Ajayi, padėjo jai susigrąžinti savo vyrą po 5 metų išsiskyrimo, ponia nutraukė jo kontaktus, aš juos paėmiau ir susisiekiau su rašybos žinovu , jis neatsakė iškart, bet kai jis pagaliau paaiškino sau ir paprašė manęs keletą klausimų, į kuriuos atsakiau po skyriaus, jis papasakojo, ką reikia padaryti, ir pažadėjo, kad mano vyras grįš namo per 72 valandas atlikus būtinus dalykus, aš įvykdžiau viską, kaip buvo liepta, patikėk manimi, nustebau, kai mano vyras grįžo namo po mėnesių išsiskyrimo ir užklijavo visa tai. Dr. Ajayi padarė mane vaistažoliu, aš pagimdžiau dvyniai berniukai, tai tikrai sujaudina mane ir mano vyrą. Ačiū dr. Ajayi už puikias rašybos galias. Aš taip pat sužinau, kad jis padėjo daugeliui kitų žmonių, taigi, jei jūs išgyvenate bet kokį sunkų jūsų santykių laiką ir norite ilgalaikio sprendimas susisiekti su dr. Ajay Aš esu puikus rašybos ratukas per „WhatsApp“: +2347084887094 arba el. paštu: [email protected]

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai