°C
   2022 06 25 Šeštadienis

   Seimas linkęs uždrausti nepilnamečiams dalyvauti loterijose

   Nuotrauka: pokeriomokykla.lt nuotr.

   2022-06-21 21:00:00

   Vilnius, birželio 21 d.(ELTA). Seimas linkęs uždrausti nepilnamečiams dalyvauti loterijose.

   Antradienį parlamentarai po svarstymo pritarė tai siūlančioms Loterijų įstatymo pataisoms, už balsavus 90 Seimo narių, prieš 9, susilaikius 10 parlamentarų.

   Loterijų įstatyme numatoma įtvirtinti, kad loterijos organizatorius ir loterijos bilietų platintojai iš perkančio loterijos bilietus asmens privalėtų reikalauti pateikti asmens amžių liudijantį dokumentą tuo atveju, kai yra abejonių, kad asmuo yra jaunesnis negu 18 metų. Jeigu toks asmuo nepateiktų jo amžių liudijančio dokumento, loterijos organizatorius ir loterijos bilietų platintojai privalėtų atsisakyti parduoti jam loterijos bilietus.

   Taip pat numatoma, kad loterijos organizatoriams ir loterijos bilietų platintojams būtų draudžiama skatinti dalyvauti loterijose, siūlant įsigyti loterijos bilietus jų platinimo vietose.

   Tokį pasiūlymą  projektui pateikęs Seimo Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Andrius Kupčinskas motyvavo jį tuo, kad nuolat didžiuosiuose prekybos centruose ir kitose prekių įsigijimo vietose skatinama prekyba loterijos bilietais.

   A. Kupčinsko teigimu, kasininkai ir pardavėjai užsiima tam tikra reklama, rinkodara ir perša žmonėms loterijos bilietus. „Niekas nesiūlo papildomai įsigyti nei alaus, nei šampano, nei varškės, nei grėblio, o loterijos bilietus būtinai pasiūlys“, – Eltai yra sakęs A. Kupčinskas.

   Pasak jo, priklausomybė loterijos bilietams gali virsti priklausomybe azartiniams lošimams.

   Šiuo metu Loterijų įstatymas nereglamentuoja loterijų žaidėjų amžiaus, nuo kurio galima įsigyti loterijos bilietus. Tačiau įstatyme nustatyta, kad Lietuvoje draudžiama išmokėti laimėjimus asmenims, jaunesniems kaip 16 metų.

   Atsižvelgiant į svarstomas Loterijų įstatymo pakeitimo nuostatas Seimas po pateikimo pritarė Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisoms, reglamentuojančioms atsakomybę loterijų organizatoriams ir loterijos bilietų platintojams.

   Už loterijos bilietų pardavimą prekybos vietose arba laimėjimų išmokėjimą jaunesniems kaip 18 metų asmenims siūloma bausti nuo 30 iki 120 eurų. Šis administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtrauktų baudą nuo 120 iki 440 eurų.

   Už projektą po pateikimo balsavo 80 Seimo narių, prieš buvo 6, susilaikė 13 parlamentarų. Prie šio klausimo Seimas sugrįš rudens sesijoje. Baudos dydį už loterijos bilietų pardavimą arba laimėjimų išmokėjimą jaunesniems kaip 18 metų asmenims prekybos vietose siūloma nustatyti kaip už kitų prekių (alkoholio, tabako  gaminių ar energinių gėrimų) pardavimą nustatyto amžiaus nesulaukusiems asmenims.

   Siūloma, kad naujos Administracinių nusižengimų kodekso nuostatos įsigaliotų 2023 m. sausio 1 d.

   Skaityti komentarus