°C
   2022 12 03 Šeštadienis

   Seimas po pateikimo pritarė siekiui užkirsti kelią neteisėtai tabako, alkoholio gaminių ir elektroninių cigarečių prekybai internete

   Nuotrauka: ELTA nuotr.

   2022-09-29 21:00:00

   Ketvirtadienį Seimas po pateikimo pritarė įstatymo projektui, kuriuo siekiama užkirsti kelią neteisėtai alkoholio, tabako gaminių ar elektroninių cigarečių reklamai ar vykdomai vidaus ar tarpvalstybinei nuotolinei prekybai tabako gaminiais ir elektroninėmis cigaretėmis internetinėje erdvėje.

   Už įstatymo projektą balsavo 92, prieš 2, susilakė 15 Seimo narių. Įstatymo projektas į Seimą svarstymo stadijoje grįš gruodžio 6 d. Pagrindiniu komitetu, kuriame bus svarstomas įstatymas, tapo Sveikatos reikalų komitetas.

   Įstatymo teikėjas, Tėvynės Sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Vytautas Kernagis tikino, kad verslas prekiaujantis elektroninėmis cigaretėmis elgiasi neatsakingai ir stengiasi apeiti jau įsigaliojusius įstatymus.

   „Lietuvoje šiai dienai yra priimtas ne vienas įstatymo projektas, kuris kontroliuoja elektroninių cigarečių prekybą. Iki šiol yra priimtas elektroninių cigarečių licenzijavimo įstatymas, esame uždraudę įvairių skonių elektronines cigaretes. Tačiau verslas, kuris prekiauja elektroninėmis cigaretėmis visomis išgalėmis bando apeiti šiuos įstatymo projektus, pardavinėti el. cigaretes nepilnamečiams, pardavinėti su skoniais ir tai tik rodo, kad tas verslas nėra socialiai atsakingas, kokiu dedasi“, – ketvirtadienį Seimo plenarinio posėdžio metu teigė V. Kernagis.

   Jam oponavo Laisvės frakcijos narė Morgana Danielė, tvirtinusi, kad tai yra „kova su vėjo malūnais“, o tarnyboms, išgirdusioms, kad Seimas priima panašaus pobūdžio įstatymus, belieka skėsčioti rankomis.

   „Tarnybos skėsčioja rankomis, kai Seimas priima kvailus įstatymus. Šioje pataisoje yra blogai, kad yra suklijuota reklama ir nuotolinė prekyba, nes tai yra dvi atskiros diskusijos. Bet principas, kai kalbama apie nuotolinę prekybą dėl garinimo aparatų, garinimo skysčių ir skonių, tai yra kova su vėjo malūnais. Kas yra šiandien daroma, tai beatodairiškais draudimais yra bandoma kovoti su naujosiomis technologijomis ir naujomis alternatyvomis įprastiniam rūkymui“, – sakė M. Danielė.

   Įstatymo projekte tvirtinama, kad nuo š.m. liepos 1 d. įsigaliojus draudimui parduoti elektronines cigaretes ir jų pildykles su skoniais, susiduriama su situacija, kad kai kurie ūkio subjektai, piktybiškai darantys pažeidimus ir siekdami išvengti savo interneto svetainės blokavimo bei atsakomybės, interneto svetaines registruoja užsienyje, o prekybą vykdo Lietuvoje ir tokiu atveju Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas negali uždrausti tokios informacijos skleidimo.

   Šiuo metu, Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas turi teisę duoti privalomuosius nurodymus tik informacijos prieglobos paslaugų teikėjui skubiai pašalinti informacijos prieglobos paslaugų teikėjo saugomą informaciją, naudojamą tabako gaminių ir elektroninių cigarečių reklamai ar vykdomai vidaus ir tarpvalstybinei nuotolinei prekybai tabako gaminiais ir elektroninėmis cigaretėmis arba informacijos prieglobos paslaugų teikėjo saugomą informaciją, kuri naudojama skleidžiant alkoholio reklamą, arba panaikinti galimybę tokią informaciją pasiekti.

   Naujomis teisinio reguliavimo nuostatomis siūloma suteikti Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentui teisę duoti privalomus nurodymus tinklo paslaugų teikėjams.

   Šia priemone siekiama užkirsti kelią neteisėtai alkoholio, tabako gaminių ar elektroninių cigarečių reklamai ar vykdomai vidaus ar tarpvalstybinei nuotolinei prekybai tabako gaminiais ir elektroninėmis cigaretėmis internetinėje erdvėje.

   Skaityti komentarus