°C
   2020 02 23 Sekmadienis

   Šiluvoje prasideda Šilinių atlaidai

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: Sigita Zumerytė (ELTA)
   2019-09-07 11:00:00

   Šeštadienį Šiluvoje prasideda didieji Švč. Mergelės Marijos Gimimo (Šilinių) atlaidai, truksiantys iki rugsėjo 15 dienos.

   Praėjus metams, kai visa Lietuva susivienijo maldai Kauno Santakoje su popiežiumi Pranciškumi, susivienyti dar kartą kviečia garsioji Šiluva.

   Dvasinės atgaivos šventė vėl ir naujai „įgarsins“ kitados Šiluvoje pasirodžiusios Dievo Motinos lūkestį mums ir visam pasauliui: „Per amžius tebus garbinamas Dievo Sūnus!“

   Atlaiduose kasdien bus meldžiamasi vis kita intencija – už šeimas, ligonius ir jų slaugytojus, pedagogus, vaikus ir jaunimą, kariuomenę, pasaulio lietuvius.

   Šiluva atvira visiems, kas leidžiasi iš įprasto kasdienybės ritmo, kad neieškodami toli, o visai čia pat, Lietuvoje, atrastų dar vienus nepažintus arba jau nesyk pramintus kelius – link savęs, link Dievo ir kitų žmonių.   Į Šilines atkeliaus įvairios organizacijos ir bendruomenės, valstybės pareigūnai ir kariuomenės atstovai, Lietuvos vyskupai, kunigai ir vienuolijos, šeimos, jaunimas, katalikiškų mokyklų bendruomenės, medikai. Kasdien Šiluvoje bus meldžiamasi šių žmonių grupių intencijomis ir drauge su jais.

   Per atlaidus Mišias aukos Lietuvos vyskupai ir kunigai, bus klausomasi išpažinčių.  Dešimtys kunigų, seminaristų ir diakonų taip pat bus atviri dvasiniams pokalbiams (palapinėje „Turiu Tau laiko“). Giedos chorai iš įvairių Lietuvos vietų. Šiluvos parapija ir šventovės dirbantieji sieks kuo geriau pasitarnauti piligrimams ir jų maldai.
   Atlaidų dienomis tikintieji, išpildę būtinas sąlygas, dalyvaudami pamaldose, gauna visuotinius atlaidus. Atlaidams gauti reikia būti malonės būsenos arba atlikti išpažintį, dalyvaujant šv. Mišiose priimti Šv. Komuniją, pasimelsti Šv. Tėvo intencija, pasiryžti vengti kiekvienos, net lengvos nuodėmės.   Po šv. Mišių bendrystę bus galima tęsti Piligrimų kiemelyje, pasivaišinti kava ir arbata, apsilankyti Bendruomenių palapinėje ar dalyvauti kituose susitikimuose (knygų pristatymuose, koncertuose ir kt).

   Popiežiaus Pranciškaus kardinolu paskirto Kauno arkivyskupo emerito Sigito Tamkevičiaus rūpesčiu Šiluva (ypač rengiantis 400 metų jubiliejui 2008-aisiais) įgijo dabartinį, modernios ir patogios atvykstantiems piligrimams šventovės veidą, kuris ir toliau kuriamas.

   Šiluvos šventovės žinomumas auga visame pasaulyje.   Vien šią vasarą čia lankėsi piligrimai ir jų grupės iš Lenkijos, JAV, Italijos, Olandijos, Vokietijos, Pietų Korėjos, Danijos, Čekijos, Baltarusijos, Suomijos, Serbijos, Airijos, Puerto Riko, Kroatijos, Tanzanijos, Bangladešo, Pietų Korėjos, Naujosios Zelandijos, Indijos, Albanijos, Slovakijos, Gruzijos, Latvijos, Estijos, Norvegijos, Vokietijos, Šri Lankos ir kitų šalių.

   Prieš Marijos dienas – kiekvieno mėnesio tryliktomis dienomis – Šiluvos bazilikoje vyksta naktinė adoracija, o paskutiniais mėnesių penktadieniais rengiamos Ligonių dienos (vasarą jos vyko su kunigais egzorcistais bei vidinio išgydymo tarnyste).

   Skaityti komentarus