°C
   2020 07 14 Antradienis

   Teismas išnagrinėjo bylą dėl mergaitės įvaikinimo Naujojoje Zelandijoje

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius: BNS informacija
   2019-01-10 20:00:00

   Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį pranešė baigęs nagrinėti bylą dėl plataus atgarsio sulaukusio devynmetės mergaitės įvaikinimo Naujojoje Zelandijoje.

   Sprendimas bus skelbiamas sausio 16 dieną.

   Teismas nurodė pasirūpinęs aplinka, „kurioje vaikas jaustųsi saugus ir galėtų išsakyti aiškiai savo nuomonę, neįtakojamą kitų asmenų".

   „Pasitikęs mergaitę teismo psichologas su ja bendravo iki teismo posėdžio, vėliau dalyvavo mergaitei išsakant teismui savo nuomonę, ir išsiskyrė tik pasibaigus bylos nagrinėjimui", – teigiama pranešime.

   Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, beveik dešimties metų sulaukusi mergaitė šiuo metu auga globos institucijoje. Mergaitės tėtis yra miręs, o mamai teismo sprendimu neterminuotai apribota motinos valdžia.

   Lietuvių šeimoms nepanorus įvaikinti mergaitės, buvo pradėta tarptautinio įvaikinimo procedūra.

   Prieš savaitę devynmetės brolis Arūnas Leščiauskas pranešė, kad sieks tapti mergaitės globėju.

   Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.

   Skaityti komentarus

   Antanas 2019 12 01 02:14

   Kas gali garantuoti, kad lietuvių šeimos nepanoro įvaikinti mergaitės, buvo pradėta tarptautinio įvaikinimo procedūra? O jei galimai mergaitė lietuvių šeimoms nebuvo teikiama, gal vaiko teisių elitas ją įslaptino tikslu ne vaiko gerovei, o dėl savanaudiškų tikslų? Daugelis netiki, kad apie vaikų įvaikinimą būtina laikytis visapusiško informacijos slaptumo. Deklaruojamas slaptumas apie įvaikinimą labiau naudingas vaiko teisių "gynėjam", o ne vaiko gerovei. Buvo skelbta, kad N.Zelandijoje galioja įstatymas, leidžiantis buvusios šeimos nariams be suvaržymų aplankyti, pabendrauti su įvaikintu, tai kur ta grėsmė Lietuvoje? Manau, kad grėsmė vaiko teisių „gynėjams“, kad pasaulis nesužinotų apie mafijos prekybą vaikais?

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai