°C
   2020 09 22 Antradienis

   Ugniagesių profsąjunga Seime inicijuoja diskusiją dėl per mažų atlyginimų

   Nuotrauka: fotodiena nuotr.

   2019-12-06 13:00:00

   Penktadienį statutinius pareigūnus vienijančių profesinių sąjungų atstovai Seime rengia apskrito stalo diskusiją, į kurią pakviesti Seimo frakcijų seniūnai ir nariai. Susitikime didelis dėmesys bus skiriamas mažiems ugniagesių atlyginimams, o nepasiekus sutarimo, ugniagesių profsąjunga planuoja protestą.

   Anot Ugniagesių gelbėtojų profesinės sąjungos (UGPS) pirmininko Sauliaus Džiauto, nepaisant Lietuvos žmonių pasitikėjimo, ugniagesiai vis dar yra mažiausiai uždirbanti statutinių pareigūnų grupė.

   „Man akivaizdu, kad Alytaus situaciją politikai išnaudojo ne kaip galimybę išspręsti mūsų problemas, o tiesiog kaip foną pasidaryti asmenukei. Ugniagesiai, nepaisant milžiniško Lietuvos žmonių pasitikėjimo, yra bene skurdžiausia ir mažiausiai uždirbanti statutinių pareigūnų grupė. Jau matau, kad „Programos 1000“ įgyvendinimas šios Seimo kadencijos metu – o tai mums buvo ne kartą pažadėta – yra visiškas miražas. Matydamas kitų metų biudžeto projekto skaičius, skirtus ugniagesiams, jaučiu neapsakomą nusivylimą šia Vyriausybe, Vidaus reikalų ir Finansų ministerijomis, Seimu“, – akcentuoja UGPS vadovaujantis Saulius Džiautas.

   UGPS pirmininko teigimu, sutarimo nepasiekus ir didesnio finansavimo ugniagesiams nepaskyrus, profsąjunga rengtų protestą.

   „Šiandien Seime rengiame renginį, kurio metu kalbėsimės su frakcijų seniūnais ir atstovais. Jeigu mes nesutarsime ir nieko neįvyks per patikslinto biudžeto svarstymą Seime, neatsiras lėšų, kiek reikalinga, tai mes suorganizuosime protestus, tam būsime pasiruošę“, – Eltai sakė S. Džiautas.

   Renginyje bus aptariami nepakankami numatomi kitų metų biudžetai: Policijos departamento, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, Valstybės sienos apsaugos tarnybos, Viešojo saugumo tarnybos, taip pat Aplinkos ministerijos pavaldume esančio Aplinkos apsaugos departamento ir Aplinkos apsaugos agentūros. Į susitikimą pareigūnai pakvietė ir visų Seimo frakcijų lyderius.

   Skaityti komentarus