°C
   2020 06 04 Ketvirtadienis

   Visuomenės Informavimo Etikos komisijos sprendimas dėl A. Mockevičiaus publikacijų portale minfo.lt

   Nuotrauka: BNS nuotr.

   Autorius:
   2018-09-13 11:00:00

   Kaip informavome savo straipsnyje 15min tyrimų skyriaus vadovas Šarūnas Černiauskas VIE asociacijai padavė skundą dėl portalo minfo.lt veiklos, 2018 metų rugsėjo 4 dieną įvyko Visuomenės informavimo etikos asociacijos svarstymas. Jame dalyvavo minfo.lt direktorius Marius Gabrilavičius.

   Visuomenės informavimo etikos komisija 2018-09-04 posėdyje išnagrinėjo Šarūno Černiausko skundą dėl Armino Mockevičiaus veiklos ir publikacijų portale minfo.lt ir nusprendė, jog Arminas Mockevičius pažeidė Etikos kodekso 29 str. (Komisijos sprendimas pridedamas).

   Komisija nusprendė:

   1. Pripažinti, jog Arminas Mockevičius, rengdamas portalui minfo.lt publikacijas apie politinių partijų ir atskirų jų narių politinę veiklą Seime ir neinformuodamas skaitytojų apie savo sąsajas su Seimo LVŽS frakcija, pažeidžia Lietuvos visuomenės informavimo etikos kodekso 29 straipsnį, nustatantį, jog žurnalistai, viešosios informacijos rengėjai ir skleidėjai, rengiantys informaciją apie įmones ir organizacijas, skelbiamoje informacijoje privalo atskleisti savo ryšius su jomis ir aplinkybes, kurių nutylėjimas gali sumažinti teikiamos informacijos objektyvumą.

   2. Įpareigoti VšĮ „Maksimalistinės psichoterapijos draugija“ paskelbti šį sprendimą portale minfo.lt

   Savo ruožtu minfo.lt administracija informuoja, jog priims atitinkamas priemones, kad tai nepasikartotų.

   Visuomenės informavimo etikos asociacijos sprendimo kopija:

   Skaityti komentarus