°C
   2020 11 29 Sekmadienis

   Žinomi žmonės susibūrė šviesos ir gėrio dalyboms

   Nuotrauka: Renginio organizatorius

   2018-02-09 20:54:00

   Iniciatoriai siekia suburti 300 žmonių bendruomenę, kuri 2018 metus paverstų Šviesos ir Gėrio metais Lietuvoje.

   Nors paprastai visos gerumo akcijos vyksta prieškalėdiniu laikotarpiu, verslininkė Gabija Skučaitė, aktorė Eglė Jackaitė ir kunigas Algirdas Toliatas, nusprendė gerumu skatinti dalintis ištisus metus, paskelbę šviesos ir gerumo maratoną. Iniciatyvos tikslas – suvienyti žmones bendram tikslui – skleisti šviesą ir gėrį, dalintis ir daryti gerus darbus – ne dėl savęs, bet dėl kitų žmonių, visuomenės, bendruomenės, Žemės, Visatos. Iniciatoriai siekia suburti 300 žmonių bendruomenę, kuri 2018 metus paverstų Šviesos ir Gėrio metais Lietuvoje.

   ,,Idėja gimė kalbantis su mano gera drauge aktore Egle Jackaite, kai ji pasakojo apie savo renginį “Jausmų džiazas”, kurio metu žmonės pasijaučia tokie pakylėti gerų emocijų. Taip gimė pradinė mintis suorganizuoti atvirą renginį žmonėms, o vėliau beplėtojant renginio koncepciją ji virto visu Šviesos maratonu, kurio tikslas - jungti žmones į bendruomenę, kurioje galima surasti bendraminčių geriems darbams ir dvasiniam tobulėjimui. Kaip sakiau Šviesos maratono starto renginyje, manau, kad mes patys esame ne idėjų savininkai, o tik tarpininkai, kanalas, padedantis jas realizuoti. Tad tikiu, kad Šviesos maratono tikslas yra kilęs iš aukščiau nei tik žmogiškosios sąmonės ribų.“ – sako G. Skučaitė 

   Sausio 4d. Socialinių mokslų kolegijoje įvykęs renginys tapo gražios iniciatyvos atidarymo švente, į kurią susirinko būrys gerumu dalintis nusiteikusių žmonių. Renginį papuošė Sasha Song atliekamos dainos, Eglės Jackaitės skaitomos eilės, papuoštos Vytauto Labučio muzikinėmis improvizacijomis. Taip pat mintimis dalijosi renginio iniciatorė Gabija Skučaitė bei vyriausiasis policijos kapelionas, kunigas Algirdas Toliatas.  

   ,,Šeštasis jausmas man yra pirmas. Niekada iki galo nežinau, kaip viskas baigsis. Tiesiog darau kaip jaučiu. Gerumo maratonas yra puiki proga išlaukti, išbudėti, išbūti, išjausti. Padaryti taip, kad šeštasis jausmas taptų pirmu. Kaip priversti taip pat elgtis ir kitus? Nepriversim. Jeigu tuo gerumu gyvensim, degsim, tai uždegsim ir kitus“ – renginio metu kalbėjo A. Toliatas 

   Renginio tiesioginę transliaciją galite rasti internetinėje svetainėje Youtube, į paieškos laukelį įvedę ,,Šviesos maratonas“. 

   Iniciatyvos autoriai sako, jog labai svarbu stengtis ne dėl savęs, o dėl kito, dėl bendruomenės, dėl aplinkos, tad visi renginio dalyviai buvo skatinami susipažinti ir vienas kitam ištarti: ,,Aš tave matau. Aš esu čia“.  

   Ateityje planuojami tolimesni kasmėnesiniai susitikimai, kuriuose taip pat netrūks nuostabių eilių, dainų ir gerumu spinduliuojančių svečių. Visi susitikimų dalyviai bus suburiami į bendruomenę. Taip pat kuriamas tinklalapis, kuriame bus galima talpinti savo gerumo iniciatyvą, arba prisijungti prie jau esamos. Vienas didžiausių organizatorių tikslų yra sukurti mobiliąją programėlę, kurioje kiekvienas žmogus kasdien galėtų matuoti savo gerumo indeksą ir pasisemti pozityvumo. Tikimasi, kad projektas taps tarptautiniu ir geri darbai skleisis ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. 

   Skaityti komentarus

   Nepatvirtintas vartotojas 2018 22 02 02:46

   Idomu

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai