°C
   2020 07 06 Pirmadienis

   Atradimas: manoma, kad egzoplanetose galima aptikti įvairių gyvybės formų

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-08-25 08:00:00

   Naujas tyrimas parodė, kad egzoplanetose mūsų galaktikoje galimai yra įvairių gyvybės formų, kuri džiaugiasi planetų svetingumu. Tai galėtų padėti ieškoti gyvybės kitose planetose. 

   Mokslininka egzoplanetose taip pat ieško vandenynų, kurių "didelis potencialas savyje talpinti gyvybę",- teigė filosofė Stephanie Olson iš Čikagos universiteto. 

   Jos komanda panaudojo specialią NASA programą tam, kad sukurtų egzoplanetų spektrą ir nuspręstų, kuriose iš jų yra labiausiai tikėtina sutikti gyvybę. Rezultatai nustebino: kai kurių egzoplanetų sąlygos bei tam tikras vandenynų cirkuliavimas, galėtų būti palankios aktyvesnių bei gausesnių gyvybės formų vystymuisi nei Žemės. 

   Tų vandenynų tėkmė yra panaši į Žemės ir todėl, kad jie skatina maistinių medžiagų srautą į viršų (iš vandenynų gelmių į saulės apšviestas dalis), kur auga fotosintezę atliekantys organizmai, tai lemia maistinių medžiagų atsargų kaupimąsi ir daugiau biologinio aktyvumo.

   Mokslininkai nustatė, jog tirštesnė atmosfera, lėtesnis sukimasis bei žemynų egzistavimas lemia greitesnį medžiagų srautą. 

   Nauji tyrimai padės išgryninti parametrus, pagal kuriuos būtų paprasčiau ieškoti egzoplanetų. Šiuo metu jie orientuoti į temperatūrą ir skysčių vandenyne potencialą. „Ne visi vandenynai yra vienodai svetingi“, - aiškina Olsonas. „Ir kai kurie vandenynai dėl savo plataus cirkuliacijos modelio bus parankesni nei kiti.“

   Mokslininkai apskaičiavo, kad iki 35 procentų visose žinomose egzoplanetose, didesnėse už Žemę, turėtų būti daug vandens, taigi ten yra daug potencialo.

   Skaityti komentarus