°C
   2020 06 04 Ketvirtadienis

   Grįžo iš numirusiųjų? Prieš 42 tūkst. metų užšalę kirmėlės - gyvos ir sveikos

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-02-10 21:00:00

   Dvi kirmėlės, amžinajame įšale praleidusios 42 tūkstančius metų - atgijo! Šie du nematodų šeimos nariai dabar laikomi seniausiais gyviais žemėje.

   Po to, kai buvo mokslininkų atgaivinti petri lėkštelėse, apvalieji kirminai „atlieka visas reikalingas funkcijas - juda ir valgo“. Antram gyvenimui kirmėles prikėlė rusų mokslininkų komanda, dirbanti kartu su Princtono universitetu.

   „Mes pirmieji įrodėme, jog ilgą laiką amžinajame įšale įstrigęs daugialąstis organizmas, padidinus aplinkos temperatūrą, gali grįžti į gyvenimą“- teigė mokslinės publikacijos autoriai.

   Maskvos Fizio-Cheminių ir Biologinių dirvos problemų instituto tyrėjai laboratorijoje atgaivinti bandė apie 300 kirmėlių, bet gyvybės ženklus galų gale parodė tik dvi patelės. 

   „Mūsų surinkti duomenys parodo, kad ilgalaikis (dešimtis tūkstančių metų trunkantis) daugialąsčių organizmų užšaldymas įmanomas ne tik laboratorijos, bet ir natūraliomis aplinkos sąlygomis"- pasakojo mokslininkai interviu su „Syberian Times'.

   „Savaime suprantama, jog būtent šių kirmėlių išgyvenimui padėjo tam tikri adaptaciniai mechanizmai, kuriuos išsiaiškinus galėsime artėti kriomedicinos ir kriobiologijos link. Atradimas taip pat padės ieškant gyvybės kosmose, mat ten esančios sąlygos gali leisti tam tikrų organizmų išlikimą."- pridūrė jie.

   Abi kirmėlės atkeliavo iš Jakutsko, šalčiausio Sibiro regiono. Manoma, jog viena kirmėlė siekia 32 tūkst. metų amžių, o kita - 47 tūkst. metų.

   Skaityti komentarus