°C
   2020 12 03 Ketvirtadienis

   Išpažintis: nė vienas tyrimas nepatvirtina, kad 5G ryšys – saugus

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-08-27 08:00:00

   JAV senatorius Richard Blumenthal prirėmė bevielės industrijos atstovus prie sienos, kurie prisipažino, kad ši industrija nevykdė nė vieno sveikatos be saugumo tyrimo, susijusio su 5G ryšiu. Tuo tarpu tuzinai nepriklausomų tyrimų rodo, kad 5G kelia pavojų visoms gyvybės formoms.


   Senato prekybos, mokslo ir transporto komiteto posėdžio metu apie 5G bevielę technologiją ir jos įtaką Amerikos žmonių ekonomikai, senatorius Richard Blumenthal susirūpino, jog nėra mokslinių įrodymų apie šios technologijos galimai keliamą pavojų sveikatai.

   R. Blumenthal pašiepė Federalinę ryšių komisiją (FCC) bei Maisto ir vaistų administraciją (FDA) - vyriausybines agentūras, atsakingas už mobiliųjų telefonų saugumą - už tai, kad neatliko jokių 5G ryšio saugos tyrimų, o vietoje to užsiima biurokratija ir nuolaidžiavimu.

   2018 m. Gruodžio mėn. R. Blumenthal ir JAV atstovė Anna G. Eshoo (CA-18) išsiuntė laišką FCC komisarui Brendan Carr, norėdami rasti atsakymus apie galimą naujos 5G technologijos keliamą pavojų sveikatai. Vykusiame teismo posėdyje R. Blumenthal kritikavo B. Carr už tai, kad jis nepateikė atsakymų, o vietoj to, tiesiog atkartojo, „bendrąją FDA informaciją, kuri kartu su FCC yra atsakinga už mobiliuosius telefonus ir jų keliamą žalą“. R. Blumenthal FDA pareiškimą apibūdino kaip „netenkinantį“.

   Susitikimo su bevielio ryšio pramonės atstovais metu R. Blumenthal paklausė jų, ar jie remia 5G ryšio saugos ir galimo ryšio tarp radijo dažnio ir vėžio tyrimus. Pramonės atstovai pripažino, kad to dar nedarė.

   Blumenthal pareiškė:

   "Jei apsilankytumėte FDA svetainėje, ten rastumėte  paviršutinišką informaciją ir nuorodas į esamus mokslinius tyrimus: „FDA paragino mobiliųjų telefonų pramonę imtis veiksmų ir remti papildomus radijo dažninių laukų biologinio poveikio tyrimus."Manau, kad amerikiečiai nusipelno žinoti, kas ir kaip veikia jų sveikatą, o ne bandyti nuspėti, ką galėtų parodyti moksliniai tyrimai, ir jie taip pat nusipelno tam tikrų institucijų įsipareigojimo atlikti tyrimus."

   „Taigi mano klausimas jums: Kokią sumą pinigų pramonė paskyrė papildomiems nepriklausomiems moksliniams tyrimams - pabrėžiu nepriklausomiems - moksliniams tyrimus? Ar vyksta nepriklausomi tyrimai? Ar nors vienas buvo užbaigtas? Kur jį galima pamatyti? Ir mes kalbame apie šios naujos technologijos biologinio poveikio tyrimus “.

   Susitikimo pabaigoje R. Blumenthal padarė išvadą,

   „Taigi, jokie tyrimai nėra vykdomi. Mes tarsi skraidome akli“.

   2018 m. lapkričio mėn. Nacionalinė toksikologijos programa paskelbė galutinius iki šiol ilgiausio ir brangiausio mobiliųjų telefonų sąsajos su vėžiu tyrimo rezultatus. Tuose tyrimuose buvo rasti „tam tikros sąsajos“ bent jau su žiurkių patinais. Tačiau tyrimas analizavo tik 2G ir 3G mobiliųjų telefonų keliamą riziką.

   Naujausia 5G bevielė technologija priklauso nuo antenų ir siųstuvų skaičiaus, kurie išdėlioti po žeme ir arčiau namų. Randasi vis daugiau tyrimų, susijusių su 5G ryšio poveikiu sveikatai, o FCC iki šiol nesugebėjo tinkamai paaiškinti, kodėl, jų manymu, 5G yra saugu.

   Skaityti komentarus