°C
   2021 04 19 Pirmadienis

   Mokslininkai sukūrė „Star Trek“ lėktuvą, kuriam nereikia degalų

   Nuotrauka: Feras Antoon Report nuotr.

   2020-12-17 09:00:00

   Masačusetso technologijos institute (MIT) dirbantys mokslininkai paskelbė sukūrę pirmąjį lėktuvą, skrendantį be propelerio ar reaktyvinių variklių, todėl jam nereikia degalų.

   Mokslininkų komanda, sukūrusi orlaivį, teigia, kad jis veikia naudojant „tylesnę ir mechaniškai paprastesnę“ varymo sistemą nei kiti šiuo metu rinkoje esantys lėktuvų dizainai.

   Steven’as Barrett’as, vienas iš komandos mokslininkų, teigė, kad skrydžio ateitis „neturėtų būti siejama su propeleriais ir turbinomis. Tai turėtų būti panašu į tai, ką matote fantastiniuose „Star Trek“ filmuose - orlaivis su tam tikru mėlynu spindesiu paviršiuje, kuris tyliai sklando ore “.

   Neįtikėtini orlaiviai buvo pradėti kurti 2016 m., dabar jie jau turi veikiantį prototipą. Prototipo sparnų ilgis yra maždaug 5 metrai ir sveria apie 2,5 kilogramų. 

   Lėktuvo sparnai yra padengti plonais elektrodais, o lėktuvo kūnas aerodinamiškai sukurtas išlenktu paviršiumi gale, kad lėktuvas vizualiai būtų labiau pakilęs.

   Visame lėktuve yra laidai, kurie teigiamai įkraunami iki 20 000 voltų.

   Orlaivio priekyje jonai susidaro iš ore esančių azoto molekulių. Jie pagreitėja link lėktuvo galo, todėl susidaro joninis vėjas, suteikiantis lėktuvui pakankamai traukos judėti oru.

   „Pagrindinė mintis yra ta, kad jei jonizuosite orą, o tai reiškia, kad iš jo pašalinsite elektroną, galėsite pagreitinti orą elektriniu lauku“, - Žurnalui „IFLScience“ teigė S. Barrett’as. „Kaip jėga, kurią gauni, jei patrini balioną ant galvos“.

   Tyrėjai teigia, kad su šiuo orlaiviu jie atliko 10 bandomųjų skrydžių. Bandomųjų skrydžių metu lėktuvas per 12 sekundžių nuskriejo beveik 61 metrą.

   S. Barrett’as teigė, kad ši technologija dar nėra paruošta komerciniam naudojimui, bet, tikisi, jog kada nors bus.

   „Aš dar nežinau, ar netrukus pamatysite didelius tokio pobūdžio orlaivius, skraidinančius žmones, bet akivaizdu, kad būčiau labai patenkintas, jei taip nutiktų”, - sakė jis.

   Mokslininkai, dalyvaujantys projekte, tikisi, kad šis išradimas kada nors išspręs opią problemą ir sumažins kuro sąnaudas keliaujant oru iki nulio.

   2019 m. JAV oro linijos sunaudojo apie 18,27 mlrd. litrų degalų, palyginti su 18,43 mlrd. litrų 2007 m.

   Nors pastaraisiais metais avialinijų degalų suvartojimas Jungtinėse Valstijose padidėjo, jis vis dar neviršija iki 2008 m. recesijos buvusio lygio.

   Mokslininkų tyrimai buvo paskelbti mokslo žurnale „Nature“.

    

   Skaityti komentarus

   petras 2021 01 03 12:12

   Nesąmonė. Kuras buvo naudotas elektros energija gaminti

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Aidas 2021 15 03 09:32

   Iš tiesų, atradimai ir išradimai yra dar fantastiškesni, nei daugelis mūsų manome, ypač dėka kontaktų su nežemiškomis civilizacijomis: https://www.ateitiesaidas.lt/l/this-is-a-blog-post-with-images3/

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai