°C
   2023 12 08 Penktadienis

   Naujas tyrimas parodė, kad kovido vakcinos nesukelia vėžio, bet kenkia širdžiai

   Nuotrauka: Reuters

   2022-02-15 09:00:00

   Naujas tyrimas, vasario 7 dieną publikuotas žurnale „Nature Medicine“, atskleidė, kaip kovido vakcinos veikia žmogaus kūną: pirmiausia sukelia ilgalaikes širdies problemas. Tiesa, tyrėjai konstatavo, kad vėžio kovido vakcinos nesukelia. 

   Ištyrus 153 760 amerikiečių, persirgusių kovidu dar prieš atsirandant vakcinoms, paaiškėjo, kad per pirmąsias 30 dienų nuo užsikrėtimo širdies ligų rizika buvo padidėjusi. Pasak vieno straipsnio autorių Ziyado Al-Aly, žmonės, susidūrę su kovido liga ir pajutę skausmą krūtinėje ar kojų tirpimą, turi kreiptis į medikus.

   Ištyrus 2203 vėžius sergančius pacientus, paaiškino, kad kovido vakcinos (ypač jų antroji) dozė neretai iššaukdavo nuovargį, sąnarų skausmą, šaltkrėtį.

   Tarp pilnai vakcinuotų sergančiųjų vėžiu dažniausi šalutiniai kovido vakcinų poveikiai buvo nuovargis (33,9 procento atvejų), galvos skausmas (16 procentų atvejų) ir raumenų skausmas (12 procentų atvejų). Tiems, kuriems taikyta imunoterapija, raumenų skausmas fiksuotas 34 procentų atvejų dažnumu. 

   Šaltinis 

   Tai yra autoriaus nuomonė, už kurios turinį minfo.lt neatsako.

   Skaityti komentarus