°C
   2020 07 03 Penktadienis

   Proveržis odontologijoje: mokslininkai atrado būdą, kaip užauginti dantų emalį

   Nuotrauka: Pixabay nuotr.

   2019-10-01 08:00:00

   Emalis yra mineralizuota medžiaga, kuri dengia danties paviršių. Tai be galo sudėtinga struktūra, kurią sudaro žvaigždiškai išsidėsčiusios emalio lazdelės, todėl ši struktūra yra stipriausia kūne. 

   Emalis susiformuoja biologiškai, tačiau kai jis pakankamai subręsta, praranda galimybę užgyti. 

   Dėl to formuojasi kariesas - dantų ėduonis - o tai yra viena dažniausių lėtinių ligų, kuriomis serga žmonės, rašė Zhaoming Liu, Ruikang Tang ir dešimt kitų kinų mokslininkų. 

   Plombos ar kiti panašūs užpildai gali padėti atstatyti emalio vientisumą, tačiau jie tik laikinai išsprendžia problemą, nes yra pagaminti iš svetimų medžiagų. 

   Emalis ilgai mokslininkams nedavė ramybės. Pasak išleisto straipsnio, emalio struktūra niekada nebuvo sukurta dirbtinai. 

   Mokslininkai išbandė produktą ant pažeisto žmogaus danties, kuris buvo pašalintas iš burnos ir laikomas skystyje, primenančiame burnos aplinką. 

   Mokslininkai šiuo metu testuoja želę su pelėmis ir greitu metu tikisi pradėti tyrimus su žmonėmis - natūraliomis sąlygomis, kur jie valgo ir geria - bus galutinė tyrimų stadija. 

   Pasak burnos higienos fondo, beveik trims iš keturių (74 proc.) Didžiosios Britanijos suaugusių bent vieną kartą gyvenime buvo šalintas dantis. 

   Skaityti komentarus