°C
   2021 01 28 Ketvirtadienis

   Rusija kitais metais į TKS nusiųs du kosmoso turistus

   Nuotrauka: Spacenews nuotr.

   2020-08-03 09:00:00

   Kitais metais į Tarptautinę kosminę stotį (TKS) vėl bus skraidinami kosmoso turistai. Startas planuojamas 2021-ųjų pabaigoje, pranešė Rusijos kosmoso agentūra „Roskosmos“. Tiksli data nebuvo įvardyta.

   Abu kosmoso turistai į orbitą bus iškelti iš Baikonūro kosmodromo Kazachstane. Jų pavardės bus paskelbtos metų pradžioje, tviteryje rašė „Roskosmos“.

   Agentūra jau pasirašė atitinkamą sutartį su JAV bendrove „Space Adventures“, kuri specializuojasi kosmoso turizmo srityje. „Roskosmos“ teigia, kad derasi su dar viena amerikiečių kompanija, kad galėtų siųsti žmones į stotį, esančią maždaug 400 km virš Žemės. Kiek atsieis tokia kelionė, neskelbiama.

   Kosmoso turistai į TKS pradėti skraidinti 2001 metais. Pirmasis iš iki šiol septynių kosmoso turistų buvo amerikiečių multimilijonierius Dennisas Titas. Ir JAV kosmoso agentūra NASA nori TKS apgyvendinti turistus.

   NASA duomenimis, kosmoso turisto diena TKS atsieina apie 35 000 dolerių, neįskaitant kelionės pirmyn ir atgal kaštų. Transportavimo išlaidos sudaro apie 50 mln. dolerių.

   Skaityti komentarus