°C
   2024 02 24 Šeštadienis

   Tyrimas: Kanapių vartojimas paauglystėje gali stipriai paveikti jaunų žmonių smegenų vystymąsi

   Nuotrauka: drugabuse nuotr.

   2019-05-27 08:00:00

   Atliktas tyrimas rodo, kad reguliarus kanapių rūkymas gali taip stipriai paveikti paauglius, jog šie trejais metais atsiliks nuo savo bendraamžių pagal smegenų išsivystymą.

   Tyrimą atlikę mokslininkai, kurio metu dalyvavo beveik 4000 Kanados vidurinių mokyklų mokinių, padarė išvadą, kad kanapės yra kur kas toksiškesnės sveikatai nei alkoholis.

   Pasak tyrimo, pastovus narkotiko vartojimas rimtai paveikia pagrindinius samprotavimo įgūdžius taip pat stipriai veikia savikontrolės gebėjimus.

   Be to, kitas tyrimas teigia, kad pagrindinė  psichoaktyvi medžiaga, esanti kanapėse, tetrahidrokanabinolis (THC), keičia smegenų aktyvumą, kuris iššaukia šizofreniją.

   Vidurinės mokyklos tyrime mokslininkai Montrealio universitete tyrė mokinius nuo to laiko, kai jie pradėjo eiti į septintą klasę – būdami 12-os arba 13-os metų – kol peržengė dešimtos klasės slenkstį.

   Jie reguliariai klausė jaunųjų savanorių, ar jie vartoja kanapes bei alkoholį ir atliko kompiuterizuotus testus, tikrinančius jų samprotavimo gebėjimus, trumpalaikę atmintį bei savikontrolę.

   Profesorė Patricia Conrod, universiteto psichiatrijos profesorė, teigė, kad mokslininkai ne tik rado, jog kanapių vartotojai testus atlieka prasčiau negu narkotiko nevartojantys, bet jų rezultatai, didėjant vartojimui, vis prastėjo. 

   Ji sakė: „Mes tikėjomės, jog alkoholis daug labiau veiks [smegenis] nei alkoholis, tačiau mūsų hipotezė nepasitvirtino. Kalbant apie neurovystymąsi, panašu, jog kanapes jaunimui vartoti yra gana pavojinga.

   Jei esate kanapių vartotojas ir vartojote jas šiais bei praeitais metais, jūsų slopinimo kontrolės lygis dešimtoje klasėje yra žemesnis nei septintoje klasėje besimokančio kanapių nevartojančio mokinio. Taigi jūs prarandate trejus metus.“

   Profesorė P. Conrod pristatys atradimus Kandos neuromokslų susitikime Toronte kaip ir neuromokslininkas Dr Steven Laviolette iš Western universiteto Ontarijos provincijoje.

   Jis rado, jog graužikams, kuriems paauglystėje buvo duodamas THC, išsivystė į  šizofreniją panašios problemos, kai jie suaugo. „Jų atmintis buvo sutrikusi, reiškėsi didelis nerimas, depresiją primenantys simptomai bei socialinio bendravimo problemos“, - sakė jis. 

   Skaityti komentarus

   Edmundas 2019 28 05 09:03

   Gal galima nuorodas į šaltinius?

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Justas 2019 28 07 11:07

   Pagrindinis šaltinis išties praverstų...

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Nupirkta tabako&alkoholio reklama 2019 29 08 01:56

   Žiurkės tai ne žmonės,propogandistai žurnaliūgos. Kvailiau neįmanoma parašyti? Graužikams pauglystėje rašote? Žiurkėms skaičiuoja kada paauglystė,ne žmonėm kartais? Kodėl ir kokiam durniui toks klausimas kilo? Ir kokio b*b*o viskas remiamasi apie thc tarkim o ne cbd kai išsilavines žmogus geriau supranta jog legalus labiausiai prieinamas narkotikas yra alkoholis,pavojingiausias narkotikas, legaliai prieinamas parduotuvių lentynose su didžiausiu pasirinkimu

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Padlaižiai žurnaliūgos už pinigus,užsakytas straipsnis. Dirbkit savo darbą dikaduoniai o ne imituokit vertę brudą 2019 29 08 02:31

   Užsip kišama savo šizofrenija. Tai atsiranda ne vien dėl kanapių kuri vadinama "narkotiku" nevispročių pagyvenusių žmonių,kuriems neįdomu tikri moksliniai tyrimai! Kur šaltiniai žurnaliūga šito propogandinio versto tavo mėšlo? ! Nei vieno apsoliučiai,sėsk dvejetas tau. Šizofrenija atsiranda dėl šalyje esančių įstatymų,kur už natūralų augalą galima daugiau sulaukti baudos/bausmės nei už nužudymą... prasilenkia logika su realybe ta mūsų teisėsauga. Vien dėl vieno žmogaus suknistos nuomonės visiems drausti,nes jo tokia asmeninė nuomonė, ir jam,kaip iš sovietų laikų mąstymas neveža naujai ir moderniai kaip ir likusio išsilavinusio aplink pasaulio lyderio šalių,kurio proto lygis aukštose pareigose ne kaip čia Lietuvoje - Byvio ir Tešlagalvio bendrai,nes į tokią aukštą poziciją pramušė jam giminės ir ryšiai,kur Lietuvoje aukštose pareigose tokių durnelių statistika mini yra 80%. Ir jūs manote tokie žmonės kažką išmano? Apart vaidint,jog kažką daro ar dirba,per tokius bukapročius nieko ir nepasiekiama,stovima vietoje be jokios pažangos/ir dėl jų žinių stokos. Svarbu, giminės dirbs gerai apmokamą darbą,o ne tai sričiai protingų apsišvietusių žmonių,kurie tikrai dirbtų o ne klastotų ir imituotų

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   Ričardas 2019 29 08 03:08

   Alkoholio pramonės užsakytas straipsnis.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

   oo 2019 01 09 01:57

   Kai paaiškintų straipsnio autorius, kodėl po alkoholio vartojimo atrodo, kad mirsi. O po kanapiu visiskai nieko? Ir kiek zmoniu nuo alkoholio mire? Tiksliau mirsta kiekviena diena. O nuo kanapiu tik vienas toks buvo ir tai sutapimas. Kazkoks propogandinis straipsnis.

   0
   0
   Atsakyti

   Komentuoti gali tik registruoti vartotojai