°C
   2024 05 28 Antradienis

   4 blogi įpročiai, sukeliantys chaosą namuose

   Nuotrauka: Pixabay.com nuotr.

   2022-06-07 10:00:00

   Nepaisant visų mūsų pastangų tvarkyti namų erdvę, mūsų pastangos dažnai greitai nueina perniek. Pažvelkite į prieškambaryje esančią komodą, kuri visada užversta reklaminiais bukletais ir sąskaitomis už elektrą, arba į fotelį svetainėje, kurio beveik nesimato dėl drabužių krūvos.

   Kad jūsų namai taptų daug švaresni ir gražesni, stebėkite savo veiksmus ir atsikratykite šių iš pirmo žvilgsnio nereikšmingų, bet labai klastingų įpročių.

   1. Popierių išmėtymas kur papuola

   Jūsų pašto dėžutės dažnai būna perpildytos reklaminių skrajučių, laikraščių, kitos informacijos, ir ne visi šie dalykai iš tikrųjų yra svarbūs ar reikalingi. Vieni žmonės iš karto išmeta popierius, o kiti palieka juos visame bute ir pažada išmesti nereikalingus laiškus ir skrajutes kada nors vėliau.

   Jei priklausote antrajai kategorijai, įpraskite dokumentus dėti į vieną vietą. Arba padėkite popierinėms šiukšlėms skirtą dėžę ten, kur paprastai paliekate reklaminius skelbimus, skrajutes ir kitas popierines atliekas. Taip tikrai laiku jų atsikratysite.

   2. Daiktų kišimas į spintą be jokios tvarkos

   Tai vienas iš "klasikinių" tvarkymo įpročių: kai norisi greitai kambaryje įvesti tvarką, daugelis žmonių tiesiog sukiša besimėtančius daiktus į spintą. Tačiau šis įprotis nepadeda tvarkyti savo erdvės, o kartais net gali būti sunku rasti tai, ko reikia.

   Išbandykite kitokį požiūrį ir pripildykite savo spintą patogių dėžučių, ir ne tik viršutinėse, bet ir apatinėse lentynose. Naudodami tokią laikymo sistemą negalėsite tiesiog numesti ko nors ant lentynos - turėsite pasirinkti tinkamą vietą.

   3. Drabužių sukrovimas ant kėdės miegamajame

   Po sunkios dienos daugelis iš mūsų tingi viską tvarkingai pakabinti ant pakabų ar išnešti į vonią prie nešvarių rūbų. Štai kodėl drabužius paliekame ant kėdės ar fotelio.

   Norėdami išspręsti šią problemą, įsigykite skalbinių krepšį su dangčiu. Kai į svečius atvyksta svečių, nešvarius drabužius galite paslėpti nuo jų akių, o kitu metu galite laikyti šiukšlių dėžę atidarytu dangčiu ir mesti į ją skalbinius. Šį metodą ypač įvertinsite, kai jausitės tokie pavargę, kad net negalėsite pakelti dangčio. Tik nepamirškite krepšio padėti jums patogiausioje vietoje.

   Jei drabužius, kuriuos ketinate dėvėti dar kartą, dažniau numetate ant kėdės, tose vietose, kur paprastai persirenginėjate, pasidėkite keletą pakabų. Tvarkyti daiktus daug lengviau, kai po ranka turite tinkamą priemonę.

   4. Daiktų, kuriems nėra vietos, pirkimas

   Jei jūsų virtuvė, svetainė, miegamasis ar vaiko kambarys vis mažėja, galbūt laikas kovoti su spontanišku apsipirkimu.

   Paprasta taisyklė: tai, ką perkate, turėtų pakeisti tai, ką jau turite. Jei perkate naują megztinį, vieną iš senųjų atiduodate labdarai. Tai geras įprotis, kurį įgijus erdvė nebus neužgriozdinama.

   Skaityti komentarus