°C
   2024 05 28 Antradienis

   Kaip ir kodėl naudoti "laimingą eglutę", kuri neatsidurtų prie šiukšliadėžių

   Nuotrauka: RIA nuotr.

   2022-12-31 09:00:00

   Kalėdų eglutės pirkti nebūtina, ją galima išsinuomoti, praneša Bulgarijos radijas. Tokias eglutes vazonėliuose po švenčių galima grąžinti į kalėdinių eglučių parką, kad kitais metais jas vėl būtų galima naudoti.

   Prieš 6 metus šis Kalėdų eglutės projektas Bulgarijoje iškėlė tendenciją tvariai auginti medžius konteineriuose ir išnuomoti tiems, kurie per šventes nori mėgautis jų kvapu ir grožiu. Taip pat galite juos nusipirkti.   „Turime daug bendraminčių, – interviu Bulgarijos radijui sakė viena projekto autorių Karina Gičeva. - Pradėjome nuo 30 eglučių, auginome jas draugo kieme. Dabar bulgarų namuose jų yra tūkstančiai. Dovanoti pradėjome nuo lapkričio vidurio. Susidomėjimas vazoninėmis eglutėmis auga."

   Ji paaiškino, kodėl labai dažnai pirkta eglutė vazone nudžiūsta: "Dažniausiai dėl to kalti ne žmonės – dauguma prekyboje esančių medžių persodinami neteisingai. Jų šaknų sistema per daug pažeista, todėl po švenčių išgyventi nėra galimybių."

   Karina Gičeva pasakojo, kaip ji augina egles: "Jos dedamos į inovatyvias talpyklas, kur išauga stipri ir sveika šaknų sistema. Jose gali augti 4-5 metus, galima auginti net balkone, medžius reikia tik palaistyti. Mes jas vadiname laimingomis eglutėmis, – jos neatsiduria prie šiukšliadėžių."

   Renkantis eglutę ji pataria atkreipti dėmesį į konteinerio dydį: „Jeigu 20 centimetrų aukščio konteineryje matote 2 metrų eglutę, žinokite, kad tai nėra gyvas medis. Nuomojame eglutes, nes kai kurie žmonės neturi kur prižiūrėti eglutės ištisus metus, tada grąžina ją į mūsų parką, užrašo savo vardu ir kitąmet vėl gali pasiimti. Kai kurie su ta pačia eglute švenčia jau net ketvirtus metus.“

   Eglutės vazone pageidaujančių žmonių amžiaus intervalas – 20-50 metų.

   "Tai žmonės, kurie myli gamtą. Dauguma jų turi mažų vaikų ir nori įskiepyti jiems šią meilę. Kai medžiai tampa per dideli, juos reikia sodinti, todėl dirbame su Kalėdų miško projektu. Reikia padaryti Sofijos želdynų žemėlapį, kur leidžiama sodinti egles. Reikia pasirinkti tokias vietas, kurių negalima užstatyti ar paversti automobilių stovėjimo aikštele. Bet kokiam sodinimui mieste reikalingas leidimas, kuris sukuria administracinį sunkumų", - pasakojo Gičeva.

   Šaltinis

   Skaityti komentarus