°C
   2024 07 16 Antradienis

   J. Blažytė: Tylus laisvės garsas

   Nuotrauka: Asmeninio archyvo nuotr.

   Autorius: J. Blažytės Facebook įrašas
   2023-07-29 11:00:00

   Kino pasaulį sudrebinęs filmas Sound of Freedom (Laisvės garsas) sukurtas remiantis tikrais faktais, kuriuos papasakojo prieš vaikų prekybą kovojęs spec agentas Tim Ballard (T.B.)

   T. Ballard sako, kad JAV ekonomikos dalį galima būtų pavadinti tiesiog „pedofilijos ekonomika“. Jo duomenimis, šiuo metu Amerikoje yra apie 6 milijonai vaikų, kurie skirti sekso, sunkaus darbo vergijai ar šiaip „donorystei“. Agentas turi ir savo nuomonę apie tai, dėl ko ši baisi problema nėra įdomi tradicinei žiniasklaidai. Dalinuosi jo interviu, kurį paruošė garsus JAV psichologas Jordan B Peterson (J. P.)

   J.P. Klausimas: „Filme teigiama, kad egzistuoja sparčiai besiplečiantis vergovės tinklas, kuris veikia visame pasaulyje ir kurio pagrindinė dalis yra labai maži vaikai, pakartotinai parduodami pedofilams ir psichopatams, kurie gali juos pirkti ir parduoti savo nuožiūra. Tai skamba kaip dar vienas dešiniųjų sąmokslas, todėl prašau, gal galėtumėte mums papasakoti, ką žinote, ir padėti man ir visiems stebintiems ir klausantiems suprasti, kas, jūsų manymu, vyksta”. 

   T.B. Atsakymas: “12 metų dirbau specialiuoju agentu, didžiąją laiko dalį dirbau slaptuoju operatoriumi Vidaus saugumo departamente. 90% to laiko praleidau tirdamas šias bylas, nusikaltimus prieš vaikus, prekybą vaikais. Ir iš tiesų, šie skaičiai yra teisingi. Tai yra Darbo departamento šaltiniai, kurie yra patikimiausi, kokius turime šiai dienai. Juose teigiama, kad yra 6 milijonai ar daugiau vaikų, kurie yra išnaudojami sekso ar sunkaus darbo vergijai, ar parduodami organams. Galiu patvirtinti, kad daug kartų dalyvavau bylose, susijusiose su visomis trimis šiomis vergovės formomis. Ir tai tikrai egzistuoja.Tai nevyksta kažkur toli. JAV metai iš metų yra pagrindinė vaikų prievartavimo medžiagos vartotoja ir gamintoja. Tai labai rimta. "Laisvės garso” istorija prasideda mažo berniuko išgelgėjimu, bandant jį įvežti per pietinę sieną. Tai tikra istorija, tikras berniukas. Aš dešimt metų dirbau prie pietinės sienos. Per pastaruosius dvejus metus į šalį buvo įleista 85000 nelydimų nepilnamečių, kurių rėmėjams nebuvo taikomi jokie patikrinimai. Nei DNR, nei praeities įrašai nebuvo ir nėra tikrinami. Aš tai vadinu pedofilijos ekonomika. Jungtinės Valstijos, kur paklausa yra 85000 vaikų, tūkstančiai iš jų yra jaunesni nei penkerių, įsileidžiami į šalį. Turime labai rimtą problemą. Ir ji nėra sprendžiama taip, kaip turėtų būti sprendžiama. Mes tikėkimės, kad šis filmas gali padėti”. 

   J. P. Klausimas: “Kokią turite patirtį, susijusią su vadinamąja pagrindine žiniasklaida arba tradicine žiniasklaida? Kiek dėmesio jie skiria šiai problemai? “

   T. B. Atsakymas: “Labai, labai nedaug. Jų atsisakymas gilintis į šią problemą dažnai atrodo labiau nekaltas, nei ciniškas. Jie sako, kad ši tema yra per sunki, ir kad jie nenori savo auditorijai atskleisti šio siaubingo dalyko. Mes filmuojame savo operacijas. Šiandien paskelbsiu dar vieną operaciją Vakarų Afrikoje, susijusią su kūdikių fabriku. Tai tikri atvejai, kurių metu šie nusikaltėliai grobia 13 metų amžiaus moteris, jas išprievartauja, apvaisina, vėliau paima šiuos kūdikius, parduoda juos dėl organų, parduoda dėl sekso, parduoda net satanistiniams ritualams. Tai skamba beprotiškai. Štai kodėl aš filmuoju mūsų operacijas. Mes filmuojame savo operacijas, kad galėtume parodyti pasauliui, jog tai egzistuoja ir yra labai realu. Tai tikrai vyksta. Manau, kad jei 2 milijonai vaikų priversti užsiimti komerciniu seksu, o tai yra patikimiausia statistika, kurią galime rasti, tai reiškia, kad į tai įsitraukę daug žmonių, todėl į jūsų klausimą galima atsakyti ir ciniškiau - galbūt yra žmonių, kurie nenori, kad tai būtų atskleista, nes jie patys tame dalyvauja.”


   Skaityti komentarus