°C
      2024 04 24 Trečiadienis

      9-ni D. Trump'o komandos pateikiami faktai, užginčijantys rinkimų rezultatus

      Nuotrauka: Vanity Fair nuotr.

      2020-11-20 13:00:00

      Rudy Giuliani ir kiti advokatai, atstovaujantys prezidento Donaldo Trumpo kampanijai, ketvirtadienį išdėstė, kuo lapkričio 3 d. vykę prezidento rinkimai buvo ydingi keliose pagrindinėse valstij0se ir kodėl rezultatai visgi turėtų pasisukti prezidento D. Trump’o naudai.

      R. Giuliani teigė, kad kelioms pagrindinėms valstijoms galioja tas pats pažeidimų modelis, kuris, jo teigimu, buvo „centralizuotos vietos planas“ vykdyti rinkėjų sukčiavimą demokratų kontroliuojamuose miestuose.

      Jis teigė, kad gausus balsavimas paštu leido demokratams imtis didmiesčių korupcijos visoje šalyje. Pasak jo, jie išsirinko tas vietas, kuriose galėtų išsisukti nuo atsakomybės.

      Toliau išdėstyti pagrindiniai teisininkų pateikti įtarimai:

      1. Stebėtojams buvo trukdoma stebėti, kaip atidaromi paštu siųsti biuleteniai. R. Giuliani sakė, kad daugelis paštu siųstų biuletenių buvo atidaryti be stebėtojų patikrinimo, ar jie tinkamai pasirašyti, nors tai yra pagrindinė apsauga nuo sukčiavimo. Šie balsai, anot jo, buvo „niekiniai“, ypač dėl to, nes vokai buvo išmesti, todėl perskaičiavimas buvo nenaudingas.

      2. Nevienodas įstatymų taikymas demokratinėms apskritims. R. Giuliani tvirtino, kad Pensilvanijos aukščiausiasis teismas prieš pat rinkimus sukūrė naujas, sušvelnintas balsavimo taisykles, kad demokratų apygardų rinkėjai galėtų pašalinti savo biuletenių trūkumus, o respublikonų apskričių rinkėjams, kurie laikėsi valstijos parašytų įstatymų, tokia galimybė nebuvo suteikta.

      3. Balsuoti atvykę rinkėjai sužinojo, kad kiti žmonės jau pabalsavo jų vardu. R. Giuliani teigė, kad daugelį Pitsburgo pertikrinamų balsavimo biuletenių pateikė žmonės, kurie atvykę balsuoti sužinodavo, kad tariamai jie jau balsavo. Jis teigė, kad demokratai užpildė kitų žmonių biuletenius tikėdamiesi, kad šie asmenys taip ir nepasirodys rinkimuose.

      4. Rinkimų pareigūnams buvo liepta neieškoti balsavimo biuletenių trūkumų ir pateikti balsavimo biuletenius atbuline data. R. Giuliani citavo prisiekusio pareigūno žodžius, kuris teigė, kad jam buvo liepta neišmesti dėl defektų negaliojančių biuletenių ir atbuline data įskaičiuoti per vėlai atsiųstus biuletenius taip, kad neatrodytų, jog jie buvo gauti po rinkimų dienos. Tokiu būdu buvo siekiama išvengti Aukščiausiojo Teismo nurodymo tuos biuletenius sekvestruoti.

      5. Balsai už Joe Bideną buvo kelis kartus paleisti per balsus skenuojančius įrenginius. R. Giuliani teigė, kad Mičigane yra 60 liudininkų, kurie gali patvirtinti, kad biuleteniai, kuriuose balsuota už J. Biden,  buvo greitai „gaminami“ ir įskaičiuojami du ar net tris kartus. Pasak jo, buvo paveikta nuo 60 000 iki 100 000 biuletenių.

      6.Viskonsino valstijoje buvo priimami nuotolinio balsavimo biuleteniai be išankstinio prašymo. R R. Giuliani atkreipė dėmesį, kad Viskonsino valstijos balsavimo įstatymai yra griežtesni, nei daugelyje kitų valstijų, tačiau tvirtino, kad Milvokio rajone buvo įskaičiuota 60 000 nutolinių biuletenių, o Madisono rajone - 40 000, nepaisant to, kad juos pateikę rinkėjai neužpildė tinkamos prašymo formos.

      7. Perteklinio balsavimo atvejai - kai kuriose balsavimo įstaigose pateikta daugiau balsų, nei yra gyventojų. R. Giuliani teigė, kad Mičigano ir Viskonsino apygardose užfiksuota neįprastai daug perteklinio balsavimo atvejų, o tai, jo teigimu, yra priežastis, dėl kurios šią savaitę Wayne'o apygardos respublikonų agitacinės tarybos nariai atsisakė ten patvirtinti rezultatus. Jis taip pat teigė, kad Džordžijos valstijoje pasitaikė atvejų, kai rinkėjai balsavo po du kartus.

      8. Balsavimo aparatai ir programinė įranga priklauso bendrovėms, susijusioms su Venesuelos režimu ir leftistų donoru George'u Sorosu. Sidney Powellas teigė, kad JAV balsai buvo skaičiuojami užsienyje, o „Dominion“ balsavimo mašinos ir „Smartmatic“ programinė įranga yra kontroliuojami užsienio interesų, manipuliuojant algoritmais ir siekiant pakeisti rezultatus. S. Powell atkreipė dėmesį, kad du „Smartmatic“ savininkai yra Venesuelos piliečiai, siejami su Hugo Chavezo ir Nicolaso Maduro režimu. Teisininkų komanda teigė, kad esama statistinių anomalijų, susijusių su J. Bideno partijos balsais, kurių neįmanoma paaiškinti niekaip kitaip, kaip tik manipuliacija - kas, jų teigimu, ir buvo vykdoma paryčiais, kai balsų skaičiavimas sustojo. (Bendrovės kategoriškai ginčijo šiuos kaltinimus)

      9. Konstitucija numato prezidento rinkimo procesą, kai rinkimai korumpuoti. Jenna Ellis teigė, kad žiniasklaida uzurpavo galia paskelbdami rinkimų nugalėtoją.  Ji nurodė, teisinio rinkinio „The Federalist Papers” 68 punktą, kuriame teigiama, kad konstitucinis prezidento rinkimo procesas privalo taikyti procedūrines apsaugos priemones nuo korupcijos ir užsienio įtakos.

      R. Giuliani teigė, kad, kampanijos nuomone, pateikta pakankamai ydingų balsų, kad pergalė atitektų prezidentui D. Trump’ui . Anot jo, svarbiausiose valstijose daugiau nei dvigubai didesnė tokių balsų dalis buvo už J. Biden. 

      R. Giuliani pateikė įrodymus remdamasis prisiekusiųjų liudijimais, du iš jų pacitavo bei teigė, kad kampanijai žinoma daug daugiau liudijusių asmenų.

      Jis akcentavo, kad kelis ieškinius, kurie buvo atmesti, pateikė ne pati kampanija, o privatūs asmenys. R. Giuliani pranešė, kad ieškiniai galimai bus keliami ir Arizonoje, o kampanija taip pat nagrinėja pažeidimus Naujojoje Meksikoje ir Virdžinijoje. Tačiau teisininkas teigė nemanąs, kad pastarosiose valstijose buvo pakankamai ginčijamų balsų.

      R. Giuliani taip pat pakomentavo žiniasklaidos elgesį, teigdamas, kad jie ne tik pateikė klaidinančią informaciją visuomenei, bet  ir svaidėsi grasinimais D.Trump'o teisinei komandai.

      Skaityti komentarus

      Jonas aiškūnas 2020 22 11 05:08

      Na koks Sidney Powellas, tai moteris, gerb. redakcija, ar nenusibodo pavardes rašyti nelieruviškai?

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai