°C
      2024 04 19 Penktadienis

      Apeliacinis teismas įpareigojo atmesti M. Flynn‘o bylos nagrinėjimą po daugelį metų trukusio teisminio proceso

      Nuotrauka: nbcnews.com nuotr.

      2020-06-25 21:00:00

      Trečiadienį federalinis apeliacinis teismas įpareigojo žemesnės instancijos teismą atmesti bylos nagrinėjimą M. Flynnui, buvusiam patarėjui nacionalinio saugumo klausimais, kaip paprašė Teisingumo departamentas. Tai greičiausiai užbaigs daugelį metų trukusį bylos nagrinėjimą, kilusią dėl Rusijos tyrimo.

      Nutartis, kurią teisėjai priėmė JAV Kolumbijos apygardos apeliaciniame teisme, buvo priimta staigiai ir nedelsiant.


      Tai buvo Flynn‘o advokatų kreipimasis, kuriame prašoma pateikti vadinamąjį mandamo raštą - nurodymą, kad vyriausybės pareigūnas turi atlikti tam tikrą pareigą. Šis nurodymas buvo teikiamas apylinkės teismo teisėjui Emmetui Sullivanui tam, kad patvirtinti Teisingumo departemento pasiūlymą.

      Sullivanas ne iš karto patenkino šį pasiūlymą ir, užuot piktinęs Flynn sąjungininkus, bandė parengti diskusiją šiuo klausimu.


      Nepaisant neįprasto Sullivan žingsnio siekiant tęsti bylos nagrinėjimą bei nepaisant prokurorų norų, prieš tai buvo žengtas neįprastas paties Teisingumo departamento žingsnis, kuriuo buvo atsisakyra kaltinimų Flynn‘ui net tada, kai jis pripažino savo kaltę - sakė FTB interviu metu, kuris paskatino tai, jo kaltinimas dėl melavimo tyrėjai apie jo ryšius su Rusijos ambasadoriumi neturėjo „teisėto tyrimo pagrindo“.


      Nežinia, ar Sullivanas galėjo bandyti kreiptis į apeliacinį teismą ar net į Aukščiausiąjį teismą, kad byla išliktų nagrinėjama. Kitą žingsnį greičiausiai Sullivan įvykdys.

      Trečiadienio teismo nutartis buvo tiesioginė, įpareigojant „iš dalies patenkinti Flynn prašymą dėl mandamo rašto; apygardos teismui nurodoma patenkinti vyriausybės <...> pasiūlymą atleisti iš pareigų. Apygardos teismo nutartis yra atleidžiama kaip skundas, laikantis šioje byloje pateiktos teismo nuomonės.“


      Flynnas trečiadienį atvyko į Rush Limbaugh radijo laidą, tokiu būdu nutraukdamas tylą dėl šios bylos ir sprendimą pavadino „geru dalyku“ jam ir jo šeimai, be to „dideliu pasitikėjimo postūmiu“ Amerikos žmonėms bei „teisingumo sistemai“, pripažindamas savo advokatą Sidney Powell kaip „siaubingą advokatą“ ir „Amerikos teisingumo sergėtoją“.

      Prezidentas  D. Trump‘as nudžiugo išgirdęs tokį sprendimą trečiadienio rytą ir savo socialinio tinklo „Twitter“ paskyroje paskelbė: „Puiku! Apeliacinis teismas palaiko teisingumo departamentų prašymą panaikinti baudžiamąją bylą prieš generolą Michailą Flynną!“

      Vyresnis Teisingumo departamento pareigūnas „Fox News“ sakė, kad departamentas yra „patenkintas“ apeliacinio teismo sprendimu Flynn byloje.

      Pridedamas sprendimas iš esmės palaikė federalinius prokurorus jų ketinimui nutraukti bylą.


      „Tokiu atveju apylinkės teismo veiksmai padarys konkrečią žalą įgyvendinant Vykdomojo skyriaus išskirtinę prokuratūros galią. Numatytam procesui veikiausiai reikės, kad vykdomoji valdžia atskleistų vidinį svarstymo procesą, kuriuo remiasi vykdydama prokuroro diskreciją, kišdamasi į II straipsnyje nurodytą kaltinimą suteikiančią instituciją “, - sprendime rašė teisėjas Neomi Rao.

      Teisėjas Robertas Wilkinsas, nesutikdamas, rašė: „Tai labai ironiška konstatavus, kad apylinkės teismas viršijo savo kompetenciją, šis teismas taip pat griežtai viršija savo. Atrodo, kad tai yra pirmas kartas, kai mes išleidžiame mandamo raštą, kad apylinkės teismas būtų įpareigotas tam tikru būdu priimti sprendimą, prieš tai nesuteikdamas žemesnės instancijos teismui pagrįstos galimybės paskelbti savo nutarimą“.

      Apie Teisingumo departamento žingsnį atsisakyti bylos nagrinėjimo jis pridūrė: „Tai nėra vien tik išorinė situacijos pusė; tai labiau panašu į tam tikrus vidinius pokyčius ir posūkius.“

      Tuo tarpu demokratai sumenkino Teisingumo departamento sprendimą ir nurodė jį kaip departamento politizavimo, kurį vykdo generalinis prokuroras Billas Barras, pavyzdį.

      Praėjusį mėnesį Teisingumo departamentas padarė stulbinantį žingsnį, kad atsisakytų bylos prieš Flynn‘ą, „kai bus apsvarstyta visų šios bylos faktų ir aplinkybių peržiūra, įskaitant naujai atrastą ir paviešintą informaciją“.

      Teisingumo departamento pareigūnai teigė, kad padarė išvadą, jog FTB Flynn apklausos buvo „nesiejamos ir nepateisinamas FTB priešžvalgybos tyrimui dėl pono Flynn“ ir kad pokalbis buvo „atliktas neturint jokio teisėto tyrimo pagrindo“, tuo tarpu teigdami, kad Flynn pareiškimai nebuvo „materialūs, net jei tai buvo netiesa".

      Pasiūlius atleisti iš darbo po to, kai FTB nepašalino pažymų paaiškėjo, kad kilo klausimas, koks buvo Flynno pokalbio tikslas: ar  išsiaiškinti tiesą, ar priversti jį meluoti ir tokiu būdu patraukti jį baudžiamojon atsakomybėn, ar būti atleistam. Flynnui buvo pareikšti kaltinimai ir jis buvo atleistas iš pareigų kaip nacionalinio saugumo patarėjas.

      Ranka rašytos pastabos, kurias po susitikimo su tuometiniu FTB direktoriumi Jamesu Comey ir tuometiniu FTB direktoriaus pavaduotoju Andrew McCabe užfiksavo buvęs FTB kontržvalgybos vadovas Billas Priestapas pasirodė pareigūnams reikšmingos iš anksto aptariant lemtingąjį 2017 m. sausio mėn. interviu. Jie matyt aptarė įvairius variantus, įskaitant privertimą Flynną „prisipažinti pažeidusį Logano įstatymą“, kai jis kalbėjo su buvusiu Rusijos ambasadoriumi Sergejumi Kislyaku per prezidento pereinamąjį laikotarpį.

      „Koks mūsų tikslas?“ buvo viena iš pastabų. „Tiesos pasakymas ar privertimas jį meluoti, kad galėtume jį patraukti baudžiamojon atsakomybėn ar atleisti?"

      Dar viena pastaba: „Jei priversime jį prisipažinti pažeidus Logano įstatymą, pateikite faktų Teisingumo departamentui ir palikti jiems spręsti.“ Atrodė, kad memorandumas pasveria minėtų skirtingų krypčių pliusus ir minusus, tuo pačiu įspėjant: „Jei mes būsime vertinami kaip žaidėjai, Baltieji rūmai bus įsiutę dėl šių dalykų“.

      Be to, kad greitai buvo įtrauktas į specialiojo patarėjo Roberto Muellerio tyrimą dėl šio interviu paaiškinimo, Flynnas buvo atleistas iš svarbaus patarėjo nacionalinio saugumo klausimais posto 2017 m. vasario mėn. sužinojus pareigūnams apie jo ryšius su Kislyak.

      2016 m. truodžio mėn. Flynn bendravimas su Kislyak buvo pradėtas diskusijose, kurios, matyt, buvo nežinomos. FTB agentai 2017 m. sausio mėn. apklausė jį elektroniais laiškais ir vėliau pasinaudojo jo atsakymais, kad sudarytų kaltinimą už melagingą pareiškimą ir tokiu būdu turėtų kuo pagrįsti jo kaltę.

      Nacionalinės žvalgybos direktorius Johnas Ratcliffe'as anksčiau šį mėnesį viešai paskelbė apie skambučius tarp Flynn ir Kislyak.      

      Skaityti komentarus