°C
   2021 05 09 Sekmadienis

   Arizonos politikei, kuri buvo paskiepyta, nustatytas koronavirusas

   Nuotrauka: Jeff Chiu/AP Photo

   2021-05-01 15:00:00

   Arizonos atstovų rūmų narei, demokratei Almai Hernandez balandžio 28 dieną nustatytas koronavirusas. Moteris prieš 11 savaičių buvo paskiepyta. 

   Pasak A. Hernandez, ji rimtai žvelgusi į viską: „Dėvėjau kaukę, ploviausi rankas, laikiausi socialinio atstumo. Nepaisant to, kad dar ir buvau paskiepyta, man nustatė kovido ligą. Tiesa, simptomai – gana švelnūs. Dabar esu karantine namuose.“

   Balandžio 21 dieną JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centras paskelbė, kad vakcinos yra efektyvios, tačiau nedidelis žmonių kiekis vis tiek gali užsikrėsti, net jei buvo paskiepyti, nedidelis procentas žmonių gali net mirti. Taip yra todėl, kad vakcinos nėra 100 procentų efektyvios.

   JAV medikų teigimu, užsikrėsti koronavirusu žmonės gali dviejų savaičių laikotarpyje po antrosios vakcinos dozės, - kol dar skiepas neveikia pilnu pajėgumu.

   Rokfelerio universiteto duomenimis, 2 iš 417 tirtų paskiepytų žmonių užsikrėtė kovido liga. Kito tyrimo, atlikto Čikagoje, duomenimis, du trečdaliai po skiepų koronavirusu užsikrėtusių žmonių nejuto jokių simptomų.

   JAV paskiepyta per 84 milijonai žmonių, iš jų 6000 susirgo kovido liga.

   Šaltinis


   Skaityti komentarus