°C
   2021 03 07 Sekmadienis

   B. Gatesas: Turtingos šalys turi pereiti prie 100 proc. sintetinės jautienos, kad išgelbėtų Žemę

   Nuotrauka: REUTERS/Pascal Rossignol

   2021-02-17 20:00:00

   Vienas turtingiausių pasaulio žmonių Billas Gatesas nuo pandemijos pranašysčių persimetė prie savo naujos knygos apie klimato pokyčius savireklamą. Jis kviečia žmonija priimti mokslinės fantastikos idėją kurti netikrą, sintetinę mėsą, kad nuo šiltnamio efekto būtų išgelbėta Žemė.

   Vasario 16 d. pasirodžiusioje B. Gateso knygoje „Kaip išvengti klimato katastrofos: mūsų laukiantys sprendimai ir proveržiai“ sakoma, kad pasaulyje reikia atsikratyti metano, jautieną pakeičiant sintetine: „Manau, kad visos turtingos šalys turi pereiti prie 100 proc. sintetinės jautienos. Prie jos skonio galima priprasti, su laiku jis netgi gali pagerėti. Tai tik labai nedaug, ką žmonės gali padaryti.“

   Metano, teigiama, planetoje daugėja dėl karvių ir avių išmetamų dujų, kai jos virškina žolę. B. Gatesas teigia suprantantis, kad pasakymas žmonėms „nebegalite daugiau turėti karvių“ nebus politiškai populiarus.


   Pasak tviterio komentatoriaus, sąmokslo teoretiko Paulo Josepho Watsono, „tai jūs, žmonės, valgysite trijų dimensijų spausdintuvu atspausdintą plastikinę mėsą, o ne Gatesas ir jo Davoso draugai“. Komentatorius priminė, kad B. Gatesas yra mėsėdis, pareiškęs, jog mėsainiai yra jo mėgstamiausias maistas.

   Pernai gruodį Singapūre pradėtas pardavinėti pirmasis dirbtinis viščiukas, kurio porcijos kaina siekė pusšimtį dolerių.

   Anot tviterio komentatoriaus, tikri gyvūnai yra efektyvesni nei žmonių sukurtos technologijos. P. J. Watsonas pažymėjo, kad B. Gatesas „milijonus žemdirbių pavers ubagais, o pats supirks žemės ūkius ir monopolizuos pasaulio maisto produkciją“.

   Šiuo metu B. Gatesas turi 1084 kv. km žemės, kurią nusipirko devyniolikoje Amerikos valstijų.

   Pasak respublikonų senatoriaus Thomo Massie’io (Kentukis), „amerikiečiai ir toliau valgys tikrą jautieną, nes ir taip JAV turi 27,9 trln. dolerių skolą“. Th. Massie’is išmano žemės ūkį, nes pats buvo ūkininkas, auginęs vištas didžiulėje fermoje su saulės baterijomis.

   Tuo tarpu B. Gatesas gyvena 6130 kv. m ploto name Vašingtono valstijoje ir skraido privačiu lėktuvu, kuris per valandą ryja 1800 litrų degalų.

   Pastaruoju metu visuotinis atšilimas buvo madingai pervadintas į „klimato pokyčius“. Aplinkosaugininkai tartum apsėsti sako, jog dėl jo kaltas tik žmogus.

   2019 m. Kongreso narė demokratė Alexandria Ocasio-Cortez (Niujorkas) sulaukė pašaipų po to, kai pasiūlė atsikratyti „bezdančių karvių ir lėktuvų“ per dešimtmetį, idant Žemei būtų geriau.

   Šaltinis

   Skaityti komentarus