°C
   2020 12 03 Ketvirtadienis

   Bill’as Gates’as užsipuolė D.Trumpo patarėją dr. Scott’ą Atlas’ą dėl „Covid-19” politikos

   Nuotrauka: DailyMail nuotr.

   2020-10-30 08:00:00

   Savavališkai pasiskelbęs „Covid-19“ pandemijos autoritetas ir „Microsoft“ įkūrėjas milijardierius Billas Gatesas reikalavo žiniasklaidos „pasitikėti mokslu“ ir viešai pašiepė prezidento D.Trumpo patarėją (ir tikrąjį medicinos gydytoją) Scottą Atlasą už tai, kad jis nepritaria griežtesnei koronaviruso politikai.

   „Šiuo metu turime pseudoekspertą, kuris konsultuoja prezidentą“, - pirmadienį „Yahoo Finance“ visų rinkų viršūnių susitikimo metu sumurmėjo B. Gatesas, pasityčiodamas iš S. Atlas’o, kuris, skirtingai nei programinės įrangos magnatas, baigė koledžą ir studijavo mediciną universitete.

   „Blogiausia būna tuomet, kai patys pradedate pulti savo ekspertus ir teigiate, kad galbūt politikai žino geriau nei ligų ekspertai“, - tęsė B. Gatesas. Milijardierius nėra nei politikas, nei medicinos gydytojas, nepaisant milžiniškų sumų, kurias jis išleido iš šeimos fondo, siekdamas paskiepyti besivystantį pasaulį. Tuo tarpu, S. Atlasas įgijo medicinos diplomą Čikagos universitete ir dėstė sveikatos priežiūros politiką Stanfordo universitete. 

   Nors atrodo, kad B. Gateso žodžiai skiriami S. Atlas, milijardierius juos išreiškė D.Trumpo administracijai dėl tariamų pakeitimų sveikatos gairėse, kurias gegužę išleido Ligų kontrolės ir prevencijos centras. Jis kelis mėnesius apgailestavo dėl CDC ir Maisto ir vaistų administracijos (FDA) „politizavimo“, kaltindamas Baltuosius rūmus ir dėl visuomenės pasitikėjimo praradimo, ir dėl nepatikslintų, tačiau „labai apgailėtinų“ nesėkmių kuriant „Covid-19“. vakciną. 

   Tačiau medicinos ekspertai daugelį metų tvirtino, kad farmacijos pramonė jau seniai padarė įtaką abiems šioms institucijoms, o B. Gatesas yra svarbus jų finansuotojas ir gauna asmeninės naudos.

   „Yahoo“ (ir kitos žiniasklaidos organizacijos, gavusios finansavimą iš B. Gates fondų  ir vengusios apie tai atskleisti informaciją) ginče su S. Atlas beveik visuotinai palaikė programinės įrangos magnatą, teigdami, kad apmokytas medicinos ekspertas SUKLYDO nesutikdamas su vyraujančia nuomone. „Forbes“ netgi pavadino S. Atlasą bloguoju mokslininku, nes šis nenusileido mėgstamiausiam B. Gateso ekspertui, JAV koronaviruso carui, Anthony Fauci.

   S. Atlasas jau seniai buvo vertinamas kaip rakštis B. Gateso ir jo ideologinių sekėjų tarpe, tačiau jis atsisakė pereiti į kitą fronto liniją. „Twitter“ įrašas, kuris tariamai „melagingai sumenkino kaukių veiksmingumą”, taip pat ir straipsnis, įspėjantis JAV gyventojus apie su pandemija susijusius ekonominius ribojimus, turės ilgalaikių pasekmių, kur kas blogesnių, nei iki šiol viruso sukeltos mirtys. Tai yra įrodymas, kad S. Atlasas žino apie tai, ką jis kalba - net kai kitų šalių ekspertai paantrino jo susirūpinimą dėl ekonomikos, o mokslas toli gražu nesibaigia ties kaukėmis.

   Nuo pat „Covid-19“ pandemijos pradžios B. Gatesas žiniasklaidoje buvo vertinamas kaip garbingas virusinių protrūkių ekspertas. 2015 m. „Ted Talk“  jis apgailestavo dėl nepakankamo pasaulio vyriausybių pasirengimo epidemijoms. Tačiau B. Gatesas buvo toli gražu ne vienintelis žmogus, kuris numatė tokią galimą pandemijos eigą (arba visuotinį sukrėtimą).

   Rokfelerio fondas kartu su pasauliniu verslo tinklu 2010 m. „Scenario“ numatė, kad niokojantis virusinis protrūkis sukels autoritarinę represiją, nusiaubs ištisas pramonės šakas, o totalitarizmas įsigalios anksčiau buvusiose demokratinėse šalyse. Ir pats gydytojas A. Fauci 2017 metais prognozavo, kad D.Trumpo administracija susidurs su mirtina pandemija, kuriai ji nebus pasirengusi. JAV karinio ir privataus sektoriaus partneriai taip pat atliko keletą pagrindinių pandemijos simuliacijų, kaskart nustatydami, kad vyriausybė yra apgailėtinai nepasiruošusi, tačiau niekada nepadarė didelių taisymų.  

   Skaityti komentarus