°C
      2024 04 20 Šeštadienis

      Britų leidinys "Spiked": Mitas apie Rusijos agresiją. Ne, ji neketina okupuoti Ukrainos

      Nuotrauka: spiked-online.com

      2021-11-19 15:00:00

      Britų leidinio „Spiked“ žurnalistė Mary Dejevsky, dirbusi „Times“ korespondente Maskvoje, Paryžiuje, Vašingtone ir Kinijoje, rašo be užuolankų: Rusijos agresija yra mitas, ir ji neketina okupuoti Ukrainos. 

      Žinoma, atmintis visur esančios žiniasklaidos epochoje trumpa, bet ar tokia jau trumpa, kad JAV ir Europos visuomenė be kritikos priima bet kokį gąsdinimą Rusija?

      Balandį Europa nustėro po pranešimų, kad prie rytinės Ukrainos sienos atsidūrė 100 tūkstančių Rusijos karių, kurie rengiasi gal okupacijai, gal dar kažkam, bet tikrai baisiam. Tačiau nieko panašaus neįvyko, be to, paaiškėjo, kad jokio 100 tūkstančių karių prie Ukrainos sienos nebuvo, o daugelis jų tarnavo savo bazėse už daugelio kilometrų. Ir tie manevrai buvo kur kas mažesni, nei pranešta. Matyt, jie buvo surengti kaip atsakas po ginklų iš JK ir JAV atgabenimo į Ukrainą ir didelių NATO pratybų Juodojoje jūroje. 



      Paaiškėjo, kad tariama agresija – netikra. Kur kas labiau tikra tai, kad NATO surengė pratybas už kelių šimtų kilometrų nuo Rusijos sienos. Taigi Rusija tiesiog priėmė tam tikras atsargumo priemones. Dabar situacija kartojasi: JAV ir JK generolai kalba apie galimą Ukrainos okupaciją, o premjeras Borisas Johnsonas pažadėjo „palaikyti“ Ukrainą (prie rusus, žinoma). Be to, JAV stengiasi visur įvelti Ukrainos prezidentą.

      Migrantų krizė prie Lenkijos, Lietuvos ir Baltarusijos sienų vargiai susijusi su Rusija, greičiau tai baltarusiškas projektas, norint, kad ES greičiau atšauktų sankcijas.

      Tiems, kam Rusija yra amžina grėsmė Vakarams, logiška mąstyti, kad ji gali nedelsiant pulti ir Ukrainą. Tačiau kam Rusijai pulti Europos centrą prasidedant žiemai ir sukelti pavojų naujajam dujotiekiui? Tai – beprasmiška. Esmė tame, kad JAV administracija patyliukais gerina santykius su Rusija, planuoja naują viršūnių susitikimą. Todėl būtina įtikinti, kad Rusija yra grėsmė, idant niekas nepagalvotų, jog Joe Bidenas ketina nusileisti Rusijai ir pakenkti JAV interesams. 

      Be to, nelabai sekantis NATO kariniams veiksmams Ramiajame vandenyne, amžina Rusijos grėsmė aljansui suteiks tikslo pojūtį. Taip pat svarbu tai, kad Europai, ypač Vokietijai, reikalingos Rusijos dujos, o jų kaina labai išaugo. Ir dar – britai pasiūlė ukrainiečiams ne tik karinę pagalbą, bet ir laivų statybą ir ginklų tiekimą.

      Taigi, matome, kad dėl įvairių interesų staiga vėl atsirado Rusijos grėsmė. Migrantų krizei vykstant ją išgalvoti itin pavojinga. 

      Šaltinis 

      Skaityti komentarus