°C
   2020 12 03 Ketvirtadienis

   Buvęs Hunterio Bideno partneris T. Bobulinskis: Joe Bidenas yra melagis ir aš galiu tai įrodyti

   Nuotrauka: The US Posts nuotr.

   2020-10-26 15:00:00


   Buvęs Hunterio Bideno verslo partneris Tony Bobulinskis apkaltino demokratų kandidatą Joe Bideną, kad jis melavo dėl savo įtakos šeimos sandoriams užsienyje. T. Bobulinskis tikino, kad buvęs viceprezidentas akiplėšiškai melavo likus vos 90 minučių iki ketvirtadienio vakaro rinkiminių debatų. 

   „Girdėjau Joe Bideną sakant, kad jis niekada neaptarinėjo verslo reikalų su Hunteriu. Tai melas. Ši informacija man žinoma iš pirmų lūpų, nes tiesiogiai bendravau su Bidenų šeima, įskaitant ir Joe Bideną “, - kalbėjo T. Bobulinskis, po to, kai portalas „ The Post “ paviešino asmeninius Hunterio Bideno el. laiškus.

   T. Bobulinskis, kuris bus prezidento D.Trumpo svečias debatuose, kaip įrodymą pateikė tris telefonus iš 2015–2018 metų ir sakė, kad susitiks su Senatu ir FTB, kad perduotų jiems šiuos elektroninius prietaisus.

   JAV karinio jūrų laivyno veteranas sakė, kad Hunteris Bidenas kartu su savo dėde, Jimu Bidenu, supažindino jį su buvusiu viceprezidentu 2017 m. gegužės 2 d., prieš visuotinę „Milken“ konferenciją Beverli Hilse, Kalifornijoje.

   „Tą vakarą mes su aptarėme J. Bideno istoriją, Bidenų šeimos planus dėl Kinijos, apie kuriuos jis aiškiai buvo informuotas, bent jau turėjo kažkokį supratimą“, -  T. Bobulinskis pasakojo Memfyje, Tenesio valstijoje, prieš paskutiniuosius prezidento D. Trumpo ir J. Biden debatus.

   „Nenoriu nieko slėpti. Niekada nebuvau įsipainiojęs politikoje, nors keli mano indėliai ir buvo skirti demokratams. Tačiau esu patriotas ir veteranas, noriu apsaugoti savo šeimos vardą ir savo verslo reputaciją. Turiu įsitikinti, kad yra pateikiami tikri faktai “, - kalbėjo jis, kai buvo apkaltintas esąs klaidingos informacijos skleidimo plano dalis.

   Anksčiau ketvirtadienį T. Bobulinskis patvirtino, kad portalo „The Post“ praėjusią savaitę atskleista informacija yra visiška tiesa.  Jis užtikrino, kad elektroniniai laiškai apie kontraversišką Bidenų šeimos veiklą Kinijoje, kurioje dalyvavo  tiek Hunteris Bidenas, tiek jo dėdė Jimas Bidenas, nėra suklastoti.

   JAV karinio jūrų laivyno veteranas apkaltino buvusį viceprezidentą Joe Bideną tiesioginiu dalyvavimu planuose uždirbti milijonus dolerių ir identifikavo jį kaip „didįjį vaikiną“, nurodytą 2017 m. gegužės 13 d. el. laiške.

   Šis el. laiškas atskleidė, kad visi keturi partneriai gauna po 20 proc. verslo akcijų, 10 proc. skiriama „Jimui“, o likusius 10 proc. „H laiko didžiajam vaikinui?“

   Karinių jūrų pajėgų veteranas teigė, kad 2015 m. pabaigoje į jį kreipėsi Jamesas Gilliaras, vyras, kurį jis pažinojo „daugelį metų“, bei pasiūlė dalyvauti susitarime su Kinijos valstybine energetikos bendrove „CEFC” bei dalyvauti susitarime su, kaip jis įvardijo, „viena iškiliausių šeimų Jungtinėse Amerikos Valstijose."

    

   Pranešėjas teigė, kad jam buvo pasakyta, kad J. Bideno šeima nori sudaryti naują sandorį su „CEFC” . Sandorio tikslas - investicija į infrastruktūrą, nekilnojamąjį turtą ir technologijas JAV ir visame pasaulyje.

   T. Bobulinskis, būdamas bendrovės, kuriamos tarp Bidenų šeimos ir didžiausios Kinijos privačios energetikos bendrovės „SinoHawk Holdings“, generalinis direktorius, taip pat išsiuntė šimtus tekstinių pranešimų ir el. laiškų.

   Viename pranešime, išsiųstame 2017 m. gegužės 20 d., J. Gilliar perspėjo T. Bobulinskį neminėti demokratų kandidato dalyvavimo „SinoHawk“ susitarime.

   „Neminėkite Joe, nebent tada, kai kalbate akis į akį. Žinau, kad jūs tai žinote, tačiau jie yra paranojiški", - rašoma J. Gilliar pranešime.

   T. Bobulinskis sakė, kad J. Gilliar ir jo partneris Robas Walkeris „paranojiškai laikėsi susitarimo laikyti Joe Bideno dalyvavimą paslaptyje“.

   Žymiąją šeimą daugelį metų persekiojo įtarimai, kilę dėl Hunterio Bideno pelningo vaidmens Ukrainos energetikos bendrovės „Burisma“ valdyboje, kuomet jo tėvas buvo viceprezidentas.

   Hunterio Bideno elektroniniai laiškai, kuriuos portalas „The Post“ paviešino praėjusią savaitę, atskleidė, kaip sūnus bandė pasinaudoti savo šeimos ryšiais siekdamas įvykdyti  pelningus sandorius užsienyje ir padidinti savo atlyginimą „Burisma“ kompanijoje.

   Ketvirtadienio vakarą kalbėdamas su žurnalistais viešbutyje „Marriott“, esančiame netoli debatų vietos, T. Bobulinskis tvirtino, kad jo ryšiai su Bidenų šeima nutrūko, kai Hunteris Bidenas norėjo atsiimti 5 mln. USD iš pradinės 10 mln. investicijos į „SinoHawk“.

   „Jis kalbėjo apie „pirmininką “, savo tėvą, kad „CEFC” iš tikrųjų investavo į Bidenų šeimą, kad jis laikė kozirį ir kad jis tuo metu investavo savo šeimos palikimą“, - sakė T. Bobulinskis,  atsisakęs toliau komentuoti.

   „Šių derybų metu jis keliskart pakartojo Hunteriui ir kitiems, kad „SinoHawk " negali būti asmeninė Hunterio taupyklė", - tęsė jis.

   „2017 m. liepos mėn. „CEFC” tikino, kad lėšos bus pervestos „SinoHawk “įmonei, tačiau jos niekada nebuvo gautos. Vietoj to, iš senatoriaus Johnsono rugsėjo mėnesio ataskaitos sužinojau, kad 5 milijonai dolerių 2017 m. rugpjūtį buvo išsiųsti subjektams, susijusiems su Hunteriu “, - sakė jis, turėdamas omenyje Viskonsino senatoriaus kongreso tyrimą dėl galimos korupcijos Bidenų šeimoje.

   Spaudos konferencijos pabaigoje buvęs karinio jūrų laivyno leitenantas sakė penktadienį susitiksiantis su Johnsono Senato Tėvynės saugumo komitetu.

   „Rytoj aš susitiksiu su Senato komiteto nariais šiuo klausimu ir FTB pateiksiu prietaisus, kuriuose yra įrodymų, patvirtinančių tai, ką pasakiau, todėl šiuo metu neatsakinėsiu į jokius kitus klausimus."

   „Ar galite mums šiek tiek daugiau papasakoti apie šiuos įrodymus?" - paklausė žurnalistas.

   „Įrodymai yra šiuose trijuose telefonuose, aš nenoriu toliau gilintis. Visa tai bus aptarta su senatoriumi Johnsonu ir jo komitetu, o Amerikos žmonės patys gali nuspręsti, kas yra tikri faktai, o kas - prasimanymai“, - sakė jis.

   J. Bidenas ir žmona Jill Biden atmetė šias ataskaitas kaip šmeižto kampaniją, o Hunteris Bidenas dar neatsakė.

   Savo pareiškime J. Bideno atstovas spaudai Andrew Batesas kaltinimus pavadino „apgailėtinu farsu“ ir griežtai neigė, kad 77 metų kandidatas kada nors buvo susijęs su užsienio verslo sandoriais dėl savo šeimos.

   „Kaip Chrisas Wallace'as komentavo, „viceprezidentas Bidenas iš tikrųjų paskelbė savo mokesčių deklaracijas, priešingai, nei prezidentas D. Trumpas. Nėra jokių įrodymų, kad jis kada nors būtų gavęs pinigų iš bet kurio verslo sandorio ", - sakė A. Batesas.

   „Joe Bidenas niekada net nesvarstė galimybės užsiimti verslu, nei kartu su šeima, nei jokiu verslu užsienyje. Jis niekada neinvestavo į tokius verslo sandorius, nei vienas šeimos narys ar kitas asmuo niekada to už jį nedarė“, - teigė A. Batesas.

   „Tiesa yra ta, kad Tony Bobulinski portalo „Breitbart“ įraše prisipažino, jog laiko pyktį, kad „negalėjo” užsiimti verslu su Hunteriu ir Jamesu Bidenais. Tiesa ir tai, kad, priešingai nei viceprezidentas J. Bidenas, Donaldas Trumpas turi slaptą Kinijos banko sąskaitą ir Kinijoje moka daugiau mokesčių nei JAV. Visa tai yra atskiras, apgailėtinas kampanijos farsas, vykstantis be jokios priežasties. Dabar mūsų šaliai kyla grėsmė išgyventi dar ketverius pragaro metus.“

   Skaityti komentarus