°C
      2024 04 25 Ketvirtadienis

      „Dagens Industri“: Pirkite rusišką „Sputniką“

      Nuotrauka: ria.ru

      2021-02-18 09:00:00

      Pasak Švedijos dienraščio „Dagens Industri“, į politikos klampynę įklimpusių ES valdininkų galvose pasimiršo, kad svarbiausia – žmonių gyvybės. Tačiau, teigia švedai, dar yra galimybių situaciją pagerinti: reiktų pirkti rusišką vakciną „Sputnik V“, kuri kritikuota vien todėl, kad buvo pagaminta Rusijoje.

      ES bandymai vakcinuoti žmones nuo koronaviruso baigėsi fiasko. Tai praėjusią savaitę pripažino ir Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen.

      27 ES šalys vakcinavo maždaug po 5 proc. gyventojų. Tuo ES smarkiai atsiliko nuo Izraelio, JAV ir Jungtinės Karalystės. ES atsiliko net nuo Serbijos, kuri jau seniai nori tapti ES nare. Kaip Serbijai pavyko to pasiekti? Ji nusipirko rusiškos vakcinos „Sputnik V“ bei kiniškosios „Sinovac“.


      Serbijos premjerė Ana Brnabič sakė: „Mums vakcinacija – ne geopolitika, o sveikatos klausimas.“ Panašu, kad šios pozicijos laikosi daugelis Europos šalių (išskyrus Lietuvą, - red. past.).

      Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas pasisako už tai, kad būtų perkama „Sputnik V“ vakcina, jei tai palaimins Europos vaistų agentūra (EMA). Vokietijos kanclerė Angela Merkel ir Austrijos kancleris Serbastianas Kurzas pareiškė norą rusiškąją vakciną gaminti savo valstybėse. Vengrija nusprendė savarankiškai pirkti „Sputnik V“, išdavusi nacionalinę licenciją ją naudoti esant ypatingajai padėčiai.

      Pasak U. von der Leyen, ji taip pat pripažins „Sputnik V“, jei gamintojas aiškiau papasakos apie jos naudojimo rezultatus.

      Visų jų argumentai – vienodi: ES reikia daugiau tiekėjų, kad vakcinacija vyktų greičiau. Su tuo sunku nesutikti. Europos vakcinavimas smarkiai atsilieka nuo grafiko, yra sunkumų su tiekimu. Be trijų naudojamų vakcinų, laukiama, kad EMA patvirtins dar tris vakcinas: „Janssen“, „Curevax“ ir „Novavax“.

      Būtų puiku, jei EMA pagal šiuos kriterijus patvirtintų ir „Sputnik V“. Rusiškąją vakciną palaimino prestižinis medicinos žurnalas „The Lancet“, kurio teigimu, „Sputnik V“ efektyvumas siekia 91,6 proc., o vakcina esanti saugi. „AstraZeneca“ vakcinos efektyvumas – tik kiek per 60 proc.

      Rusijos N. Gamalėjos vardo centrą, sukūrusį vakciną, panašu, daug kas primiršo: 2015 m. jame sukurta efektyvi vakcina nuo Ebolos hemoraginės karštinės. Rusija šiuo metu jau gavo „Sputnik V“ užsakymų iš dvidešimties šalių, tarp kurių yra Izraelis, Brazilija ir Argentina. Neseniai Rusija ES pasiūlė pirkti 100 mln. vakcinos dozių, jei sulauks EMA palaiminimo.

      Švedijai rusiškoji vakcina būtų esminis sprendimas, jei norima pasieti tikslo paskiepyti visus žmones pirmojoje šių metų pusėje. Medikai su šiuo sprendimu sutinka, laukiama politikų sprendimo. Jei ES paskubės padaryti lemtingą sprendimą, išgelbės daug gyvybių ir mes visi išvengsime fiasko.

      Šaltinis

      Skaityti komentarus

      Alina 2021 18 02 09:45

      Taip, reikėtų ptirkti....bei čia prasideda politika ir tikrai nepirks......

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai