°C
   2021 03 07 Sekmadienis

   Didžioji dalis už respublikonus balsavusių amerikiečių teigia manantys, kad jų vadovai turi būti tokie, kaip D. Trumpas

   Nuotrauka: Leah Millis/Reuters

   2021-02-23 09:00:00

   Nauja „Rasmussen Reports“ apklausa parodė, kad 73 procentai už respublikonus balsavusių amerikiečių teigia manantys, jog jų vadovai turi būti tokie, kaip prezidentas Donaldas Trumpas.

   42 procentai apklaustųjų sakė, kad antroji D. Trumpo apkalta nepakeitė jų požiūrio į D. Trumpą. 29 procentai teigė, jog jų nuomonė apie D. Trumpą pablogėjo, o 28 procentai sakė, kad jų požiūris į D. Trumpą po apkaltos pagerėjo.

   Ši apklausa atlikta vasario 16–17 d., apklausus tūkstantį žmonių. Apklausos paklaida neviršija trijų procentų.

   Vasarį „CBS News“ surengtoje apklausoje sužinota, kad apie 70 procentų respublikonų prisijungtų prie naujos partijos, jei D. Trumpas ją įsteigtų. 46 procentai apklaustųjų teigė, kad jiems labai svarbu, jog partija liktų lojali D. Trumpui, o 27 procentai sakė, kad tai gana svarbu. Penkiolikai procentų apklaustųjų tai „ne pernelyg svarbu“, dar dvylikai procentai – visai nesvarbu.

   Dar viena apklausa, kurią darė „Economist/YouGov“, parodė, jog 36 proc. respublikonų laiko D. Trumpą visų laikų geriausiu JAV prezidentu. Pagal rezultatus, jis lyginamas su Ronaldu Reaganu, Abrahamu Lincolnu ir George’u Washingtonu.

   Šaltinis


   Skaityti komentarus