°C
   2023 12 08 Penktadienis

   E. Musk: D. Trump'as grąžintas į „Twitter“

   Nuotrauka: cnn.com nuotr.

   Autorius: minfo.lt informacija
   2022-11-20 11:00:00

   Elonas Muskas šeštadienio vakarą savo „Twitter“ paskyroje parašė, kad „Žmonės kalba: D. Trump'as bus grąžintas į pareigas“.

   Šios naujienos pasirodė po to, kai E. Musk apklausa „Twitter“ parodė, kad 51,8% pritaria Trumpo grąžinimui į „Twitter“. Buvęs prezidentas Donaldas Trumpas, kuris pažadėjo niekada negrįžti po to, kai buvo užblokuotas po sausio 6 d., kol kas nepateikė pareiškimo.

   „Žmonės kalbėjo“, – tviteryje rašė E. Muskas, praėjus kelioms akimirkoms po balsavimo pabaigos. " D. Trumpas bus grąžintas į pareigas. Vox Populi, Vox Dei."

   @RealDonaldTrump paskyrą buvo galima peržiūrėti netrukus. Jo sekėjų skaičius buvo nustatytas iš naujo, tačiau jis greitai didėjo.

   D. Trumpo paskyra jo paties socialinės žiniasklaidos platformoje „Truth Social“ dar nepaskelbė atsakymo.

   E. Muskas vėlų penktadienį pradėjo „Twitter“ apklausą, prašydamas sekėjų balsuoti, ar atkurti Trumpo paskyrą platformoje, o šeštadienio vakaro galutiniai rezultatai parodė, kad 51,8% balsavo „Taip“. Iš viso balsavo 15 085 458 sekėjų.

   „Vox Populi, Vox Dei“ yra lotyniška frazė, kuri reiškia „žmonių balsas, Dievo balsas“. Vėliau jis savo paskyroje paskelbė, kad per valandą balsuoja apie 1 mln. vartotojų.


   Neaišku, ar D. Trumpas iš tikrųjų grįš į „Twitter“. Nenumaldomas įrašų kūrėjas, prieš jį užblokuojant anksčiau yra sakęs, kad nebeprisijungs prie „Twitter“, net jei jo paskyra būtų atkurta. Jis pasitikėjo savo, daug mažesne socialinės žiniasklaidos svetaine „Truth Social“, kurią atidarė po to, kai buvo užblokuotas „Twitter“.

   O anksčiau šeštadienį, per vaizdo konferenciją respublikonų žydų grupės susitikime Las Vegase, Trumpas pasakė, kad žinojo apie E. Musko apklausą, tačiau mato „daug problemų Twitter“.

   „Girdžiu, kad sulaukiame didelio palaikymo, kad būtume sugrąžinti į "Twitter". Aš to nematau, nes nematau tam jokios priežasties", - sakė D. Trumpas. „Gal pasiseks, o gal nepavyks“, – pridūrė jis, matyt, turėdamas omenyje pastarojo laikotarpio „Twitter“ vidinius sukrėtimus.

   Perspektyva atkurti D. Trumpo paskyrą svetainėje atsirado po to, kai E. Muskas praėjusį mėnesį įsigijo „Twitter“. Tai sukėlė didelį rūpestį, kad milijardierius savininkas leis svetainėje klestėti melo ir dezinformacijos platintojams. E. Muskas dažnai išreiškė savo įsitikinimą, kad „Twitter“ per daug riboja laisvai kalbas.

   Milijardieriaus pastangos pertvarkyti svetainę buvo greitos ir chaotiškos. E. Muskas atleido daugelį iš 7500 visą darbo dieną dirbančių bendrovės darbuotojų ir nesuskaičiuojamą skaičių rangovų, atsakingų už turinio moderavimą ir kitas svarbias pareigas. Jo reikalavimas, kad likę darbuotojai pasižadėtų dirbti „itin sunkų“ darbą, sukėlė atsistatydinimo bangą, įskaitant šimtus programinės įrangos inžinierių.

   Naudotojai pranešė, kad po masinio atleidimo iš darbo ir darbuotojų išvykimo savo sklaidos kanaluose ir tiesioginiuose pranešimuose pastebėjo padidėjusį šlamštą ir sukčiavimą. Kai kurie programuotojai, kurie šią savaitę buvo atleisti arba atsistatydino, perspėjo, kad „Twitter“ netrukus gali susilpnėti taip smarkiai, kad iš tikrųjų gali sugesti.

   D. Trumpas prarado prieigą prie „Twitter“ praėjus dviem dienoms po to, kai jo šalininkai įsiveržė į Kapitoliijų, netrukus po to, kai buvęs prezidentas paragino juos „taikiai ir patriotiškai“ protestuoti. „Twitter“ užblokavo jo paskyrą po to, kai D. Trumpas parašė porą „Twitter“ žinučių, kurios, anot bendrovės, kelia papildomų abejonių dėl prezidento rinkimų teisėtumo ir kelia pavojų Joe Bideno prezidento inauguracijai.

   Po sausio 6-osios protesto D. Trumpas taip pat buvo pašalintas iš „Facebook“ ir „Instagram“, kurie priklauso „Meta Platforms“ ir „Snapchat“. Taip pat buvo sustabdyta jo galimybė skelbti vaizdo įrašus savo „YouTube“ kanale. „Facebook“ sausio mėnesį ketina persvarstyti D. Trumpo paskyros blokavimą.

   Gegužę per automobilių konferenciją E. Muskas tvirtino, kad „Twitter“ užblokavimas D. Trumpui yra „moraliai blogas sprendimas“ ir „kvailas kraštutiniu atveju“.

   Anksčiau šį mėnesį E. Muskas, kuris spalio pabaigoje užbaigė „Twitter“ perėmimą už 44 milijardus dolerių, pareiškė, kad bendrovė neleis niekam, kuris buvo pašalintas iš svetainės, kol „Twitter“ nenustatys procedūrų, kaip tai padaryti, įskaitant „turinio moderavimo“ formavimą.

   E. Muskas penktadienį paskelbė, kad buvo atkurtos komikės Kathy Griffin, kanadiečio psichologės Jordano Peterson ir konservatyvios krikščionių naujienų satyros svetainės „Babylon Bee“ sustabdytos „Twitter“ paskyros. Jis pridūrė, kad sprendimas dėl D. Trumpo dar nebuvo priimtas. Jis taip pat atsakė „ne“, kai kas nors socialiniame tinkle „Twitter“ jo paprašydavo atkurti sąmokslo teoretiko Alexo Joneso paskyrą.

   Penktadienį „Twitter“ paskyroje „Tesla“ generalinis direktorius naująją bendrovės turinio politiką apibūdino kaip „žodžio laisvę, bet ne pasiekiamumo laisvę“.

   Jis paaiškino, kad „Twitter“ žinutė, laikoma „neigiama“ arba apimanti „neapykantą“. Svetainėje bus leidžiama, bet bus matoma tik naudotojams, kurie konkrečiai to ieškojo. Tokie įrašai taip pat būtų „demonetizuoti, todėl „Twitter“ negaus skelbimų ar kitų pajamų“, – sakė E. Muskas.

   Skaityti komentarus