°C
      2024 04 27 Šeštadienis

      E. Muskas: Hunterio Bideno nešiojamojo kompiuterio informacija turi būti atskleista per „Twitter“

      Nuotrauka: cnn.com nuotr.

      Autorius: minfo.lt informacija
      2022-11-24 21:00:00

      Milijardierius Elonas Muskas sutiko, kad apie 2020 m. vykusius prezidento rinkimus „Twitter“ turėtų paskelbti visas vidines diskusijas dėl „New York Post“ istorijos, kuri atskleidė informaciją Hunterio Bideno nešiojamajame kompiuteryje, cenzūravimo.

      E. Muskas, kuris įsigijo „Twitter“ praėjusį mėnesį, pakomentavo įrašą, kuriame sekėjų buvo prašoma „pakelti ranką, jei manote, kad @Elonmusk turėtų paviešinti visas vidines diskusijas“, susijusias su šio įrašo apimties cenzūra.


      „Tai būtina norint atkurti visuomenės pasitikėjimą“, – vėlų trečiadienio vakarą savo paskyroje parašė E. Muskas.

      2020 m. spalį laikraštis „The Post“ pranešė, kad tuometinio kandidato į prezidentus Joe Bideno sūnaus nešiojamajame kompiuteryje galimai yra informacijos apie šešėlinius verslo sandorius su Kinija ir Ukraina, kuriuose dalyvavo tuometinis viceprezidentas.

      Kai „Post“ savo „Twitter“ paskyroje paskelbė nuorodą į istoriją, paskyra buvo sustabdyta teigiant, kad istorija pažeidžia taisykles dėl „nulaužtos“ medžiagos.

      „Facebook“ taip pat apribojo dalijimąsi istorija.

      Kitą dieną po to, kai „Twitter“ užblokavo „Post“ istorijas, tuometinis generalinis direktorius Jackas Dorsey paskelbė, kad „tiesioginis URL blokavimas buvo neteisingas, todėl „atnaujinome savo politiką ir vykdymą, kad pataisytume šį gedimą“.

      Vis dėlto „The Post“ paskyra kelias savaites buvo užrakinta, o „Twitter“ reikalavo ištrinti Hunterio Bideno nešiojamojo kompiuterio įrašus.

      Dauguma pagrindinės žiniasklaidos arba atsisakė pripažinti nešiojamojo kompiuterio istoriją, arba tvirtino, kad tai buvo Rusijos dezinformacija.

      Technometrica Politikos ir politikos instituto (TIPP) tyrimo rezultatai rugpjūtį parodė, kad 78% amerikiečių teigia, kad buvęs prezidentas Donaldas Trumpas būtų laimėjęs 2020 m. prezidento rinkimus, jei rinkėjai būtų žinoję tiesą apie Hunterio Bideno nešiojamojo kompiuterio informaciją.

      „Rasmussen Reports“ rugsėjį atlikta apklausa parodė, kad 63% tikėtinų rinkėjų sakė, kad istorija yra „svarbi“, iš jų 44% sakė, kad istorija yra „labai svarbi“.

      Jamesas Comeris, Atstovų rūmų priežiūros komiteto narys, praėjusio mėnesio pabaigoje parašė E. Musk'ui ir paprašė, kad jis pateiktų visus įmonės dokumentus, susijusius su socialinės žiniasklaidos įmonės nuslėpimu apie Hunterio Bideno nešiojamojo kompiuterio istoriją.

      „Manome, kad atviras bendravimas ir prieiga prie informacijos yra pagrindinis bet kokių laisvų žmonių principas, o Amerikos žmonės nusipelno žinoti, kodėl „Twitter“ prieš pat 2020 m. rinkimus nuslėpė arba cenzūravo Bideno nešiojamojo kompiuterio istoriją“, – rašė Comeris Musk'ui. „Komiteto respublikonai yra susirūpinę, kad „Twitter“ netinkamai cenzūravo Hunterio Bideno nešiojamojo kompiuterio istoriją, kad paveiktų 2020 m. prezidento rinkimus.“

      „The Washington Post“ ir „The New York Times“ anksčiau šiais metais patvirtino Hunterio Bideno nešiojamojo kompiuterio buvimą.

      CBS News patvirtino nešiojamojo kompiuterio egzistavimą anksčiau šią savaitę – praėjus dvejiems metams po „Post“ istorijos.

      E. Muskas įsigijo „Twitter“ už 44 milijardus dolerių, kad privatizuotų įmonę ir paverstų ją laisvesnio žodžio platforma.

      Skaityti komentarus