°C
   2024 04 25 Ketvirtadienis

   E. Muskas teigia, kad padengs Kapitolijaus šturme dalyvavusio šamano apeliacijos išlaidas

   Nuotrauka: dailymail.com nuotr.

   Autorius: minfo.lt informacija
   2023-03-15 21:00:00

   Technologijų milijardierius Elonas Muskas pademonstravo stulbinantį dosnumą kai paskelbė, kad padengs apeliacijos išlaidas šamanui, kuris šiais metais dalyvavo Kapitolijaus riaušėse. Šamanas, kurio tikrasis vardas yra Jacobas Chansley, išgarsėjo dėl savoneįprastos aprangos ir raguotų galvos apdangalų, kai kartu su kitais Trumpą remiančiais šalininkais įsiveržė į Kapitolijaus pastatą.

   Vėliau jis buvo suimtas, buvo apkaltintas keliais nusikaltimais, įskaitant smurtinį patekimą į vidų ir viešąją tvarką trikdantį elgesį.

   Nepaisant savo veiksmų, E. Muskas, matyt, pasigailėjo šamano ir pasiūlė sumokėti už teisines išlaidas. E. Muskas rašė: „Man svarbi šamano teisinė gynyba.Turime paremti tuos, kurie pasisako už tai, kuo tiki, kad ir kokie klaidingi ar neteisėti būtų jų veiksmai.“


   Kritikai greitai atkreipė dėmesį į E. Musko poziciją.Juk tai yra tas pats žmogus, kuris garsiai „Twitter“ socialiniame tinkle paskelbė „paimk raudoną piliulę“, kalbėdamas apie „alt-right“ judėjimą ir kuris buvo kritikuojamas dėl tariamos paramos Donaldui Trumpui.

   Kai kas spėlioja, kad E. Musko dosnumas šamanui gali būti reklaminis triukas, skirtas atitraukti dėmesį nuo pastarojo meto jo kompanijos ginčų.„Tesla“ sulaukė kritikos dėl savo saugumo ir darbo praktikos, o „SpaceX“ sulaukė kritikos dėl poveikio aplinkai.


   Nepriklausomai nuo jo motyvų yra aišku, kad E. Musko pasiūlymas padengti šamano teisinius mokesčius yra prieštaringas.Daugelis mano, kad tie, kurie dalyvauja smurtinėje ir neteisėtoje veikloje, neturėtų būti apdovanoti, o kiti teigia, kad kiekvienas turi teisę į teisingą gynybą.

   Galų gale belieka spėlioti, ar E. Musko pasiūlymas turės įtakos šamano bylai.Tačiau vienas dalykas aiškus: tai dar kartą iškėlė klausimą apie milijardieriaus motyvus ir vertybes bei ar jis tikrai pasisako už tai, kuo jis teigia tikintis.

   Skaityti komentarus