°C
      2024 04 24 Trečiadienis

      E. Muskas viešai pašiepė J. Bezosą dėl „Blue Origin“ protesto prieš NASA sprendimą

      Nuotrauka: The Times nuotr.

      2021-04-30 15:00:00

      Kadangi Jeff’o Bezos’o įmonė piktinosi, jog NASA nusprendė perleisti pelningajį skrydžio į mėnulį kontraktą konkurentų įmonei „SpaceX” , Elon’as Musk’as pašiepė „Amazon” titaną šmaikščiame  „Twitter” įraše, kuriame jis rašė, jog J. Bezos’ui  „jau nebeišeina pakelti” - kalbama čia, žinoma, apie skrydį į kosmosą...

      Pirmadieno vakarą „SpaceX“ generalinis direktorius „Twitter“ platformoje traukė  J. Bezos’ą per dantį ir švaistėsi provokuojančiais komentarais. Nepasitenkinimas kilo po to, kai dienraštis „New York Times“ pranešė, kad J. Bezos aviacijos ir kosmoso kompanija „Blue Origin“ pateikė NASA’ai skundą, jog kosmoso agentūra skyrė 2,9 mlrd. sumą E. Musk’o kompanijai. 

      Can’t get it up (to orbit) lol,” ( liet. - „ nebegali pakelti (į orbitą) ”), - įtaigiai šmaikštavo E. Musk’as. Tęsdamas įžūlų įrašą ir pasitelkdamas prastokus „Photoshop” įgudžius, jis pakeitė „Blue Origin” pavadinimą į „Blue Balls”. Tai taip pat daugeliui skaitytojų nuskambėjo kaip nepadori metafora.


      Per kelias valandas pirmasis „Twitter” įrašas surinko dešimtis tūkstančių teigiamų įvertinimų, o internautai noriai prisijungė prie pašaipų panašia tema - viename iš įrašų buvo pateikta nuoroda į „Amazon“ sferas arba geodezinius kupolo pavidalo statinius, kuriuos įmonė pastatė savo Sietlo būstinėje.


      Kiti socialinių tinklų vartotojai siūlė kovą dėl NASA sutarties komentuoti kiek rimčiau, daugelis teigė, kad įmonė „SpaceX“ ir jos kuriamas „Starship“ kur kas labiau tiko skrydžio į mėnulį projektui.

      „Taip, NASA naudojasi „SpaceX“ ir „Starship“. Bet ar NASA neprisiimtų didesnės rizikos su „Blue Origin“ , kurie dar nepaleido orbitinės klasės raketos?“ - komentavo vienas stebėtojas.

      Pirmadienį „Blue Origin“ duotame skunde NASA bendrovei buvo teigiama, kad kosmoso agentūra neteisingai įvertino dviejų bendrovių pasiūlymus. Pasak jų, jie klaidingai vertino pasiūlymo privilegijas ir nepaisė įspėjimų apie staigius techninius iššūkius, su kuriais greičiausiai susidurs „SpaceX“.

      „NASA tikrai netipiškai daro tokias klaidas”, - laikraščiui „Times” sakė „Blue Origin” vadovas Bob’as Smith’as. „Jie paprastai investuoja gana teisingai, ypač kai kalbama apie tokio svarbumo misijas, pavyzdžiui, Amerikos grįžimą į Mėnulio paviršių. Manome, kad primaloma atsižvelgti į šiuos pastebėjimus ir ištaisyti klaidas “.


      Kita kompanija, pretenduojanti pasirašyti sutartį, pavadinimu „Dynetics“, taip pat užginčijo NASA sprendimą, kurį jie paskelbė šio mėnesio pradžioje. NASA įvardijo „SpaceX“ vienintele konkurso nugalėtoja, nors iš pradžių sakė, kad galimai rinksis iki dviejų bendrovių.

      Praėjusiais metais NASA atrinko tris erdvėlaivių dizainus ir įmonei „Blue Origin” pateikė pasiūlymą, parengtą kartu su ginklų rangovais „Lockheed Martin“ ir „Northrop Grumman“ bei tyrimų laboratorija „Draper“. Tačiau galiausiai nugalėjo „SpaceX“ kurtas „Starship“ laivas, turintis daugkartinio naudojimo keltuvus. Pastarąjį įmonė pradėjo kurti kelionėms į Marsą.

      Skaityti komentarus