°C
      2024 03 28 Ketvirtadienis

      Estijoje – nuožmi kova su LGBT propaganda

      Nuotrauka: Pixabay

      Autorius: Tautvilė Merkevičiūtė
      2019-12-05 09:00:00

      Dažnai į Estiją žvelgiame kaip į ateities šalį, nuolat į ją lygiuojamės, lyginatės statistika ir kitais rodikliais. Šiuo metu Estijoje itin daug kalbų yra kilę seksualinių mažumų klausimais. Kaip niekada anksčiau yra itin didelis susiskaldymas tarp valdžios ir LGBT bendruomenės, šie klausimai ir skandalai įgavo pagreitį ir peraugo į tiesioginę konfrontaciją. Taigi, kas iš tiesų vyksta Estijoje?

      Paskutiniai parlamento rinkimai šalyje baigėsi EKRE pergale – tai yra Estijos konservatorių liaudies partija. Visiškai natūralu, kad valdžia pasisako už tradicinę šeimą ir jos išsaugojimą, šeimos kūrimą krikščioniškos moralės normomis. Svarbu paminėti, jog Estija buvo pirmoji posovietinė šalis, pripažinusi tos pačios lyties partnerystę. Tai buvo noras atsiriboti nuo praeities ir žengti Skandinavijos link. Šalies piliečių reakcija į tokius asmenis yra dvejopa, tą galima įrodyti ir Estijos  metus žmogaus teisių centro užsakytais tyrimais, kurie buvo atlikti netgi keturis kartus per septynerius metus. Tyrimai atlikti 2012, 2014, 2017 ir 2019 metais siekiant išsiaiškinti visuomenės požiūrį į homoseksualius žmones.

      Remiantis 2019 m. tyrimais, iš rezultatų galima daryti išvadą, kad Estijos gyventojų požiūris per du paskutinius metus nėra ženkliai pasikeitęs ir netgi 41 proc. mano, kad homoseksualumas yra visiškai arba dažniausiai priimtinas. Tačiau daugiau nei pusė respondentų palaiko tradicinės šeimos vertybes ir siekia šią vertybę puoselėti –  taigi, jie pasisako, kad homoseksualumas yra visiškai arba dažniausiai nepriimtinas.

      Didesnė visuomenės dalis palaiko oficialią Estijos valdžios poziciją stiprinti krikščioniškomis vertybėmis paremtą šeimų politiką. Tačiau paskutiniuoju laiku Estijoje vyksta gana dideli neramumai ir konfliktai tarp valdančiosios EKRE ir homoseksualius asmenis atstovaujančios LGBT bendruomenės.

      Lapkričio pradžioje Pernu mieste vykęs susitikimas nesutarimus iškėlė dar labiau. Taryba išgirdo įvairių klausimų, LGBT bandė dengtis klausimais apie tai, kad yra pagrindinės teisės ir lygios galimybės bei kaltinti valdžią užsiimant diskriminacija. Valdžia kaip ir visada išlaikė tvirtą poziciją ir išsakė savo nuomonę. EKRE Pernu skyriaus pirmininkė teigė, jog: „Tai įtraukia ir jaunus žmones, o mes, konservatoriai, manome, kad LGBT bendruomenė turi būti uždrausta, lygiai taip pat kaip jų propaganda. Mes negalime sureguliuoti to, ką suaugusieji daro su savo kūnu, savo pasaulėžiūra ir gyvenimu. Jie gali keisti lytį du kartus per metus. Bet faktas, kad jie eina į mokyklas, jaunimo centrus ir į klubus, norėdami reklamuotis ir pristatyti savo asociaciją, pasakoti kaip gerai yra savanoriauti gėjų paraduose ir įtraukinėti jaunus žmones – yra nepriimtina. “

      Estijos valdžios pozicija puikiai suprantama ir palaikoma ne tik pačios valdžios, bet ir didžiausios visuomenės dalies. Kadangi konfliktas šioje šalyje kilo nemažas, tai susilaukė atgarsio ir kitose šalyse. Raginama atkreipti dėmesį į tai ir Lietuvoje. LGL (Lietuvos gėjų lygos) vadovas V. Simonko tai įvardina kaip žmogaus teisių susitraukimą ir tikisi, kad Lietuvos politikai turėtų iš anksto susiimti ir patys imti skleisti pozityvią informaciją apie LGBT asmenis. Nors Lietuvoje šiuo metu nėra jokių didesnių konfliktų šia tema, Lenkija imasi veiksmų savo politikai stiprinti LGBT ir seksualinių mažumų klausimais. Nuo metų pradžios Lenkijoje 87 vietovės parengė naujus įstatymo projektus ir pasiskelbė esantys „be LGBTI“. 

      Skaityti komentarus

      Voldemaras Zacharka 2019 10 12 09:42

      Kada mes ištručinsim tas padlas, žiurkes tas?

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

      as 2019 10 12 04:44

      Estija nepersiduoda kaip Lietuvos seimo isigimelei ir prezidentai persidave briuseliui

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai

      ELENA 2019 10 12 05:19

      Lietuva yra krikščioniska šalis ir turi pasisakyti iž tvirtą šeimą kur šeimoj yra mama ir tėtis pirmuosius žmones dievas sukūrė ADOMĄ ir IEVĄ o ne du ADOMUSir dvi IEVAS ir kodel bažnyčia nepasisako GRIEŽTAIuž pilną šeimą

      0
      0
      Atsakyti

      Komentuoti gali tik registruoti vartotojai