°C
      2024 04 19 Penktadienis

      Farmacijos gigantas pripažintas kaltu dėl reketavimo

      Nuotrauka: Pixabay nuotr.

      2019-06-03 08:00:00

      Terminas „farmacijos verslas“ vis populiarėja, nes daugiau žmonių ima suprasi, jog iš tikrųjų didžiosios korporacijos, gaminančios vaistus priklauso nusikaltimų pasauliui. Visai neseniai federaliniai prisiekusieji paskelbė, jog „Insys-Therapeutics“ aukščiausieji vadovai kompanijos, kuri parduoda fentanilio pagrindu pagamintus vaistus nuo skausmo (opioidus), yra kaltinami reketavimu ir prisidėjo prie Amerikos opioidų epidemijos.

      Reketavimas yra nusikaltimas, kuris pasireiškia plėšimu ar prievarta. Bauginimas ir jėga yra taip pat siejami su šiais kaltinimais ir tai dažnai pasireiškia kaip organizuotas nusikaltimas. Panašu, kad toks apibūdinimas puikiai tinka mūsų laikų medicinos industrijai nusakyti. Šis korporacinis dominavimas yra atsakymas į tai, ką pasakė „The Lancet“ vyriausiasis redaktorius: „nusiteikimas prieš mokslą yra suprantamas: didžioji dauguma mokslinės literatūros, galbūt pusė, yra paprasčiausiai neteisinga.“ Štai kodėl Arnold Symour Relman pabrėžė, jog „mediko profesija priklauso farmacijos industrijai ne tik tam, kad būtų gydomi žmonės, bet todėl, kad būtų mokomi studentai bei atliekami tyrimai.“ Jo manymu, tai, jog akademinėms institucijos leidžia sau būti apmokamais farmacinės industrijos agentais – „negarbinga“.

      Tai ne paslaptis, tačiau keista, jog tokios medžiagos kaip opiatai yra patvirtinami federalinių sveikatos priežiūros agentūrų, akivaizdu, kad jos taip pat turi ryšių su farmacine industrija.

      Šiuo atveju prisiekusieji bylą svarstė dvi savaites, kol galiausiai paskelbė verdiktą, nukreiptą prieš kompanijos įkūrėją John Kapoor bei keturis buvusios kompanijos vadovus. Jie rado, kad šie žmonės ne tik spekuliavo, kaip padidinti vaisto pardavimus ne etiškais metodais, bet ir papirko gydytojus, kad šie skirtų jų produktą bei apgaulingai teigtų jog pacientams šis vaistas – būtinas.

      Pasak „the New York Times“:

      „Verdiktas prieš „Insys“ vadovus yra ženklas, jog bandoma farmacines bei vaistus platinančias kompanijas bei jų vadovus ar savininkus atsakyti už padarytą žalą. Daugiau kaip 200,000 žmonių per pastaruosius du dešimtmečius perdozavo šių vaistų. Praeitą mėnesį federalinės valdžios institucijos pirmą kartą pateikė kaltinimus didžiausiam vaistų platintojui, „Rochester Drug Cooperative“ bei dviem buvusiems vadovams už prekybą narkotikais, nes jie siuntė dešimtis milijonų oksitocino piliulių bei fentanilio produktų į vaistines, kurios pardavinėjo vaistus nelegaliai.“

      Iškart po to, kai „Insys“ gavo pritarimą pardavinėti opiatinius vaistus, kompanija pastebėjo vieną labai reikšmingą problemą. Jų vaistas, purškiama fentanilio forma, vadinama „Subsys“, skirta gydyti vėžiu sergančius pacientus, kuriuos kankina ūminis skausmas. Tačiau jie pastebėjo, kad vėžiu sergančiųjų nėra tiek daug, kad jie sugebėtų pasiekti užsibrėžtą pelną, tad jie ėmė falsifikuoti informaciją, žymėti, kad daugiau pacientų serga vėžiu tam, kad galėtų parduoti daugiau produktų.

      JAV teisingumo departamento dokumentuose buvo rašoma:

      „Keletas farmacinės įmonės vadovų bei vadybininkų, kurie anksčiau dirbo „Insys Therapeutics“, šiandien buvo areštuoti, nes jie surengė nacionalinio lygio sąmokslą, papirko gydytojus tam, kad jie be reikalo skirtų vaistus, kurių sudėtyje yra fentanilio bei apgavo sveikatos draudimo įmones.“

      Gana žiauru, tiesa?

      Tai sunku suvokti, tačiau, kaip giliai yra įsišaknijusi ši apgaulė? Kiek galios turi šios korporacijos ir jų vadovai? Žemiau galite matyti puikią jaunojo Robert F. Kennedy citatą, kuris gana neblogai paaiškina šią problemą:

      „Net farmacinėms kompanijoms pavyko užvaldyti kongresą. Farmacija – didžiausias  lobizmo subjektas Vašingtone. Jiems dirba daugiau lobistų nei kongrese yra kongresmenų ir senatorių kartu sudėjus. Jie kongresui skiria dvigubai daugiau lėšų nei kitas didžiausias lobizmo subjektas – nafta ir dujos... Įsivaizduokite, kiek daug galios jie turi prieš respublikonus ir demokratus. Jie „įkalino juos“ ir pavertė marionetėmis. Jie papirko spaudą... ir sunaikino publikacijas, kurios skelbia informaciją apie tikrąjį mokslą“

      Mes gyvename ne demokratiškame pasaulyje, o korporacijų valdomame. Farmacinės kompanijos gamina daug produktų , kurių veiksmingumas kelia klausimą. Prisiminkite, pavyzdžiui, kai farmacinės kompanijos neskelbė visų rezultatų iš klinikinių tyrimų. Mokslininkai peržiūrėjo dokumentus iš 70 skirtingų dvigubai aklų, placebo kontrolėje atliktų tyrimų, kuriuose buvo tiriami serotonino reabsorbcijos inhibitoriai (SSRI) ir serotonino ir norepinefrino reabsorbcijos inhibitoriai (SNRI) ir rado, kad apie nemažą dalį rimtų vaisto poveikių nebuvo pranešta.

      Kitas puikus pavyzdys, matomas iš dokumentų, kuriuos farmacinės kompanijos sąmoningai bando užmaskuoti dėl paprasčiausios priežasties: kad žmonės laikytųsi oficialaus skiepų kalendoriaus. Ten rašoma, jog Britanijos sveikatos institucijos laikosi šios praktikos jau daugiau nei 30 metų. 45-ame puslapyje pateikiami akivaizdūs įrodymai, kuriuos galite parsisiųsti čia: The vaccination policy and the Code of Practice of the Joint Committee on Vaccination and Immunisation (JCVI): are they at odds? Dokumentas parašytas Lucija Tomljenovic, kuri tuo metu priklausė „Nervų dinamikos mokslininkų grupei“ iš „Britų Kolumbijos universiteto“,  oftalmologijos ir regimų mokslų departamento, Kanadoje.

      Prieš kelis metus daugiau kaip tuzinas mokslininkų iš CDC viešai paskelbė anoniminį pranešimą, kuriame įvardino korporacijas, kurios daro įtaką valdžiai ir jų leidžiamiems įstatymams. Šis dokumentas buvo pavadintas „Spider Papers“. Autoriai ypač akcentuoja problemos svarbą.

      Sąrašas gali tęstis, tačiau viena aišku – apgaulė ir korupcija įsišaknijusi farmacinėse kompanijose, didžiosiose korporacijose, kurios gamina produktus, kuriuos vartojame mes.

      Šis atvejis, susijęs su opioidais, yra teisingas žingsnis į priekį, tačiau mūsų dar laukia ilgas kelias.

      „Visai kaip gatvės lygio narkotikų platintoją, taip ir farmacinės kompanijos vadovus mes laikysime atsakingais už opioidų epidemiją dėl neatsargaus ir nelegalaus vaistų platinimo tuo labiau, kad jie yra įtariami reketavimu“,- sakė Andrew E. Lelling, JAV teisėjas, kuris vykdė bylą.

      Tačiau mes vis tiek turime užduoti šį klausimą: kodėl FDA patvirtino vaistą nuo skausmo, kuris yra 1000 kartų stipresnis nei morfijus?

      Kalee Brown yra kalbėjusi, jog opioidų epidemija, kuri praeitais metais lėmė bent du trečdalius visų (72,000) mirčių nuo perdozavimo JAV, yra preciziškai sukurta strategija, kurios šaknys glūdi trišalio susitarimo tarp farmacijos giganto, gydytojų ir valdžios dugne. Panašu, kad šios strategijos piktavališkumas neturi ribų:

      Ne paslaptis, kad farmacija – pinigų gaminimo mašina. Kai kurie net teigia, jog jie kuria vaistus su šalutiniu poveikiu, kuris neleis jums sveikti, todėl sergančiųjų rinka tik augs. Ši teorija ima priminti realybę, kai suvokiate, jog gydytojai gauna kompensaciją už parduotą vaistą, o ne už tai, kad pasveikote.

      Daug peno apmąstymams...

      Nota Bene

      Suvokimas apie tokias problemas yra svarbus. Mes gyvename laikais, kai skelbti tokio tipo informacija gali būt sudėtinga, nes ji yra cenzūruojama arba blokuojama. Populiarioji žiniasklaida kontroliuoja masių įsitikinimus, o didžiosios farmacijos kompanijos yra vienos iš daugelio korporacijų, kurios gali palenkti ją į savo pusę. Juk, medicinos pasaulis gali būti korumpuotas, tačiau tam yra priešnuodis, o tai mes. Be jokios abejonės tai, kad žmonės tampa sąmoningesni, domisi alternatyviais gydymo būdais, ieško geresnių gydymo būdų ir netiki gydytoju, kuris paprasčiausiai remiasi farmaciniu preparatu nebandydamas išsiaiškinti, ar jis iš tikrųjų padeda, yra žingsnis pirmyn!

      Skaityti komentarus