°C
      2024 04 25 Ketvirtadienis

      Ghislane Maxwell apie Jeffrey Epstein mirtį: „Aš įstikinusi, kad jis buvo nužudytas“

      Nuotrauka: AP nuotr.

      Autorius: minfo.lt informacija
      2023-01-25 17:00:00

      Buvusi pedofilo Jeffrey'io Epsteino draugė, nuteista dėl prekybos žmonėmis Ghislaine Maxwell interviu Didžiosios Britanijos pokalbių televizijai sakė mananti, kad jos buvęs bendražygis buvo nužudytas.

      Epsteinas, kuriam buvo pareikšti keli kaltinimai dėl seksualinės prekybos nepilnamečiais, 2019 metų rugpjūtį rastas negyvas savo kameroje Metropoliteno pataisos centre Niujorke.


      Jo mirtis oficialiai buvo pripažinta savižudybe pasikorus, tačiau buvo plačiai spėliojama, kokia tikroji priežastis. Pavyzdžiui, teismo medicinos patologas, pasamdytas Epsteino brolio, sakė, kad daugybiniai jo kaklo lūžiai buvo „labai neįprasti“ ir atitiko smaugimą.

      Maxwell, šiuo metu atliekanti 20 metų bausmę negriežto režimo Floridos kalėjime už pagalbą Epsteinui seksualiai išnaudoti mergaites, televizijai „Talk TV“ sakė mananti, kad Epsteino mirtis nebuvo savižudybė: „Manau, kad jis buvo nužudytas. Buvau šokiruota. Maniau, kad jis apskųs teismo nuosprendį.“

      Nemažai žmonių atkreipė dėmesį į Epsteino ryšius su galingais asmenimis, kai kurie iš jų galėjo būti susiję su neteisėta veikla su juo ir būtų norėję jį tylėti.

      Maxwell anksčiau sakė, kad vienam iš jos kalėjimo kolegų buvo pasiūlyta pinigų, kad „pasmaugtų ją miegant“. Ji 2022 metų birželio 28 dieną nuteista kalėti 20 metų už sąmokslą su Epsteinu seksualiai išnaudoti nepilnamečius.

      Epsteino mirtis sukėlė pasipiktinimą, kad toks garsus kalinys galėjo likti be stebėjimo įstaigoje, kur be incidentų kalėjo Meksikos narkotikų baronas Joaquinas „El Chapo“ Guzmanas ir Volstryto sukčius Bernie's Madoffas.

      Du kalėjimo sargybiniai, turėję stebėti Epsteiną, tą naktį miegojo bei naršė internete ir netikrinę kalinio kas 30 minučių, kaip numatyta.

      Tuometinis generalinis prokuroras Williamas Barras tada sakė, kad Manheteno kalėjime, kuriame mirė Epsteinas, buvo „rimtų pažeidimų“ ir pažadėjo, kad „išsiaiškins, kas nutiko“. Tyrimas tebetęsiamas, jokia ataskaita kol kas nepaskelbta.

      Po Barro pastabų tuometinis Atstovų Rūmų teismų komiteto pirmininkas, demokratas Jerry'is Nadleris ir jo kolega repspublikonas Dougas Collinsas išsiuntė Kalėjimų biurui laišką, kuriame pateikė 23 klausimus apie Epsteino mirtį. Laiške jie nurodė kalinių protokolo trūkumus ir paprašė informacijos apie Kalėjimų biuro savižudybių prevencijos politiką, išteklius ir personalą.

      Ataskaitoje, kurią parengė Kalėjimų biuro nacionalinis savižudybių prevencijos koordinatorius, Psichologijos tarnybų skyrius, Centrinis biuras, buvo pateiktas įvykių ir aplinkybių, vedančių iki Epsteino mirties, grafikas. Ataskaitoje teigiama, kad 2019 m. liepos 6 d. į pataisos namus atvykęs pataisos namų padėjėjas apibūdino Epsteiną kaip „liūdną ir šiek tiek sutrikusį“. Ataskaitoje buvo cituojama asistentė, sakiusi, kad nors Epsteinas teigė, kad jaučiasi gerai, ji nebuvo įsitikinusi ir parašė, kad jis atrodo „apsvaigęs“, ir patarė el. laiške, kad kažkas turėtų pasikalbėti su juo.

      Po liepos 8 d. vykusio teismo proceso Epsteinas neigė turėjęs minčių apie savižudybę, tačiau dėl rizikos veiksnių buvo įtrauktas į psichologinį stebėjimą – protokolą, kuris yra mažiau ribojantis nei savižudybių stebėjimas. Ataskaitoje rašoma, kad po kelių dienų jis buvo pašalintas iš psichologinio stebėjimo.

      Atlikus savižudybės rizikos įvertinimą liepos 23 d., Epsteinui buvo paskirtas savižudybių stebėjimas, teigiama pranešime. Po dienos jis buvo pašalintas iš savižudybių stebėjimo ir grąžintas psichologiniam stebėjimui. Ataskaitoje teigiama, kad Epsteinui buvo sunku prisitaikyti prie savo aplinkos už grotų, įskaitant miego sutrikimus ir susirūpinimą dėl savo saugumo.

      Likus dienai iki jo mirties, naujai atplėštuose dokumentuose buvo teigiama, kad Epsteinui buvo pareikšti nauji ieškiniai dėl seksualinio išnaudojimo, o ataskaitoje teigiama, kad tai dar labiau pablogino jo statusą ir gali būti susiję su kai kuriais jo bendražygiais.

      „Svarbių tarpasmeninių ryšių nebuvimas, visiškas jo statuso praradimas tiek bendruomenėje, tiek tarp bendraminčių ir mintis, kad jis gali praleisti savo likusį gyvenimą kalėjime, buvo tikėtini veiksniai, prisidėję prie Epsteino savižudybės“, – pažymima ataskaitoje.

      Be sargybinių procedūrinių klaidų Epsteino mirties naktį, ataskaitoje teigiama, kad darbuotojai padarė keletą kitų klaidų. Pavyzdžiui, kažkas, užpildęs Epsteino psichologinių paslaugų atrankos formą, neteisingai pažymėjo langelį, kuriame teigiama, kad jis anksčiau nebuvo teistas už seksualinį nusikaltimą; jis taip pat buvo klaidingai identifikuotas kaip juodaodis.

      Šaltinis

      Skaityti komentarus