°C
   2021 03 07 Sekmadienis

   H. Ruhani: vienybė tarp valstybių, kurioms smogė sankcijos, yra vienintelis kelias kovoti su JAV vienašališkumu

   Nuotrauka: AP

   2021-02-23 13:00:00

   Irano prezidentas Hasanas Ruhani sako, kad vienybė tarp valstybių, kurios patyrė JAV sankcijas, yra vienintelis kelias kovoti su Vašingtono vienašališkumu ir „neteisėtomis priemonėmis“.

   Šią mintį H. Ruhani išreiškė vasario 21 d. telefonu kalbėdamasis su Turkijos prezidentu Redžepu Tajipu Erdoganu, kuriam išsakė Teherano palaikymą, nes Ankarai taip pat gresia JAV sankcijos.

   Pasak H. Ruhani, „vienintelis būdas kovoti su neteisėtomis ir vienašališkomis JAV priemonėmis, yra vienybė ir empatija tarp valstybių, jau patyrusių šias sankcijas“. Jo teigimu, Donaldo Trumpo administracijos įvestos sugriežtintos sankcijos sulauks pasekmių: Iranas imsis taktikos „veiksmas už veiksmą“ prieš naujojo prezidento administraciją.

   2015 m. Iranas ir dar šešios valstybės (JAV, JK, Prancūzija, Rusija, Kinija ir Vokietija) pasirašė istorinę branduolinę sutartį (JCPOA), kuri ratifikuota Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje kaip rezoliucija Nr. 2231.

   Vis dėlto JAV vienašališkai atsisakė šios sutarties 2018 m. gegužę ir tuomet sugriežtino Iranui sankcijas.

   Nuo 2017 m. sausio Maskva, Teheranas ir Ankara tarpininkauja taikos derybose tarp Sirijos vyriausybės ir opozicinių grupuočių. Derybos vyksta Kazachstano sostinėje Nursultane (anksčiau – Astana), Sočyje (Rusija) ir kitur. Jos vadinamos Astanos taikos procesu.

   Vasario 17 d. po dviejų derybų dienų Sočyje Iranas, Rusija ir Turkija pareiškė apie Sirijos suverenumo svarbą ir akcentavo kovą su terorizmu, kurį Sirijoje būtina visiškai sunaikinti.

   Pasak R. T. Erdogano, šioms deryboms pasisekus, jos atnešiančios taiką ir saugumą visame regione.

   Šaltinis


   Skaityti komentarus