°C
   2020 12 02 Trečiadienis

   Inkriminuojantys Hunter Biden elektroniniai laiškai atskleidžia, kaip jo tėvas padėjo Ukrainos verslininkui

   Nuotrauka: Fox Business nuotr.

   2020-10-16 13:00:00

   Hunteris Bidenas supažindino savo tėvą, tuometinį viceprezidentą Joe Bideną, su vyriausiuoju Ukrainos energetikos įmonės vadovu. Elektroniniai laiškai, kuriuos paviešino portalas „New York Post”,  įrodo, kad po mažiau nei metų vyresnysis Bidenas reikalavo Ukrainos vyriausybės atleisti prokurorą, kuris tyrė šio verslininko įmonę. 

   Apie šį slaptą susitikimą anksčiau nebuvo žinoma,  tačiau jis minimas padėkos laiške, išsiųstame 2015 m. Balandžio 17 d. Laiške padėką išreiškė „Burisma“ valdybos patarėjas Vadym Pozharskyi. Jis buvo išsiųstas praėjus maždaug metams po to, kai Hunteris prisijungė prie „Burisma“ valdybos ir uždirbo iki 50 000 USD per mėnesį.


   „Mielas Hunteri, ačiū, kad pakvietei mane į Vašingtoną ir suteikei galimybę susitikti su savo tėvu bei praleidai laiką kartu. Man tai buvo tikra garbė ir malonumas “, - rašoma el. laiške. 

   Ankstesnis, 2014 m. gegužės mėn. parašytas el. laiškas, taip pat atskleidžia, kad V. Pozharskyi, įmonės  „Burisma“ 3-iasis vykdytojas, klausė Hunterio „kaip šis galėtų panaudoti savo įtaką“ bendrovės vardu.

   Populiariausias susirašinėjimas, kuris paneigia Joe Bideno teiginį, jog jis „niekada nėra kalbėjęs su savo sūnumi apie jo verslo sandorius užsienyje“, yra didžiulėje duomenų bazėje, atkurtoje nešiojamajame kompiuteryje.


   Pasak parduotuvės savininko,  2019 m. balandžio mėnesį kompiuteris buvo išmestas remonto dirbtuvėse, H. Bideno gimtinėje, Delavero valstijoje.

   Kitoje medžiagoje, kurią pavyko išgauti iš kompiuterio, yra 12 minučių trukmės vaizdo įrašas, kuriame Hunteris prisipažino kovojantis su priklausomybėmis. Viename kompromituojančiame vaizdo įraše Hunter Biden rūko kreką bei užsiiminėja seksu su nežinoma moterimi, kompiuteryje taip pat rasta daugybė kitų seksualinio pobūdžio vaizdų.

   Pasak parduotuvės savininko, kuris teigė, kad bandė ne kartą susisiekti su klientu, kuris atnešęs taisyti vandens sugadintą „MacBook Pro“ niekada nesumokėjo už paslaugą bei neatsiėmė kompiuterio ar kietojo disko, kuriame buvo saugomas turinys.

   Parduotuvės savininkas negalėjo identifikuoti kliento kaip Hunterio Bideno, tačiau teigė, kad nešiojamas kompiuteris turėjo „Beau Biden Foundation“ lipduką, pavadintą mirusio Hunterio brolio ir buvusio Delavero generalinio advokato vardu.

   Delaware federalinio teismo šaukimo, pateikto portalui „The Post“, nuotraukos įrodo, kad tiek kompiuterį, tiek standųjį diską FTB konfiskavo dar gruodžio mėnesį. Tai išaiškėjo po to, kai parduotuvės savininkas pranešė, kad jis perspėjo federalus apie tokių vaizdų egzistavimą.


   Nuotraukose - šaukimas į teismą, kuris įrodo, kad FTB konfiskavo kompiuterį ir standųjį diską.

   Tačiau prieš atiduodamas kompromituojantį turinį, parduotuvės savininkas padarė standžiojo disko kopiją, o vėliau ją atidavė buvusio mero Rudy Giuliani advokatui Robertui Costello.

   Buvęs prezidento D. Trumpo patarėjas Steve'as Bannonas „The Post“ pasakojo apie standžiojo disko egzistavimą dar rugsėjo mėnesio pabaigoje, o R. Giuliani sekmadienį pateikė savo kopiją „The Post“ portalui.

   Nepraėjus nė aštuoniems mėnesiams po to, kai V. Pozharskyi padėkojo Hunteriui Bidenui už supažindinimą su savo tėčiu, 2015 m. gruodžio mėnesį, kelionės į Kijevą metu, tuometinis JAV viceprezidentas reikalavo Ukrainos prezidento Petro Porošenko ir ministro pirmininko Arseniy Yatsenyuką atleisti generalinį prokurorą Viktorą Shokiną grasindamas 1 milijardo JAV dolerių JAV paskolos delsimu.  

   „Aš pažvelgiau į juos ir pasakiau: aš išeinu po šešių valandų. Jei prokuroras nebus atleidžiamas, jūs negaunate pinigų “, - 2018-aisiais Užsienio reikalų tarybai liūdnai pasigyrė J. Bidenas.

   „Na, tas kalės vaikas. Jis buvo atleistas “.

   V. Shokinas yra sakęs, kad 2016 m. kovo mėn., atleidimo metu, jis kūrė „konkrečius planus“ ištirti „Burismą“. Į planą „buvo įtrauktos apklausos ir kitos nusikaltimų tyrimo procedūros visiems vykdomosios valdybos nariams, įskaitant ir Hunterį Bideną“.

   Joe Bidenas tikino, kad JAV norėtų, kad V. Shokinas pašalintų korupcijos problemas, kurias palaikė Europos Sąjunga.

   Tuo tarpu 2014 m. gegužės 12 d. elektroniniame laiške, netrukus po to, kai Hunteris Bidenas prisijungė prie „Burisma“ valdybos, matyti, kad V. Pozharskyi bando priversti jaunėlį panaudoti savo politinius svertus ir padėti įmonei.

   Pranešimo tema buvo „skubus klausimas“, jis taip pat buvo išsiųstas Hunterio Bideno verslo partneriui Devonui Archeriui, kuris tuo metu taip pat priklausė „Burisma“ vadybai.

   Nuorodą į elektroninį Vadim Pozharskyi laišką rasite čia: 

   https://www.scribd.com/documen...

   V. Pozharskyi teigė, kad „naujų valdžios institucijų atstovai yra linkę gana agresyviai kreiptis į N. Z. neoficialiai, kad gautų iš jo grynųjų“.

   N.Z. asmuo el. laiške nebuvo nurodytas, tačiau manoma, kad tai nuoroda į „Burisma“ įkūrėją Nikolajų Zlochevsky..

   Kai tariamas planas nepavyko, „jie ėmėsi konkrečių veiksmų“ ir pradėjo „vieną ar daugiau ikiteisminių procedūrų“, - rašė V. Pozharskyi.

   „Mums skubiai reikia jūsų patarimo, kaip galėtumėte panaudoti savo įtaką ir pasiųsti jiems žinutę/ signalą ir pan., kad sustabdytume politiškai motyvuotus veiksmus“, - rašė jis.

   Hunteris Bidenas atsakė sakydamas, kad buvo su D. Archeriu Dohoje, Katare ir paprašė daugiau informacijos apie „oficialius (jei tokių yra) kaltinimus „Burismai“.

   „Kas galiausiai slypi už šių išpuolių prieš įmonę? Kas iš dabartinės laikinosios vyriausybės galėtų nutraukti tokius išpuolius? “ ,- klausė jis.

   Susirašinėjimas įvyko tą pačią dieną, kai „Burisma“ paskelbė išplėtusi savo valdybą ir priėmė Hunterį Bideną. Anot pranešimo spaudai, kuris vėliau buvo pašalintas iš „Burisma“ internetinės svetainės, jis tapo atsakingas už „juridinį padalinį, teikiantį paramą bendrovei tarp tarptautinių organizacijų“.

   Pagal daugybę pranešimų, Hunteris Bidenas iš tikrųjų prisijungė prie valdybos 2014 m. balandžio mėnesį.

   Jo advokatas praėjusiais metais sakė, kad Hunteris „nebuvo valdybos komandos narys“ ir pridūrė: „Hunteris niekada nebuvo atsakingas už įmonės teisinius reikalus“.

   Praėjus maždaug keturiems mėnesiams po Hunterio Bideno susirašinėjimo su V. Pozharskyi, D.Archeris persiuntė Hunteriui Bidenui elektroninius laiškus, kurių tema buvo „mokesčių didinimo poveikis„ Burisma “gamybai“. Šiuose laiškuose buvo minimaas V. Pozharskyi teiginys, kad Ukrainos ministras šalies parlamentui pateikė naujus mokesčių įstatymus.

   „Jei jis būtų priimtas, šis įstatymas sunaikintų visą privatų dujų gamybos sektorių“, - rašė V. Pozharskyi.

   2014 m. rugsėjo 24 d. Elektroniniu paštu V. Pozharskyi taip pat sakė, kad „ketina dalytis šia informacija su JAV ambasada čia, Kijeve, taip pat su Amoso Hochsteino biuru JAV“.

   Tuo metu A. Hochsteinas buvo naujai paskirtas Valstybės departamento specialusis pasiuntinys ir koordinatorius tarptautinių energetikos reikalų srityje.

   2017 m. gruodžio mėnesį Ukrainos valstybinė energetikos įmonė „Naftogaz Group“ paskelbė, kad A. Hochsteinas prisijungė prie bendrovės kaip nepriklausomas direktorius, tačiau pirmadienį jis paskelbė atsistatydinantis.

   „Bendrovė buvo priversta praleisti begalę laiko kovodama su politiniu spaudimu ir oligarchų pastangomis praturtėti iš abejotinų sandorių", - rašė A. Hochsteinas leidinyje "Kyiv Post".

   Joe Bidenas ne tik neigė, kad jis kalbėjo su Hunteriu Bidenu apie jo verslo reikalus Ukrainoje, bet ir pakartotinai neigė bet kokį interesų konfliktą ar neteisėtą elgesį, susijusį su „Burisma“.

   Pernai metų vasario mėnesį Joe Bidenui teko atlaikyti išbandymą pasirodžius NBC laidoje „Šiandien“, kurios metu vedėja Savannah Guthrie suabejojo, ar „teisinga [Hunteriui] užimti tokią poziciją, žinant, kad taip yra todėl, kad ta įmonė siekia prieigos prie jūsų “.

   „Na, tai netiesa. Jūs šnekate tai, ko nežinote“, - atsakė vyresnysis Bidenas.   Nuotraukos iš Hunter Biden kietojo disko. 

   Praėjusių metų gruodį Joe Bidenas taip pat prarado savitvardą  Ajovos valstijos demokratų partijos renginio metu, kur vyras apkaltino jį Hunterio siuntimu į Ukrainą „įsidarbinti ir dirbti dujų įmonėje, kai šis neturėjo jokios patirties, susijusios su tuo darbu ar su dujomis, vien tam, kad gautų prieigą prie. . . prezidento."

   „Žmogau, tu esi prakeiktas melagis. Tai netiesa, niekas niekada nėra to sakęs “, - niršo J. Bidenas.

   Įpykęs J.Bidenas toliau užgauliojo vyriškį, žengus jam į priekį, pavadino vyrą „storu“ ir metė iššūkį „kartu daryti atsispaudimus“.

   FTB klausimus apie nešiojamojo kompiuterio ir standžiojo disko paėmimą perdavė Delavero JAV advokatų kontorai, kur atstovas spaudai sakė: „Mano biuras negali nei patvirtinti, nei paneigti tyrimo buvimo“.

   Hunterio Bideno advokatas atsisakė komentuoti, tačiau užsipuolė R. Giuliani.

   „Jis skleidė plačiai diskredituotas sąmokslo teorijas apie Bidenų šeimą, atvirai pasikliovė veikėjais, susijusiais su Rusijos žvalgyba", - advokatas George'as R. Mesiresas sakė apie R. Giuliani

   V. Pozharskyi ir Joe Bideno kampanija nesutiko pakomentuoti. Susisiekti su A. Hochstein taip pat nepavyko.

   Skaityti komentarus