°C
   2020 09 26 Šeštadienis

   Ispanijoje koronavirusas diagnozuotas operos solistui Plácido Domingo

   Nuotrauka: BBC nuotr.

   2020-03-23 21:00:00

   Pasaulinio garso ispanų operos solistas Plácido Domingo sekmadienį paskelbė, jog yra užsikrėtęs koronavirusu. 

   79 metų tenorą liga užklupo po to, kai jo nepriekaištingą karjerą aptemdė atgarsiai apie seksualinį priekabiavimą. 

   Ispanas savo asmeninėje „Facebook“ paskyroje paskelbė: „manau, kad mano moralinė pareiga yra jums pranešti, kad esu užsikrėtęs“.

   P. Domingo teigia, jog jo šeima yra griežtoje saviizoliacijoje, o jis pats jaučiasi gerai, nepaisant to, jog kosėja ir karščiuoja. 

   „Aš prašau visų imtis būtinų atsargumo priemonių, vadovautis pagrindinėmis rekomendacijomis, dažnai plautis rankas, laikytis mažiausiai 2 metrų atstumu nuo aplinkinių, daryti viską, kas įmanoma, kad sustabdytumėte viruso plitimą ir, svarbiausia, likite namuose, jei tik galite!“ kalbėjo tenoras.

   Praėjusiais metais „The Associated Press“ portalas paviešino keletos moterų pasakojimus, kuriuose jos apkaltino P. Domingo priekabiavimu bei piktnaudžiavimu savo valdžia, kol jis užėmė vadovaujančias pareigas Los Andželo operoje ir Vašingtono nacionalinėje operoje.

   Pradžioje betkokius kaltinimus neigęs, praėjusį mėnesį P. Domingo viešai atsiprašė nukentėjusiųjų, po to, kai Amerikos muzikinių menininkų gildija ir „LA Opera“ nustatė, kad kaltinimai dėl seksualinio priekabiavimo nebuvo mesti be pagrindo.

   Nuo to laiko jis atšaukė daugybę pasirodymų. Jis taip pat atsistatydino iš „LA Opera“ direktoriaus pareigų.

   Ispanija yra ketvirtoji labiausiai nukentėjusi šalis po Kinijos, Italijos ir JAV, kurioje koronavirusu užsikrėtė daugiau kaip 33 tūkstančiai žmonių, net 2 206 mirė dėl viruso protrūkio.

   Daugumai žmonių naujasis koronavirusas sukelia tik lengvus ar vidutinio sunkumo simptomus, tokius kaip karščiavimas ar kosulys. Kai kuriems žmonėms, ypač vyresnio amžiaus suaugusiems ir turintiems sveikatos problemų, jis gali sukelti sunkesnes ligas, tokias, kaip plaučių uždegimas. Iš viso pasaulyje pasveiko jau daugiau, kaip 101 tūkstantis žmonių, daugiausia Kinijoje.

   Virusas paveikė kelis ypatingai svarbius Ispanijos politikus bei ministro pirmininko žmoną. Jis taip pat lėmė buvusio „Madrido Real“ futbolo klubo prezidento Lorenzo Sanzo mirtį.

   Skaityti komentarus