°C
   2020 04 08 Trečiadienis

   Įtakingas europarlamentaras: „Brexito“ prekybos sutartį pasiekti bus labai sunku, jei JK nepaisys ES taisyklių

   Nuotrauka: anglija.today nuotr.

   2020-01-17 19:00:00

   Europos Parlamento (EP) „Brexito“ koordinatorius Guy Verhofstadtas įspėjo, kad derybos dėl ES ir Jungtinės Karalystės (JK) prekybinių santykių po „Brexito“ bus labai sunkios, jei Londonas nesutiks laikytis ES taisyklių ir standartų.

   Jungtinė Karalystė iš ES oficialiai pasitrauks sausio 31 d., o tada prasidės derybos dėl tolesnių šalies santykių su Bendrija.

   „Manau, kad abi pusės derybose turi didelių ambicijų, – BBC radijui sakė G. Verhofstadtas. – Šiandien sunku pasakyti, kaip toli visa tai eis, nes tai priklausys nuo JK pusės noro laikytis įvairių Europos Sąjungos standartų.“

   Įtakingo europarlamentaro teigimu, Briuselis yra linkęs įvykdyti britų reikalavimus ir po „Brexito“ neįvesti prekybos muitų ar kvotų, tačiau Londonas esą taip pat turi priimti ES antidempingo ir valstybės paramos taisykles.

   „Tokiu atveju bus labai sunku pasiekti platų laisvosios prekybos susitarimą“, – sakė G. Verhofstadtas, paklaustas, kas bus, jei JK atsisakys laikytis ES taisyklių.

   Britų premjeras Borisas Johnsonas žada derybos dėl prekybos sutarties baigti šiemet ir atmeta bet kokio pratęsimo galimybę. ES pareigūnai savo ruožtu tokį derybų grafiką vertina kaip nerealistišką.

   EP „Brexito“ koordinatorius G. Verhofstadtas šį postą perduos Vokietijos europarlamentarui Davidui McAllisteriui. Toks sprendimas EP priimtas ketvirtadienį.

   Skaityti komentarus