°C
      2024 04 25 Ketvirtadienis

      J. Bidenas bendradarbiauja su „Big Tech“, kad turinys, kuriame kvestionuojamos vakcinos, būtų cenzūruojamas

      Nuotrauka: Financial Times nuotr.

      2021-02-21 15:00:00

      Pranešama, kad Joe Bideno administracija tiesiogiai bendradarbiauja su Silicio slėnio milžinais, kad panaikintų „klaidingą informaciją ir dezinformaciją“, trukdančią sklandžiai skiepų eigai JAV. Nurodyta, jog cenzūros užtikrinimu pasirūpins „Big Tech“ atstovai. 

      „Dezinformacija, kelianti dvejones dėl vakcinos, bus didžiulė kliūtis siekiant visus paskiepyti, kovoje prieš visa tai nėra svarbesnių žaidėjų nei socialinės žiniasklaidos platformos“, - portalui „Reuters“ pasakojo šaltinis, turintis tiesioginės informacijos apie tokius valdžios planus. 

      „Mes kalbamės su jais ... reikia, kad jie suprastų misinformacijos ir dezinformacijos svarbą ir kaip greitai to atsikratyti“.

      Baltieji rūmai anksčiau pripažino, kad šiuo klausimu dirbama su tokiais technologijų gigantais kaip „Facebook“ ir „Google“, tačiau tiesioginis jų įsikišimas nebuvo patvirtintas, pranešė „Reuters“.

      J. Bideno administracija nori, kad skaitmeninės platformos ribotų turinį, dėl kurio sausio pabaigoje Los Andžele, „Dodger“ stadione, įvyko protestas prieš vakcinaciją, tikino šaltinis. Arena buvo paversta masinio skiepijimo vieta, viena didžiausių JAV, iki tol, nuo pat gegužės mėnesio, ji buvo naudojama „Covid-19” tyrimams atlikti.

      Sausio 30 d. policija stadioną uždarė maždaug valandai, kai prie įėjimo susirinko maždaug 50 protestuotojų, kurie smerkė „Covid apgaulę“ ir reikalavo nutraukti karantiną Kalifornijoje. Renginys praėjo taikiai, o valstybės pareigūnai, įskaitant gubernatorių Gaviną Newsomą, priekaištavo, kad sprendžiant iš protestuotojų plakatų, šie reikalauja atšaukti karantiną.


      Kaip rašo portalas „Reuters“, protestas buvo organizuojamas „Facebook“ tinklo puslapyje, kuriame „siekiama paneigti teiginius apie koronaviruso pandemiją, kaukes ir imunizaciją“. Šaltinis teigė, kad J. Bideno administracija nori įsitikinti, kad tokia medžiaga „nepradėtų populiarėti tokiose platformose ir netaptų platesniu judėjimu“.

      Šiuo metu JAV išgyvena rekordiškai menką visuomenės pasitikėjimą tradicine žiniasklaida ir patiria plataus masto nusivylimą dviejų partijų politine sistema. Institucinę krizę paaštrino ekonominė žala, kurią padarė „Covid-19” pandemija, o tai paskatino daugelį žmonių ieškoti atsakymų kituose šaltiniuose. Jų tikrai netrūksta internete, todėl sunku atskirti paprastą ir netikslų paaiškinimą, atinkantį pažiūras.

       

      Galima teigti, kad JAV jau seniai yra viena iš pirmaujančių tokios neteisingos informacijos platintojų. Demokratų politikai ir kairiosios pakraipos žurnalistai daugelį metų taikė šią strategiją, o Donaldo Trumpo pergalė 2016 metais viską dar labiau paaštrino, tuomet kai kurie valdžios atstovai teigė, jog jis rinkimus laimėjo dėl „sąmokslo“ su Rusija. Sąmokslo teorija niekada nebuvo pagrįsta realiais įrodymais, tačiau ji toliau išlieka labai populiari, o tai patvirtina mėgstamiausias pirmininkės Nancy Pelosi posakis, kad su D.Trumpu „visi keliai veda pas [Rusijos prezidentą Vladimirą] Putiną“.

      Joe Bidenas buvo išrinktas prezidentu remiantis pažadais ištaisyti savo pirmtako paliktas klaidas ir parodyti kompetenciją kovojant su „Covid-19“ krize.

       

      Skaityti komentarus