°C
   2023 05 29 Pirmadienis

   J. Pliuščenka sako, kad Rusija padės M.Drobiazko, jei iš jos bus atimta pilietybė

   Nuotrauka: Global Look Press nuotr.

   2022-08-11 10:00:00

   Jevgenijus Pliuščenka mano, kad iniciatyva atimti Lietuvos pilietybę iš dailiojo čiuožimo atstovės Margaritos Drobiazko dėl jos dalyvavimo Tatjanos Navkos šou yra "skandalinga". Olimpinis čempionas teigė, kad jei taip nutiks, Rusija neliks nuošalyje ir padės sportininkei.

   Dukart olimpinis čempionas Jevgenijus Pliuščenka pakomentavo situaciją dėl dailiojo čiuožimo atstovės Margaritos Drobiazko, iš kurios Lietuvos valdžios institucijos gali atimti pilietybę už dalyvavimą Tatjanos Navkos ledo šou.

   "Kas vyksta apskritai? Manau, kad čia peržengtos ribos. Kaip su tuo susiję sportininkai? Be to, kalbame apie komercinį šou. Kai kurie žmonės eina iš proto", - Match TV cituoja Pliušenką.

   Pasak jo, jei iš Drobiazko galiausiai bus atimta Lietuvos pilietybė, Rusija jai padės. "Rusija padeda visiems. Tai maloniausia ir patikimiausia šalis. O mūsų prezidentas yra geriausias. Todėl, žinoma, Rusija padės. Kitas sprendimas priklauso nuo Margaritos", - sakė Pliuščenka.

   T.Navka anksčiau buvo skelbusi, kad Drobiazko ir jos partneris Povilas Vanagas dalyvaus rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais Sočyje vyksiančiame "Gulbių ežero" spektaklyje. Po to Lietuvos prezidento atstovas spaudai Ridas Jasiulionis pareiškė, kad jei abu čiuožėjai pasirodys T.Navka šou, tai gali būti priežastis atimti iš jų valstybinius apdovanojimus (2000 m. jie gavo Gedimino ordino Riterio kryžius).

   LR Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras pareiškė, kad Lietuvos Prezidento kanceliarija turėtų pradėti procedūrą dėl Drobiazko pilietybės atėmimo. Jis paaiškino, kad iš Vanago negalima atimti pilietybės, nes šiaulietis turi teisę į ją pagal gimimą. Savo ruožtu Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pareiškė, kad palaikys iniciatyvą atimti iš Drobyazko pilietybę, o Lietuvos dailiojo čiuožimo sportininkų dalyvavimą T.Navka šou pavadino išdavyste.

   Iš Maskvos kilusi Drobiazko po SSRS žlugimo pradėjo čiuožti už Lietuvą šokių poroje su Vanagu. 1993 m. čiuožėjai buvo suteikta Lietuvos pilietybė, o 2000 m. ji ištekėjo už Vanago. Kartu jie iškovojo 2000 m. pasaulio čempionato bronzą ir penkis kartus dalyvavo olimpinėse žaidynėse. Drobyazko ir Vanagas gyvena Rusijoje. Pasibaigus karjerai jie ne kartą dalyvavo ledo šou ir pasirodymuose.

   Šaltinis

   Skaityti komentarus