Šio teksto autorius Thierry Meyssanas – prancūzų žurnalistas, gyvenantis Sirijoje. Jis taip pat yra daugelio knygų autorius, pvz., „Teroristai su sutanomis“, „9/11. Didysis melas“, „Pentageitas“, „Tiesiai prieš mūsų akis: Netikri karai ir didieji melai nuo 9/11 iki Donaldo Trumpo“ ir kt.
Problema yra nebe tai, kas teisėtai buvo išrinktas JAV prezidentu, o kiek ilgai pilietinį karą galima atidėti? Tai toli gražu ne kova tarp narciziško televizijos laidų vedėjo ir seno senuko, – šalis yra draskoma dėl esminio kultūrinio klausimo, kuris nedingo nuo pat JAV įkūrimo.
Amerikai gresia nelaimė, kurią buvo galima nuspėti per pastaruosius 30 metų. JAV nenumaldomai eina susiskaldymo ir pilietinio karo link.
Po SSRS išnykimo „Amerikos imperija“ nebeturėjo egzistencinio priešo, todėl neturėjo pagrindo egzistuoti. George’o H. Busho (tėvo) ir Billo Clintono bandymas suteikti šaliai naują gyvenimą globalizuojant prekybą sunaikino viduriniąją klasę JAV ir beveik visuose Vakaruose. George’o W. Busho (sūnaus) ir Baracko Obamos bandymas sutvarkyti pasaulį pagal naują kapitalizmo formą – šįkart finansinę – baigėsi Sirijos smėlynuose.
Donaldo Trumpo bandymą atsisakyti Amerikos imperijos ir šalies pastangas sutelkti į jos vidaus klestėjimą sabotavo elitas, atsidavęs puritoniškai „tėvų piligrimų“ ideologijai. Todėl atėjo akimirka, kurios taip bijojo Richardas Nixonas ir jo patarėjas rinkimams Kevinas Philippsas: JAV yra ant atsiskyrimo ir pilietinio karo slenksčio.
Tai, ką rašau, nėra fantazija, bet daugelio JAV ir viso pasaulio stebėtojų analizė. Pavyzdžiui, Viskonsino aukščiausiasis teismas ką tik paskelbė Donaldo Trumpo apeliacinį skundą dėl rinkimų sukčiavimo nepriimtinumo ne dėl teisinių priežasčių, o todėl, kad tai atvertų Pandoros skrynią.
Tiesą sakant, priešingai nei neteisingai pateikiami įvykiai, dominuojantys tarptautinėje spaudoje, arba kadenciją baigusio prezidento kreipimaisi yra teisiškai vertinami ir jis akivaizdžiai teisus, arba jie yra vertinami politiškai ir jo teisingumo įrodymai išprovokuos pilietinį karą. Bet kuriuo atveju, konfliktas jau per toli pažengęs. Politinis jo vertinimas, nepaisant įstatymo raidės, išprovokuos pilietinį karą.
Turime nustoti aiškinti prezidento rinkimus kaip konkurenciją tarp demokratų ir respublikonų, juk Donaldas Trumpas niekada netvirtino esąs respublikonų partijos narys. Jis yra prezidento Andrew Jacksono (1829-37) įpėdinis. Taip, ideologiškai A. Jacksonas buvo „pietiečių“, „konfederatų“ pradininkas.
Turime liautis apsimesti, kad Donaldas Trumpas neatstovavo daugumai Amerikos piliečių, kai jis pirmą kartą buvo išrinktas prezidentu 2016 m. Tuomet jis savo vardu padėjo tūkstančiams kandidatų laimėti vietos rinkimus.
Panašu, kad niekas Europoje nedrįsta pamatyti, kas vyksta iš tikrųjų, nes visi laikosi JAV kaip demokratijos pavyzdžio idėjos. Perskaitykite JAV Konstituciją. Tai užtruks tik kelias minutes. Ji pripažįsta Federacijos valstijų, o ne žmonių suverenitetą. Tai pasakė pagrindinis jos kūrėjas Alexanderis Hamiltonas. Jo tikslas buvo sukurti režimą, panašų į Didžiosios Britanijos monarchiją be aristokratijos. Taigi, tikrai ne demokratiją.
Ši Konstitucija tebegyvuoja du šimtmečius tik dėl pirmųjų dešimties pataisų kompromiso (Teisių bilio). Ši sistema tikrai tolerantiška, tačiau oligarchiška. JAV beveik visus įstatymus rengia organizuotos spaudimo grupės, neatsižvelgiant į tai, kas išrinktas į Kongresą ir Baltuosius rūmus. Politinis personalas yra tik dūmų uždanga, slepianti tikrąją galią. Šios grupės pasižymi kiekvieną kiekvieno politiko sprendimą ir kasmet skelbia jų paklusnumo nuopelnus.
Europiečiai, norintys žvelgti į JAV kaip į demokratinę naciją, vis tvirtina, kad prezidento rinkimai yra rinkėjų reikalas. Tai yra visiškai klaidinga. Konstitucija numato, kad federalinį prezidentą renka ne žmonės, bet gubernatorių paskirta rinkikų kolegija. Gubernatoriai, prieš rinkdamiesi rinkikų kolegijos narius, surengia rinkimus savo valstijose. Kai kurie sutiko tai įtraukti į savo vietos konstitucijas, bet toli gražu ne visi. Galų gale federaliniam Aukščiausiajam Teismui nerūpi, kaip prieš dvidešimt metų baigėsi George’o W. Busho ir Alo Gore’o rinkimai.
Šiame kontekste Donaldas Trumpas tikriausiai būtų laimėjęs 2020 m. rinkimus, jei JAV būtų demokratinės, tačiau jis pralaimėjo, nes Amerika yra oligarchija.
Džeksoniečiams, demokratijos šalininkams, nelieka nieko kito, kaip imtis ginklo, kad jų kandidatas triumfuotų, kaip tai aiškiai numatyta Konstitucijos antrojoje pataisoje. Pirminė antrosios pataisos prasmė buvo buvo amerikiečių teisė įsigyti ir nešiotis ginklą, kad galėtų sukilti prieš tironišką vyriausybę, ką jie ir padarė prieš britų monarchiją. Tokia 1789 m. kompromiso prasmė.
Trumpalaikis patarėjas nacionalinio saugumo klausimais generolas Michaelas Flynnas ką tik paragino suspenduoti Konstituciją ir įvesti nepaprastąją padėtį, kad būtų išvengta pilietinio karo.
Tuo tarpu Donaldas Trumpas paskelbė pasirodysiantis Teksaso teisme, kuris spręs dėl sukčiavimo vietos rinkimuose. Teksasas yra viena iš dviejų valstijų, kurios, prieš įstodamos į JAV, sukūrė nepriklausomą respubliką. Bet kai Teksasas prisijungė prie JAV, jis pasiliko teisę atsisakyti. 2009 m. tuometinis jo gubernatorius Rickas Perry’is grasino atsiskirti. Ši idėja vis dar aktuali.
JAV išformavimo procesas gali būti greitesnis nei jis buvo SSRS. Manoma, kad kultūriniu pagrindu šalis būtų padalinta į 11 atskirų valstybių
Skaityti komentarus