°C
      2025 01 10 Penktadienis

      JAV teisingumo departamentas gavo oficialų prašymą pradėti A. Fauci kriminalinį tyrimą

      Nuotrauka: Rand Paul ir Anthony Fauci | Minfo koliažas

      2021-07-28 11:00:00

      Portalo „Washington Examiner” gauti dokumentai atskleidė, kad respublikonų atstovas, Kentukio senatorius Randas Paulas pateikė asmeninį prašymą generaliniam prokurorui Merrickui Garlandui, kuriame reikalauja atlikti tyrimą dėl gydytojo Anthony Fauci, prezidento Joe Bideno vyriausiojo patarėjo medicinos klausimais.

      Šeštadienį portalas „Washington Examiner”  pranešė, jog R. Paulas pateikė savo prašymą M. Garlandui remdamasis motyvu, jog A. Fauci melavo Kongresui, kai duodamas parodymus teigė, kad Nacionaliniai sveikatos institutai niekada nefinansavo funkcijos įgijimo mutacijų tyrimų Wuhano virusologijos institute.

      „Rašau norėdamas paraginti Jungtinių Valstijų teisingumo departamentą pradėti tyrimą dėl JAV Senate duotų parodymų sveikatos, švietimo, darbo ir pensijų komitetui, kuriuos 2021 m. gegužės 11 d. davė dr. Anthony Fauci, Nacionalinio alergijos ir infekcinių ligų instituto direktorius“, - teigiama R. Paulo laiške M.Garlandui.

      Antradienį R. Paul viešai paskelbė apie savo ketinimus pradėti baudžiamąjį tyrimą.

      Gegužės 11 d. įvyko aršūs debatai tarp R. Paul ir A. Fauci, kuomet Kentukio senatorius paklausė A. Fauci, ar Nacionalinis sveikatos institutas (NIH) skyrė finansavimą moksliniams tyrimams pažangiame biologijos institute Wuhane (Kinijoje), į kurį, pasak R. Paulo, buvo įtraukti ir funkcijos įgijimo mutacijų tyrimai. 

      Funkcijos įgijimo tyrimai yra tam tikros rūšies medicininiai tyrimai, kurių metu mokslininkai modifikuoja ligą sukeliantį organizmą taip, kad pakeistų ligos vystymąsi, palengvintų ligos perdavimą ir (arba) taip, kad išplėstų arba sumažintų ligos nešiotojų ir galutinių šeimininkų diapazoną.

      Norėdami geriau suprasti, kaip atliekami tokio pobūdžio tyrimai, paimkime hipotetinį A virusą, kuris veikia tik žmones ir šunis. Kad hipotetiniu A virusu galėtų užsikrėsti ir kiaulės, o ne tik žmonės ir šunys, jis turėtų būti modifikuotas vadinamuoju funkcijų įgijimo eksperimentu ir tokiu atveju būtų išplėstas ligos galutinių šeimininkų diapazonas.

      Tokie eksperimentai yra itin pavojingi, kadangi laboratorijoje modifikuotam organizmui patekus į bendrą populiaciją, dėl savo modifikacijų jis sukelia greitai plintančią pandemiją, padaro daugiau žalos žmogaus organizmui, nei natūraliai pasitaikantys mutavusio viruso variantai, arba užkrečia galutinius šeimininkus, kurie natūraliai neturėtų būti užkrėsti.

      Žemiau esančiame vaizdo įraše anglų kalba galite stebėti R. Paul ir A. Fauci susirėmimą:


      Posėdyje A. Fauci griežtai neigė, kad NIH finansavo bet kokius funkcijos įgijimo mutacijų tyrimus Wuhane, nepaisant atkaklių R. Paulo reikalavimų prisipažinti.

      „Senatoriau R. Paulai, su visa priderama pagarba, jūs esate absoliučiai ir visiškai neteisus“, - sakė A. Fauci. „NIH niekada nefinansavo ir dabar nefinansuoja Wuhano virusologijos institute vykdomų funkcijos įgijimo mutacijos tyrimų”.

      Po šio posėdžio R. Paulas leidiniui „Fox & Friends“ sakė, kad yra dokumentais pagrįstų įrodymų, kurie patikina, kad A. Fauci vadovaujamas Nacionalinio sveikatos instituto padalinys - Nacionalinis alergijos ir infekcinių ligų institutas - išmokėjo dideles pinigų sumas Wuhano virusologijos institutui.

      Kentukio senatorius, pats būdamas gydytojas, teigė, kad yra įrodymų, kad dalis šių pinigų buvo skirta koronavirusų funkcijos įgijimo mutacijų tyrimams su šikšnosparniais atlikimui.

      Antradienį politikai surengė dar vieną karštą diskusiją, kurioje A. Fauci kategoriškai neigė, jog NIH remia funkcijų įgijimo tyrimus Wuhane bei rėžė Kentukio senatoriui: „Senatoriau R.Paulai, jūs nesuprantate, apie ką kalbate“.


      Antradienį R. Paulas posėdžio metu paklausė A. Fauci: „jeigu paimamas gyvūnų virusas ir palengvinamas jo pernešamumas žmonėms, vis tiek sakote, kad tai nėra funkcijos įgyjimo eksperimentas?“

      - „Taip, teisingai”, - atsakė A.  Fauci. Vis dėlto, remiantis NIH interneto svetaine, „potencialių pandemijos sukėlėjų patogeniškumo ar pernešamumo didinimas“ apibrėžiamas kaip funkcijų įgijimo mutacijų tyrimas, todėl neaišku, kodėl gydytojas A. Fauci prieštarauja pats sau.

      Remiantis NIH „RePORTER“ įrašais, agentūra nevyriausybinei tyrimų grupei „EcoHealth Alliance“ skyrė apie 15,2 mln. USD, iš kurių 3,74 mln. USD buvo paskirta šikšnosparnių koronavirusams tirti.

      Portalas „Washington Examiner” pranešė, jog „EcoHealth Alliance“ prezidentas Peteris Daszakas jau daugelį metų palaiko darbinius santykius su vadinamąja Wuhano laboratorijos „šikšnosparnių ponia“, virusologe Shi Zhengli, kuri, pasak R. Paulo, Wuhane atlieka funkcijos įgijimo mutacijų tyrimus.

      R. Paul teigė, kad Shi Zhengli sulaukė maždaug 600 000 USD finansavimo iš P. Daszako, kuris buvo Pasaulio sveikatos organizacijos narys, atstovaujantis Kiniją. P. Daszakas taip pat paneigė hipotezę, jog koronaviruso pandemija kilo iš laboratorijos.

      Dienraštis „Washington Examiner” praneša, jog laiške, kuriame M. Garlando prašoma inicijuoti A. Fauci tyrimą, R. Paul teigė, kad „2017 m. Shi Wuhano laboratorijos dokumentuose minimi eksperimentai, kuriuose „genai (Rs4231 ir Rs7327) iš dviejų nežinomų su SARS susijusių koronaviruso padermių šikšnosparniuose, buvo sujungti su kitu su SARS susijusiu koronavirusu, kad būtų sukurti nauji, chimeriniai su SARS susiję virusai“.

      Pasak portalo „Washington Examiner“, laiške toliau rašoma: „Šių eksperimentų metu buvo sujungta genetinė informacija iš įvairių su SARS susijusių koronavirusų ir taip sukurti nauji, dirbtiniai virusai, galintys užkrėsti žmogaus ląsteles“. 

      Nepaisant kategoriško A. Fauci neigimo, R. Paul rašė: „šis tyrimas, atliktas Wuhano virusologijos institute ir finansuotas pagal NIAID apdovanojimą R01AI110964, atitinka funkcijos įgijimo mutacijų tyrimų apibrėžimą“.

      Skaityti komentarus